| Lupică27 a întrebat:

Vreau sa stiu de ce ma ignora 1onur, n-am vorbit cu el in viata mea.
Am incercat mai devreme sa ii evaluez un comenartiu si surpriza, sunt utilizator ignorat.

Răspuns Câştigător
| vasileparnaie a răspuns:

L-ai intimidat frate

59 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ehh, omul e aici sa faca propaganda religioasa nu sa stea la discutii.

Cum Simpatic e aici sa se ia de mine pentru ca i-am corectat mai multe raspunsuri pana cand nu a mai suportat si mi-a dat ignore si acum incearca subtil sa ma jigneasca.

Cum Violetta e aici sa dezinformeze si sa abunde in aroganta.

Cum eu sunt aici mai mult sa corectez raspunsuri eronate samd.

Fiecare are un scop pe TPU.

| Lupică27 explică (pentru suntserios):

Bu, si sa inteleg ca scopul tau aici e sa corectezi raspunsuri? laughing

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Cand vad prostii scrise, bineinteles.

| Lidia09 a răspuns (pentru suntserios):

Nu prostii. fiecare persoană este diferită și dacă am gândi toți la fel nu ar mai fi interesant să discutăm, mie îmi place să citesc părerile și punctele de vedere a tuturor, este interesat. Așa că nu ar trebui să vă supărați, oamenii aici sunt deschiși și nu ar trebui să jignim pe nimeni. Pentrucă până la urmă învățăm toți uni de la alții pentrucă e imposibil să cunoști tot sau să fii drept mereu?

| Lupică27 explică (pentru Lidia09):

Ai dreptate, un destept are ce invata chiar si de la un prost, nu ma refer la cei de pe TPU ca nu jignesc pe nimeni, vorbesc la modul general, daca stai sa asculti suficient de mult putem invata de la oricine.
Cred ca asta e problema lumii moderne, nu stim sa mai ascultam.

| suntserios a răspuns (pentru Lidia09):

Când unul întreabă ceva din legislație și vine altul și îi spune ceva total fals ce dracu are ăla de învățat de acolo? Cum sa încalce legea. Hai sa nu mai căutam scuze.

| Lidia09 a răspuns (pentru Lupică27):

Nu doar că nu ascultă dar nici nu doresc să înțeleagă, oamenii merg după gloată și acceptă regulile impuse de societate eu nu pot așa.

| Lidia09 a răspuns (pentru suntserios):

Aici sunt de acord cu tine, pentrucă eu prefer să nu vorbesc despre ceea ce nu cunosc

| Lupică27 explică (pentru suntserios):

Nu era vorba de legislatie, evident. Era vorba de discutii pur si simplu, pareri.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

De unde stii tu despre ce vorbeam eu?

| Lidia09 a răspuns (pentru suntserios):

Eu te-am înțeles. Tu te pricepi în politică și altele mai speciale. Sunteți așa bravo. De asta mi-a fost interesant ce vârstă trebuie să ai ca să ai așa experiență în atâtea domnii sau te informezi mult?

| Lupică27 explică (pentru suntserios):

Despre ce vorbeai tu cand? aici pe topic sau in general cand faci pe destepul?

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Nu fac pe desteptul, sunt un pic destept.

| suntserios a răspuns (pentru Lidia09):

Nu conteaza ce varsta ai, conteaza sa stii sa te documentezi 3 minute inainte sa scrii ceva cuiva.

| Lupică27 explică (pentru suntserios):

Exact ce spuneam...

| Lidia09 a răspuns (pentru suntserios):

Hmm ești așa serios, fii mai relaxat, nu am să va judec pentru vârsta pe care o aveți și e în regulă dacă nu vrei să spui. Dar am aflat oricum destule în mesajele pe care au fost scrise.

| suntserios a răspuns (pentru Lidia09):

De ce ai judecat pe cineva pentru vârsta pe care o are wttttf?

| Lidia09 a răspuns (pentru suntserios):

Tocmai de asta, nu judec!

| Mosotti a răspuns:

De prost. Un destept nu ignora pe cineva aiurea fara vreun incident.
Sau ii e frica ca esti mai destept ca el si sa nu-l contrazici probabil.

De ex un forum serios nu are aceasta functie implementata sa nu scrii public la intrebarea lui nici pentru altii.
Vine ala care e serios, spune ca nu poate scrie la o intrebare unde poate vrea sa scrie pentru ceilalti, si se zice "e decizie personala".
Decizie personala e pe privat.

Cum e pe softpedia, public poti comenta oricui, ignore iti da pe privat doar.
Nu face fiecare ce vrea public.
Ptr ca poate 10 de la intrebarea lui vor sa vada ce comentezi tu la acea intrebare.

Dar nici nu se discuta, nu s-a implementat aceasta functie sa nu poti scrie public la topicul aluia care te-a ignorat pe privat, pe nici un forum nu e asa tocmai din acest motiv.

