| DaciaRomania a întrebat:

Voi cum gătiți ficatul de porc?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prajit

| Dismally a răspuns:

Il lasam la marinat dupa o reteta filipineza (adobo) si il prajeam.

| gemeni6226 a răspuns:

Il tau in bucatele punnin tigaie ceapa taiata, calesc ceapa, pe urma adaug ficatul, calesc vreo 3 minute ficatul dupa care adaug apa dar nu pun sare numai la urma ca se intareste ficatul daca pui la inceput sare, adaug piper, patrunjel se mai poate condimenta cu orice iti face placere eu adaug un pic de mix de condimente sau pentru gratar sau pentru chiftele cam o jumate lingurita la jumate kg de ficat.Cand zeama scade adaug si sarea.Imi place nespus de mult, si data trecuta 4 zile tot ficat de porc preparat asa am mincat.(eu folosesc de obicei ceapa rosie, ceapa rosie imi place cel mai mult).