| MisterKat a întrebat:

Voi cu cine votati in turul 2 la Alegerile Prezidentiale? Basescu sau Geoana?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

@cami - sunt uimit ca la o varsta asa de frageda, stii ceva despre politica.
Zilele astea am fost f. ocupat cu alegerile. Sambata noapte n-am dormit deloc, si dupa am lucrat 15 ore fara pauza in care am auzit numai Antonescu, Basescu si Geoana. Vin acasa frant, ca sa aud ca alegerile au fost fraudate de Basescu si se mira lumea cum de se mai mentine. Annie, hai sa-ti spun ceva, si aici nu vorbesc din ce-a m auzit la televizor sau la mama acasa (precum o faci tu): Basescu a fost votat de majoritatea intelectualilor ( profesori universitari, doctori, analisti finanicari chiar- fiindca am lucrat la exit poll si-am interogat chiar eu) in timp ce, Geoana a fost votat de majoritatea de peste 60 de ani. Dimineata, nea Mircinica era lider detasat fiindca venise la vot batraneii constiinciosi. Chiar ma speriasem dar m-am domolit spre ora pranzului.
Pe cine votez? Pe Basescu bineinteles. Urasc P. S. D.-ul, mi se pare intoarcerea la comunism absolut. Numai cand aud Voiculescu, Hrebenciuc, Antoneasca sau Adrian Nastase imi vine sa mananc o lamaie.
E o manipulare asa mare in tara asta, incat votul o da televiziunea. Numai complotari impotriva lui Base. Oare de ce? Ca nu face jocurile cui vrea? Cand a fost Iliescu la putere, a avut si partidul fruntas. Basescu nu. Deci nu a avut ce sa faca.
Daca iese Geoana va fi vai si amar de noi. E un demagog, un actor de teatru si-un parsiv ce stie sa-si concentreze atuu-urile fix cum trebuie pentru a iesi in avantaj. M-am amuzat amarnic si la marea confruntare, unde mi s-a parut penibil.

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu basescu votez
uitati dc nu votez cu geoana :)
pentru toti sustinatori uitati ce parere are geoana de voi
http://www.youtube.com/watch?v=8UYzZwrZ9JY

| ioana_1045 a răspuns:

Cu Dl. Basescu

| ioana_1045 a răspuns:

Cu Dl. Basescu

| ioanaz a răspuns:

Basescu clar...imi place asa de mult de el... le cam da replici tuturor, mai ales domnului Geoana care vrea sa ne duca in mizerie! asa ca hai Basescu!\dancing nu mai vrem alt Iliescuoh go on

| puckie a răspuns:

Cu basescu. mi-am facut cont special pentru ca m-am enervat sa citesc comentariile utilizatorului annie.domne,ai vota cu geoana, bun asa, dar de aici pana sa spui ca ai vota cu el pentru ca nu se imbata si prostii de genu' asta. fetita mea, mamica, e penibil sa aduci asemenea argumente! pe cuvant. data viitoare cand mai pui manutza pe taste, documenteaza-te si tu mamica ca te faci de...vai de capu' meu ce mi-e dat sa vad...

| sexylady a răspuns:

Daca as avea dreptul la vot as vota cu geoana bineinteles:X