| manuelaaa a întrebat:

Voua va place sa primiti cadouri sau sa daruiti?

Răspuns Câştigător
| robert08 a răspuns:

Cel mai mult sa primesc dar si sa daruiesc mai ales persoanelor care stiu ca se vor bucura indiferent de marimea sau valoarea cadoului conteaza ca acel cadou pe care il daruiesti sau sa-ti fie daruit, sa fie din toata inima

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cui nu-i place sa primeasca un cadou? Normal ca-mi place, indiferent de cadou. In fond, pentru mine, chiar si faptul ca gasesc vasele spala-te cand vin acasa e tot un cadou.
Dar, imi place la fel de mult sa daruiesc, sa vad bucuria si surpriza din ochii celui caruia ii ofer un cadou.

| Bacemi a răspuns:

Imi place sa am prieteni adevarati. Astfel cadourile capata o semnificatie deosebita. E altceva cand primesti un cadou de la o persoana draga si altceva e sa primesti ceva doar din obligatie. Si nu e un chin sa daruiesti ceva frumos unui prieten drag. E o placere.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Mai mult să dăruiesc.

| fluturas a răspuns:

Imi place si sa primesc, dar mai mult imi place sa daruiesc
mai ales cand daruiesc din suflet, nu din obligatie happy

| LostInDreams a răspuns:

Da, imi place, fireste ca da, imi place si sa primesc, fiecare cadou pe care il primesc ma face sa ma simt iubita/apreciata/indragita de ceilalti.De asemenea imi place si sa ofer, in special chestii facute de mine, le fac adesea prietenelor mele, mamei, verilor mei mici cadouri(fara motiv) facute de mine, gen bratari, felicitari, filmulete etc.Imi place mult sa ii fac pe ceilalti sa zambeasca si sa se simta bine, iar un cadou, oricat de mic, este modul perfect de a face astabatting eyelashes

| cornel a răspuns:

Ambelehappy

| Cleona a răspuns:

Desigur! este foarte frumos sa primesti daruri, dar atunci cand tu daruiesti un cadou cuiva, acel cadou e din inima plus ca te simti foarte bine daruind!

| mysterious1 a răspuns:

Amandoua nu strica nici unawinking