| anonim_4396 a întrebat:

Vreau cel mai frumos status trist.de despartire. dragoste sad ofer fundita sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

1. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?
2.suferind invetzi sa traiesti...traind inveti ce e aia viata...stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete... dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos
3.Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase, cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti, cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit, cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura...viata e frumoasa daca sti s-o traiesti
4.imi va fi dor...
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca...
ci doar va trece
5.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi...
6.De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte
Si zbor s-agat de margine de nor
Sa ma nimiceasca de atata dor
Si tot de atatea ori
Facut-am fara voie, pas inainte…
Pasi inapoi…de cate ori…
De cate ori am vrut sa-mi strang
Un snop de vise-n frunze ruginii
Si somnul nedormit in poezii
Si tot de atatea ori am vrut sa vin
Sa-mi mangai pleoapa cu senin
Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori
De cate ori am vrut sa mor
Si sa ma nasc in lumea ta
De atatea ori
7. Exista un timp pentru lacrimi…dar si pentru a zambi. Exista un timp pentru a merge mai departe…dar si pentru a renunta. Exista un timp pentru cer senin…dar si pentru ploi. Exista un timp pentru a creste. Exista un timp pentru schimbari. Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea. Exista un timp pentru iubire. Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect
8. Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata
9.Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura
10.Cand cineva nu intelege o privire, cu atat mai mult nu va intelege o lunga explicatie
11.Toti suntem in vizita in acest moment si loc. Suntem doar in trecere. Am venit sa observam, sa crestem, sa iubim si sa ne intoarcem acasa
12.Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

169 răspunsuri:
| LoryM22 a răspuns:

Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow

| monyk a răspuns:

Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…

Plang de durere … sunt singur si trist si te vreau inapoi … intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc …

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc … traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata …

As vrea sa pot da timpul inapoi … sa intorc clepsidra … si sa te pot privi din nou in ochi … sa pot sa-ti spun cat te iubesc!
Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

| daniDeeDee a răspuns:

Cu lacrimile frante…Cu sufletul pierdut…Privirea-n pamant…Un singur cuvant…

| astertix09 a răspuns:

Asculta gheorghe gheorghiu sau paula seling si vei gasi inspiratie

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

1 Ai plecat... poate ca asa a fost mai bine...as vrea sa pot merge mai departe dar .nu pot.imi lipsesti atat de mult...de ce oare toate astea mi se intampla mie?

2Sunt un inger fara aripi condamnat la suferinta si singuratate

3 Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine... dar intr-o buna zi vei regreta.

4 Nu exista durere mai umilitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet, unui barbat nedem de iubirea ei.

5 Am intalnit un inGer, mi-a soptit spErante, l-am privit Orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand...

6 Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba... te-am pierdut pe tine...

7. E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc … traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata …

Sunt triste unele sunt inventate de mine...imi pare rau ca esti asa...suparat/a

Dar viata merge mai departe:*

Capul sus

| arysa a răspuns:

Am facut tot ce-am stiut sa fac numai sa te uit
Azi nici piesa noastra nu o mai ascult
Cafeneaua in care ne-intalneam acum o ocolesc
Mi-aminteste de intaiul "te iubesc".

Ce rost mai are sa spun
Imi pare rau ca ai ales un alt drum
Spre unul mai bun
Ce te va face mai fericit/a.
Deschid ochii acum si vad rasaritul
N-am aripi sa zbor s-ating infinitul.

Eu satul sa strang sperante
Tu nu-mi mai adormi in brate
Eu te vad ca pe un inger
Tu stii doar sa imi faci rau
Tu tii portile inchise
Eu alerg descult prin vise
Tu ma lasi intr-o furtuna
Eu vreau doar zambetul tau.

Sunt versuri dar mie-mi plac mult si ca statusuri.

| albastrel a răspuns:

Dc trist? hei mai sunt baieti pe lumea asta! cred ca mai bine ti-ar sta cu st acesta ''te iubesc dar las' ca-mi trece!winking " Daca pui unul din acelea triste zice''ce... e..., am paxalit-o si pe asta! lasa sa sufere ca asa merita... cred big grin

| cipy a răspuns:

Vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata ta!

| symonik a răspuns:

1. Vezi tu...nu pot sa te uit, fiindca te iubesc prea mult, insa tie ti-e usor, iar mie imi vine sa mor...broken heart
2. As vrea sa spun ca totul a fost frumos...Multumesc pentru orce secunda, azi totul e trecut, azi totul sa pierdut...
3.,, Te rog sa ma asculti: sper sa o iubesti asa cum te iubesc si eu pe tine... dar cand dragostea ei se va stinge si inima ta va suferi si lacrimile iti vor uda fata...sa iti aduci aminte de mine...de dragostea mea...Si nu voi plange, nu te voi implora sa nu pleci...de ce sa te implor sa ramai? cand in inima ta nu mai este loc pentru mine... iar acum pleaca...broken heart
4. Cand clopotele vor bate, vestindu-ti ca am murit atunci aduti aminte ce mult eu te-am iubit!
5. Despartirea noastra a fost cruda...si ma bucur ca esti la departare ca nu poti ca sa imi vezi ochi care plang fara incetare.crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum eu plang.si sufar dupa tine dar las.va veni o zi cand iti vei da seama ca ai gresit cand mai parasit si vei veni iar la mine dar atunci va fi prea tarziu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi merge... se spal din memorie chipul tau...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este mai bine să sting lumina în tine, decât pentru a ilumina întunericul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa vrajelile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbe dulci si vise amagitoare
Pline de sens dar fara de culoare,
Sperante si rugaciuni desarte
Spulberate de un vant departe!sad

