| RxTx a întrebat:

Voi ce faceți când trebuie să munciți sa cereați ceva să proiectați sa meșteriți să fabricați cu mâna voastră ceva dar
Vă e lene, e cald, nu aveți nici un chef de muncă,
?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Astept seara, pana ce se racoreste si vine linistea inspiratoare.
Fac repede treaba (ca nu ma mai streseaza nimeni la acele ore), dupa care ma culc linistit.
A doua zi scriu nota de plata, cu tarif de noapte. happy

| RxTx explică (pentru Bula):

Mi-ar face plăcere să colaborăm

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Iau o pauză de relaxare și îmi revin.

| RxTx explică (pentru Frank51):

CE FACI ATINCI CÂMD TE DUCI LA MUNCĂ SI IN LOC SĂ MUNCESRI INTRIMPE TICKTOK
MĂNÂMCI TE ODIHNEȘTI trândavesti faci in duși bei o bere iar plte așezi pe scaun si muncești de 1000 de ori mai încet de cât inainte de pandemie.te oprești la fiecare 5 minute de muncă câte 1 oră să freci menta sa mai intri pe un site de matrimoniale
Sa mai cauti pe hdd-uri vechi niste kit-uri de programe dupa care te oftici ca le-si pierdut
Spoizici ca sa te mai adezi putin pe o canapea. apoi xici hai sa mai fac ordine prin camera sa pun in cutii cu etichete dezastrul

Trece ziua ramai si noaptea tragi de tine sa vrei sa muncesti te asezi pe scaun mai muncesti putin
Iar nu mai ai chef de ceea ce trebuie neaparat sa faci si in loc sa muncesri te uiti la monitorul de la laptop si vrei sa ii schimbi neonul cu led-uri il desfaci trece si ziua urmatoare

Te duci pana la alimantara mananci
Trece inca o zi mergi dupa un burghiu trece jumate de zi
Te intorci te asezi pe scaun intri pe TPU
Mai montezi niste piese
Apoi iti dai seama ca acum oiesele nu sunt de calitate te apuci sa cauti silutii
Trece o zi apoi gasesri solutii
Intra moliile pe geam dai cu spray
Desfaci componentele de.proasta calitate pentru a le imbunatati
Mai trandavesti
Mai cauti pe cineva sa iti incarce frigiderul cu freon
Mai scrii un anunt
Mai pleci acasa unde stai 3 zile in loc de o noapte.
Te intorci la minca mai te deranjeaza ca se vede din alte birouri prin geam rezolvi problema transpiri faci dus te iei de dat 3 gauri si de montat ceva voltmetre cu ampermetru digital
Apoi gasesri un calculator vechi cu 3mhz si in loc sa muncesri ce aveau de muncit pui acel calculator in functiune incarci jocuri de pe caseta mai chemi un prieten care te tine de vorba si trece ziua si nu si muncit nimic
Apoi vii si mai legi 3 fire si ti-se scarbeste te culci putin la minca apoi pui din nou mana pe munca dar te apuci sa inveti engleza in loc sa lucrezi

| Momentan a răspuns:

Trag de timp pentru că sunt putoare. Indiferent de vreme.
Trucul care funcționează este: începutul cu părțile ușoare. Se aplică proverbul "pofta vine mâncând ".

| RxTx explică (pentru Momentan):

Si daca esti platit la lucrare si de o luna tot o lalai si ai dat bani din buzunarul tau 1000 euro pe piesele care le ai pe masa pe care iti e lene sa le montezi ca sa termini lucrarea sa iti dea patronul banii pe ele
Asa ca si banii tai blocați si nici chef sa muncești nu ai

| Momentan a răspuns (pentru RxTx):

Păi nu o lălăi o lună, maxim o zi pe lună. Dacă stau mai mult îmi pierd din ritm.
Pentru telefon(doar acesta mă distrage) am appblock și mai mult de 30 min nu pot sta pe app de socializare.

| RxTx explică (pentru Momentan):

Cred ca m-am îmbolnăvit de diabet lene nebunie. Am de realizat un prototip ce ar fi putut fi realizat in 12 ore de muncă și de o lună ajung la job si in loc să muncesc fac alte lucruri de exemplu: azi m-am pus in fața cutiei de automatizare or care ar trebui sa o montez si apoi m-am apucat sa spal pe jos sa imi fac umbra da imi pun ventilator sa imi curat masa sa ma barberesc. Acum as vrea sa pun din nou mana pe a mai lega doua fire. Dar preconizez ca o sa frec menta pe tinder si pe aici

| Momentan a răspuns (pentru RxTx):

Dacă poți instala un appblock sau orice asemănător ce blochează și site-urile. Eu pun site-urile și nu mai văd conținutul. Acum am dezactivat că am burnout.
Mai funcționează să mă mint că durează mai puțin, să scriu un program, în anumite intervale orale trebuie neapărat să lucrez la ce mi-am propus.

| AndreeaMiauDeeaMiau a răspuns:

Duș rece!