| Bionicle a întrebat:

Voi ce stiti despre croitorii? Eu as vrea la Haloween sa imi fac un costum de vrajitor.Ei ne-ar face orice costum daca am vrea? Si cam cat ne-ar costa?

1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

Nu vad de ce nu ți-ar face atât timp cat ști deja ce model/ tipar ai vrea, e profit pentru ei. Iar in legătură cu prețul, variază de la fiecare croitorie. In funcție de complexitatea costumului, de material, daca il ai deja e mai ieftin, plătești doar manopera, insa daca nu, logic ca va fi mai scump. Cam astea ar fi câteva standarde, dar eu nu lucrez in domeniu, deci nu iti pot preciza exact, dar așa ca un sfat, daca îți faci "comanda" din avans e mai ieftin, daca lași pe ultima suta de metrii vei vedea ca prețul va creste.