Pe obraz lacrima-mi curge, ma doare
Vrei sa pleci, nu mai ai rabdare,
Te macina gandul, ca te asteapta
O alta viata, o alta soarta!crying

Nici n-ai plecat si singuratatea apare
De ce ma lasi singura, fara aparare
Nu-ti pasa ca ma lasi fara iubirea ta?
Nu-ti pasa ca ma lasi, pe mine pentru. ea!sad

Un vis frumos, o clipa de placere
Astazi... s-au transformat in durere!sad

Am mai pierdut inca o clipa inca un an
Inca o viata degeaba ca te-am pierdut pe tine!'

Regret ca esti departe
Si nu te pot vedea
Dar te am aproape
In inimioara mea!:Xsad

Imi cade o lacrima de suparare
Din ochi si nu stiu ce e cu mine
Dar un singur lucru insa stiu
Mi-e tare dor de tine

M-am schimbat in lipsa ta
Aveam tot dar te-am pierdut
Am crezut ca poti ierta
Si sa fim iar ca la-nceput

Ma vei uita...
Caci si uitarea e o lege
Vei incerca sa nu o faci
Dar nu vei reusi
Si doar atc. o sa-ti dai seama
Ca tot ce a fost nu va mai fii!happy

Am trait momente grele
Si cu lacrimi le-am udat
Despartirea noastra rece,
Nimic nu a rezolvat!sad

Durere ce in suflet o port
Nu pot sa o mai suport
In lacrimi ma topesk
In lacrimi ma trezesc...
De ce voare TE IUBESCK?sad

Din amintirile ce-ti las
Nu vei pastra nici una
Caci ochii care nu se vad
Se uita-ntotdeauna!

Cam atat si spers sa-ti placa (p. w. P)De la aneta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in tine.nu mai cred in noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

. nu-mi doream sa simt iubirea. acum o am in gand.in final ramane amintirea.risipita-n vant.crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suflet spart în mii de bucăți.
Bucăți aruncate pe cer,
Cer colorat în mii de nuanțe,
Nuanțe ce compun un imens tablou,
Tablou ce descrie perfect...
Al meu suflet spart în mii de bucăți.
Madviperboy...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu lacrimile frante…Cu sufletul pierdut…Privirea-n pamant…Un singur cuvant…

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii acum si eu caut asa ceva. dar askultama... poate ti se va plimba pe obraz lacrima dar el va intalni privirea ta in fiecare EA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Scriu aceste randuri mici
Sa te ajunga si sa plangi
Ca asa m-ajuns pe mine
Cand ma tot gandeam la tine

2.Doar perna stie cat am plans!
Tu, nu vei sti, ca nu-ti voi spune,
Tinand in brate perna strans
Soptind in noapte al tau nume...

3.Crezi ca mi-a fost usor,
Cand te iubeam numai pe tine
Si mistuita de-al tau dor
Tu nu stiai de mine?

4.Am acceptat prietenia ta,
Era mai mult decat nimic,
Dar inima inca spera
Sa ma iubesti si tu un pic.

5.Degeaba te-ai intors la mine,
Acum, imi esti prieten doar,
Si-as vrea sa te iubesc pe tine
Te-as amagi insa in zadar.

6.Pentru ca stiu, nu ma iubesti
Te simti doar singur parasit,
Hai vino sa imi povestesti,
Prieten mi-esti, dar nu iubitbroken heart

7.Vei mai iubi, asta o stiu,
O sti si tu prea bine,
Eu sunt aici exemplul viu
Iubesc acum, dar nu pe tine.

8.Am acceptat prietenia ta
Si asta iti voi fi mereu,
Iubita? nu, chiar de as vrea
Si nu-s de vina eu.

9. Iubeste pe cel ce te iubeste
Si nu-l dispretui
Caci va veni o vreme
Cand tu il vei iubi
Si el te va dispretui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despartirea noastra a fost cruda...si ma bucur ca esti la departare ca nu poti ca sa imi vezi ochi care plang fara incetare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tie dor de mine? ma cauti? iti pare rau? ma iubesti? nu iti e bine fara mine? Imi pare rau dar nu mai e loc pentru tine!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adio. dar nu te pot uita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dc mai uitat si ai pleakat crezi cu aia te va face cel mai,
fericit barbat? daca crezi asta crezi prost caci viata, ta
fara mine narre rostwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma vei gasi intr-un album de mult uitat, ma vei privi si vei sopti... a fost odata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te dai la ea in fata mea...crezi ca nu ma doare indiferenta tha?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fiecare dimineata
sterg lacrimiile de pe afara
si ma cupride cate-un dor
cad prada sentimentelor
nu le pot spune ochiilor
sa nu mai planga de-al tau dorcryingcryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine acum decat atunci cand va fi prea tarzit:pTot te iub darlove struckImi treceoh go onNu-ti pasa nuraised eyebrowsLasa ca intr-o zi iti va pasadevilDegeaba vei plange mai mult decat am plans eucryingCACI va fi prea tarziu b-)