| pumpkinky a întrebat:

Vreau sa incep sa invat psihologie sa ma fac psiholog.
Cu ce ar trebui sa incep?
Ce carti/scoala/workshopuri imi recomandati?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Un liceu pe filologie, sa dai bac-ul din psihologie, apoi sa faci o facultate de psihologie incat sa ai o specializare pe acel domeniu, iar apoi e necesar sa-ti deschizi tu un cabinet de genul incat sa profesezi.

In ziua de astazi e mai usor sa dai sfaturi cuiva care pretinde ca are probleme si daca vorbesti deschis cu el/ea, chiar sunt sanse mari sa-i ameliorezi din tristete, dar trebuie sa fii un bun motivator.

| RAY a răspuns:

Imi placi,ai sperante,vrei sa faci ceva,crezi in ceva, faza e ca a vrea nu e destul, a fi psiholog nu e ceva usor, sunt multe de invatat, studiat, nu devi asa peste noapte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput manualul de clasa a 10-a

| mihaicelsfant a răspuns:

Nu mai faci videochat?

| Lioana a răspuns:

Facultatea de Psihologie draga mea. Nu poți fi psiholog cu studii pe cont propriu. Ai nevoie de o diploma de licenta.