| anonim_4396 a întrebat:

Vreau cel mai frumos status trist.de despartire. dragoste sad ofer fundita sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

1. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?
2.suferind invetzi sa traiesti...traind inveti ce e aia viata...stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete... dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos
3.Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase, cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti, cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit, cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura...viata e frumoasa daca sti s-o traiesti
4.imi va fi dor...
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca...
ci doar va trece
5.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi...
6.De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte
Si zbor s-agat de margine de nor
Sa ma nimiceasca de atata dor
Si tot de atatea ori
Facut-am fara voie, pas inainte…
Pasi inapoi…de cate ori…
De cate ori am vrut sa-mi strang
Un snop de vise-n frunze ruginii
Si somnul nedormit in poezii
Si tot de atatea ori am vrut sa vin
Sa-mi mangai pleoapa cu senin
Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori
De cate ori am vrut sa mor
Si sa ma nasc in lumea ta
De atatea ori
7. Exista un timp pentru lacrimi…dar si pentru a zambi. Exista un timp pentru a merge mai departe…dar si pentru a renunta. Exista un timp pentru cer senin…dar si pentru ploi. Exista un timp pentru a creste. Exista un timp pentru schimbari. Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea. Exista un timp pentru iubire. Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect
8. Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata
9.Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura
10.Cand cineva nu intelege o privire, cu atat mai mult nu va intelege o lunga explicatie
11.Toti suntem in vizita in acest moment si loc. Suntem doar in trecere. Am venit sa observam, sa crestem, sa iubim si sa ne intoarcem acasa
12.Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

169 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lantu iubirii de acum s-a rupt
Am invatat ca nu pot sa te uit

Restul
E spulberat la primul meu pas
Vreau ca nimen sa nu stie
E prima noastra nebunie
De care nu mai noi sa stim
E timpul sa ne despartim
Ramai cu bine te sarut
E timpul sa te uit
!

| Barbie_6587 a răspuns:

Iti spun Adio si te las la timpul potrivit, sa-ti amintesti la orice pas, ce mult Eu te-am Iubit! sad

| Nu cOnTeAzA! a răspuns:

Imi amintesc klipele dulci petrecute alaturi de tine, Nu-mi vine sa cred ca s-a terminat, spun la toti ca nu-mi pasa de tine, dar in suflet...Doamne,ma simt singira, injosita, nu pot sa inteleg de ce ai facut asta.Imi spuneai ca ma iubesti, ca tii la mine si eu prosyutza, am krezut.De ce oare iti bati joc. Off, si eu oricum te mai iubesq ink, vreau, vreau sa te uit, dar nu pot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sictir! Nu am nevoie de tinehappy
Crezi ca ma faci geloaza? Te inseli fraiere!

| vasile1111 a răspuns:

Da iubire

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

``Vreau sa vii inapoi langa al meu suflet. Vreau ca noi amun2 sa visam intr-o lume a noastra`` happysad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu team iubit si inca te iubesc:Xdar... ce-a fost intre noi...trebe uitatsadcryingcu parere d rau iti zic aDiO.crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iubeskkk... dar te doresc nu te pot avea tu te-ai dus la easad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adio deci ramii cu bine, si uita daca vei putea, ca ai zdrobit fara de mila o inima ce te iubeacryingcryingcrying...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Veau cel mai frumos status de dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o inima ranita... un sufelet gol. mi-au ramas amintiri care imi spun ca a fost odata si nu va mai fi poate si din vina mea ca te am lasat sa pleci fara sa-ti explic fara sati demonstrez ca pentru mine esti tot tot ce mi-am dorit s singurul motiv de a trai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

love struck

| dppd a răspuns:

Ce rost mai are sa mint cand tu de fapt sti inca mai simt durerea din sufletul meu visator ce rost mai are sa spun imi pare rau ca ai ales un alt drum unul mai bun ce te va face mai fericita... asculta melodia play and win -in fiecare zi ...si mai trist nu cred o vei asculta la nesfarsit happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai frumos status de dor de persoana iubita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De citeva zile am inceput sa pling, caci din cauza ta inima nu te mai vrea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot ce urasc la tine e faptl ca te iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde sa o pierzi.
2 A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mii dor de el, mii dor de noi, mii dor de klipele frumoase petrecute în doi, nu e lîngă mine, şi nu cred ca va fi vreodată, vrem s-ă mai fim împreună, il iubesc şi mă iubeşte dar nu putem fi împreună, nu ştiu ce s-ă mai fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu il iau depe netul statusuri le

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am iubit si eu pe cineva dar lui de nmn nu ii pasa am incercat sa-l uit dar nu pot pentru ca el este viata mea si daca el nu sa-r mai gandi putin la mine as muri te iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plaua, afara e frig si totul sa sfirsit de gind mai parasit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ytdesuhkjuty

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-ai parasit...
Eu plang in urma ta
Te-am iubit...
Dar tu ai vrut pe alta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu`laughing da`l/da`o in masa de prost/a`love struck exista si altiii`/altele`laughinglove struck!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda si eu vrau sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

. Orikt voOr unii. nu ne despartsim. Orikt Spoon altii. Nooi Ne Ioobim. Azi Ne Certam K asa Dragostea. Maine. Soarta Ne Va Impaca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hi hi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cautal pe net o sa gasesti multe!