| anonim_4396 a întrebat:

Vreau cel mai frumos status trist.de despartire. dragoste sad ofer fundita sad

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

1. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?
2.suferind invetzi sa traiesti...traind inveti ce e aia viata...stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete... dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos
3.Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase, cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti, cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit, cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura...viata e frumoasa daca sti s-o traiesti
4.imi va fi dor...
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca...
ci doar va trece
5.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi...
6.De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte
Si zbor s-agat de margine de nor
Sa ma nimiceasca de atata dor
Si tot de atatea ori
Facut-am fara voie, pas inainte…
Pasi inapoi…de cate ori…
De cate ori am vrut sa-mi strang
Un snop de vise-n frunze ruginii
Si somnul nedormit in poezii
Si tot de atatea ori am vrut sa vin
Sa-mi mangai pleoapa cu senin
Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori
De cate ori am vrut sa mor
Si sa ma nasc in lumea ta
De atatea ori
7. Exista un timp pentru lacrimi…dar si pentru a zambi. Exista un timp pentru a merge mai departe…dar si pentru a renunta. Exista un timp pentru cer senin…dar si pentru ploi. Exista un timp pentru a creste. Exista un timp pentru schimbari. Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea. Exista un timp pentru iubire. Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect
8. Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata
9.Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura
10.Cand cineva nu intelege o privire, cu atat mai mult nu va intelege o lunga explicatie
11.Toti suntem in vizita in acest moment si loc. Suntem doar in trecere. Am venit sa observam, sa crestem, sa iubim si sa ne intoarcem acasa
12.Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

169 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iubesc si nu te pot uita intoarcete in viata mea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doare atunci cand spui adio unei sperante la care ai visat, dar si mai trist este atunci cand stii ca lupti pentru ceva ce poate nu vei avea niciodata…

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi-am dorit acest lucru dar din cauza ta s-a stricat totul te iubes si mi-as da viata sa mai fim 1 s ecunda impreuna sa-ti simt saruturile si sa imi mangai corpul dar cel mai mult as vrea sa imi mai spui o data te iubes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea nu inseamna numai fericire dar si suferinta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

» " De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

~ Care din noi waiting(care din noi) oare a uitatsad Care din noi a inchis ochii si-a plecat Care din noi a gresit de la inceput ( chiar de la inceput ) A fost demult.demult.winking!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea e o tigara/la inceput arde cu para /la mijloc ese fum/iar la urma e numai scrum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca as sti ca te intorci nu as plange dar stiu ca nu te intorci si buzele tale saruta alta fata.sad. sunt o proasta ca te-am iubit si stiu ca am gresit nu e vina ta eu tbx pe tine iar tu pe easad. poate intr-o zi te vei gandi la mine dar eu nu voi mai f poate atunci ma vei pretuicrying imi e dor nu uit usor chiarcand te vad simt fiorii.sadpunete in locu meu stiu ca e greu nu vreau sa treci prin trec eu.crying:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Team iubit te voi iubi si te iubesc an continuare tw mereu ati bati joc de mine si cam crezi ca este bine odata si odata tw ai sa regreti crede-ma ai sa ten veticryingcryingbroken heart

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am crezut ca tu esti diferit dar m-am inselat toti baieti sunt la fel spun ca te iubesc ca nu vor sa te piarda niciodata pana cand vine aceea zi in care iti spune sa-l uiti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce inima mea sa ploua? Vreau o viata noua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenul adevarat nu ii este rusina sa te sarute cand este cu prieteni lui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este trist... cel mai greu e sa uiti o persoana.ai fost impreuna cu el.si acum esti in acelasi liceu cu el.greu.foarte greu. te vezi in fiecare zi cu el. vorbeste foarte extra super frumos cu tine te alinta dar.nimic.deci imi vine sa morcryingbroken heart

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da vreau cel mai frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fost o data,
un mos si o baba,
mosu a spus,
eu mor!
iar baba a spus,
iti dau ignorre

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe geamurile de la scoala
Stau adesea si privesc
Si cu ochii plini de lacrimi
Tot la tine ma gandesc
Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata

DRAGOSTE E O SAGETA
CE ITI FACE RANI DE FOC
SUFERA CEL CE IUBESTE
CEL IUBIT IS BATE JOC

eu ti-am spus iubirea mea
daca pleci nu ma uita
dar tu astazi dragoste
nu-mi mai stii nici numele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca te-ai simtzyyt rau kannd maii vazuuth cu altull si am incerrkath sa te iggnor dar adutyy bine aminte si eeo m-am simtzyyt asa cand teamm vazuthhh cu ia!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Team iubit... te iubesc. te voi iubi... dar trebuie sa ne despartim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma uit la el gandinduma la tine, il sarut pe el gandinduma ca te sarut pe tine, m-am comb cu el ca sa te fac gelos, il iubesc pe el ca sa suferi si u cum am suferit si eu, DAR EU TE IUBESC PE TINE!cryingsadcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sati sp ca te iubesc dar nu pot pentru ca uh esti la alta

uh crezi ca team tradat

dar nu e asa ea te-a mintit

pe ea o crezi si pe mine nu

asta e team pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea e ca o sageata de foc care intra in inima o raneste si apoi rana se vindeca cu greu deoarece e facuta de persoan ce mai scumpa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu poti sa te indoiesti de soare, de focul ce scanteie-n stea, de legile nemuritoare, dar nu si de iubirea measigh

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ai varsat iubirea in oceam cand puteam sa o bem amandoi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apu cata daca vreri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea este facuta sa suferii iubesti dar nu esti iubitsadsadsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A durat cat a durat dar acum s-a terminat

Semnat Rus Cristina

id meu:crisslove53

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca o zi, inca o inima franta.inca o noapte, inca o poveste de dragoste. Te iubesc dar tu nu vezi, te visez dar tu nu realizezi.In fiecare noapte plang si sper, ca vei pleca din gandul meu.Ma doare inima cand te vad cu ea, imi amintesc cand mi-ai zis ''da''. Aripile'mi rupte, si gandurile rupte. [ Sper sa-ti placa :X si nu fii trista, pentru ca baietii se gasesc usorwinking prietenii adevarati se gasesc greuoh go on ]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te`ai intrebat vreodata cate ai putea sa pierzi. daca ma dai la o parte si nu ai sa ma mai vezi?"

Amintirile sunt precum sentimentul retrairii, al memorarii si-al iubiri!:*

"Cu timpul, intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti!:X"

Nu'ti dorii niciodata perfectiunea... exista defecte dupa care altii innebunesc."

Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi" :X

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea/Nici macar baiatu care puteam sa jur ca ma iubea! cryingsadcryingcrying. t`iubesccryingbroken heart