| chiftelutacrocanta a întrebat:

Vom putea noi schimba vreodata Romania prin fapte?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Am reusit o mica schimbare. Cativa oameni pusi de partide, carora li s-au adaugat altii din Bucuresti (ca tot ai vorbit de spiritul de turma in alta intrebare), ca e la moda sa protestezi doar, au schimbat un premier care si-a facut treaba cat de cat ok si au pus acum, in fruntea Executivului, niste asa-zisi tehnocrati care au dovedit de ce sunt capabili (vezi Cristina Guseth pe Youtube). Tot spiritul razboinic al romanilor s-a risipit odata cu schimbarea Guvernului, ceea ce ma face sa cred ca totul a fost aranjat. Putem sa facem, prin proteste, multe, insa trebuie sa stim si ce vrem, ce trebuie sa schimbam si ce trebuie sa pastram.

| OnuOnulică a răspuns:

Degeaba vrem noi să o schimbăm dacă oamenii nu sunt de acord. Degeaba spun că se vor schimba și a 2-a zi fac tot ca ei...mai contează puțin și caracterul fiecărui om.

| gemeni6226 a răspuns:

Totul depinde de mentalitate pentru ca din idei porneste totul. Daca cei cu spirit avangardist o sa depaseasca mult ca numar pe cei cu spirit conservator atunci da.

| EneCristian a răspuns:

Nu asta este Romania va ramane asa vesnic pentru fiecare care se ridica sunt alti 10 care dorm.

| Hyung17 a răspuns:

Mai viseaza un pic!

| Ionutzz123 a răspuns:

Da! Dar nu generatia noastra sad din pacate!