| sabin89 a întrebat:

Voi cum obișnuiți să spuneți: firmitură sau firimitură?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cred ca majoritatea pronuntam gresit in viata de zi cu zi 'firmitură', nu? din comoditate, eu stiu ca se numeste otusi firimitură
dar stai ca vine imediat aici o semidoctă care ea sigur este un monument de cunoastere si in viata reala (eram ironic), alea care se dau ca le stiu pe toate aici si au raspunsuri pentru orice dar in realitate sunt nimeni si abunda in mediocritate!
un om destept este totdeauna un om asumat si care isi vede lungul nasului!
insa "jasminele" noastre de pe TPU, nu sunt! s-au luat una cu alta la intrecere sa vada care dintre ele debiteaza aici mai multe raspunsuri si mai multe prostii! in goana dupa "care va fi noua sefa pe TPU"
desi ele saracele, nu sunt nici macar persoane de luat in seama!
cu deosebita stima pentru cei care inteleg textele mele si asa usor de parcurs

| J0B0MAT a răspuns:

Eu zic frimitură. Enervant știu, nu cunosc regulile gramaticale.Sau le cunosc, dar nu îmi pasă să le respect mereu.