| Cristi_6252 a întrebat:

Voi credeti in 2012?

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu cred in anul 2013! Ca va veni!

| oanna_7222 a răspuns:

Nu stiu.eu zic ca Dumnezeu ne poate face si in momentul de fata sa disparem de pe fata pamantului...nu stau sa ma iau dupa toate tampeniile ca in 2012 vine apocalipsa, ca in 2 ani ne va lovi un meteorit...de unde draq stiu ei ce se va intampla peste 2 ani? laughing poate meteoritul isi va schimba directia.eu zic ca sunt niste aberatii. Daca chiar ar fi sf lumii in 2012 oamenii nu ar mai muncii acum.nu ne-am mai duce la scoala etc etc.totul ar fi fost gratis.thinking

| Mara15 a răspuns:

Pai... Teoria cu 2012 s-a creat din povestea ca calendarul maiasilor se opreste in Decambrie 2012. Poate da poate nu, dar eu sincer nu cred.

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

Nu cred in poporul Maya!:O

| andreiyo50 a răspuns:

2012 este un an care urmeaza dupa 2011 care urmeaza dupa 2010 (anul in care suntem). Ce sa cred la el? Sper sa revii cu detalii.

| fluture2404 a răspuns:

Nu este adevarat. Este doar o prezicere care nu este adevarata.Nu te speria.De exemplu s-a prezis ca in anul 2000 va fi sfarsitul lumii, dar uita ca am ajuns pana in 2010. Sfarsitul lumii va veni foarte tarziu, crede-ma stiu de la cineva care chiar se pricepe.

| n0name a răspuns:

Nu prea credhappy dar tot ma speria :-sslaughing daca se termina calendarul Maya sa faca bine mayasii astia sa faca altul noulaughingrolling on the floor doar nu murim noi ca le-a fost lor lene sa continue pana in 3012tongue

| Irinuca_5591 a răspuns:

Daca noi credem in 2012? Personal cred in acest an la fel ca in oricare altul cu nimic mai special. Ne intrebi daca credem acele pareri care leaga anul 2012 cu sfarsitul lumii? Tot personal eu nu cred. Din punctul meu de vedere nu putem ghici noi cand va veni sfarsitul lumii, nici macar daca va veni. Sunt doar niste speculatii, speculatii care s-au facut si in alti ani. Imi aduc aminte ca la fel se zicea si de anul 2000 si de data de 9. 09. 2009 ora 9, si stii ce s-a intamplat? NIMIC. Acest sfarsit al lumii poate sa vina si maine si niciodata, la urma urmei noi nici macar nu stim ce sa intelegem prin acest termen. Deci... aberatiile obisnuite ale oamenilor.

Întrebări similare