Ca pierd trafic asa. Dupa aia zice altuia "ba, ala e forum neserios uite ce face", si se pierd useri.

| dullcat a răspuns:

Asa e pe aici, trebuie sa fim toleranti.Domnul avea mai multe conturi oricum.Eu l-am intrebat o singura data de ce scrie intotdeauna Adevarat cu a mare si de atunci am primit ignore, fara vreun raspuns, iar pe fiecare cont nou pe care si-l face de asemenea are grija sa-mi dea ignore.laughing

| Simpatic a răspuns:

Si pe mine m-a blocat tot fara sa fi schimbat vreo replica vreodata eu cu el, dar consider ca dam prea mare importanta unor limitati care se perinda pe aici, nu de alta nu o zic cu aroganta, o spun exact cum vine, multi limitati isi fac cont pe aceasta platforma, ei vorbesc intr-un anume fel si actioneaza in feluri stiute de ei!
daca imi aduc aminte de domnul acesta 1onur a mai avut 1 cont sau 2 suspendate, oare de ce? uite un alt cont al lui https://www.tpu.ro/utilizator/acqekk
acum ne vorbeste de Iisus si de religie, mai mult batand campii.
daca asta a inteles el din "iubeste-ti aproapele"

Am spus-o in repetate randuri, aici pe TPU sunt multi care scriu din spitalele de psihiatrie in care sunt internati, si nu am folosit doar in mod metaforic aceasta exprimare ci m-am referit chiar la modul propriu (opusul modului figurat) multi alienati intra aici zilnic.
Majoritatea sunt trolli care ii vad si ii vezi zilnic ce fac si ce zic!

| Lupică27 explică (pentru Simpatic):

Vacagrasaverginica scrie de la spitalul de boli mintale, sportacus la fel, tind sa cred ca e unul si aceeasi persoana.
Eu am avunt un cont acum multi ani, nu stiu daca stii cum era pe atunci...vai de capu meu, dezastru, acum e bine pe aici.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Asa o fi, nu am idee, dar cel putin virginicavacagrasa are un mod usor amuzant si non-agresiv, pe cand altii sa vezi la ce mod se exprima si ce prostii debiteaza: altii care desi vin din centre de plasament saracii, intreba cum sa isi tuneze Lamborghini-le proaspat cumparat, cate si mai cate lucruri, unora le demonstrezi ca sunt cu capul in alta lume si incep adevarate razboaie, pentru ce? pentru ca le zici sa se uite in oglinda si sa-si priveasca fizicul diform? sau faptul ca casa in care ei stau nu are acoperis dar ei viseala la Rolls-Royce?

Din pacate aceste lucruri trag in jos platforma asta si nu stiu userii vechi si cu oarece seriozitate cat vor mai sta pe aici, pentru ca din cate vad nu se doreste sa se faca curatenie din partea ownerului si adminilor!

am spus si adminului ca siteul nu prezinta veridicitate din moment ce nu stiu cine este in STAFF, nu am hall of fame, nu am nicknameuri de oameni care sa stiu cine de ce se ocupa aici. totul este OBSCUR, asta nu ajuta fratilor, din contra!
lucrurile uneori se misca greu, troll-ii care spameaza, jignesc,pun intrebari fara rost in toate partile si rezista pe platforma mai mult decat helicobacter pylori fara antibioticwinking

pe de alta parte, nu avem fratilor nevoie aici de useri culti care abunda doar in aroganta, ne vorbesc din dictionare dar ei sunt zero pe toate planurile, ca oameni zero, fara etica, nici aici nici in realitate neavand altceva decat cunoastere falsa precum ar fi un robotel dotat cu AI, dau raspunsuri si pleaca IMPLICAREA LOR FIIND ZERO, avem nevoie de oameni care sa faca ceva pe aceasta platforma ca sa fie imbunatatita, de aceea am zis ca topul ar trebui sa pice! fiecare care-si urmareste locul in top si fara vreo implicare fata de tot ce inseamna aceasta platforma ar trebui sa dispara de acolo! si nu ma refer la locul 1, asa cum ar crede el, ma refer la toti din top 100

in ceea ce priveste userii noi care intra doar pentru amuzament sau ca sa-si satisfaca problemele psihice, o vorba spune traiesti printre javre incepi sa latri, daca dai acces tuturor alienatilor locul devine CASSA LOCO

| mODIN a răspuns (pentru Lupică27):

Vacagrasaverginica probabil chiar da, dar lui sportacus trebuie sa-i iau apararea aici, nu cred ca sunt aceeasi persoana. Sportacus era unul mai tinerel, pe la vreo 20-21 de ani, care punea intrebari aiurite doar sa se amuze, dar avea si intrebari serioase.

| Lidia09 a răspuns (pentru Simpatic):

Dacă aș putea să te evaluez aș face-o ca fiind cel mai inteligent și folositor! N-am cuvinte atât de bine ai descris toată situația. Tu meriți locul 1 de-a dreptul.

| Simpatic a răspuns (pentru Lidia09):

Multumesc frumos pentru compliment! nu, nu cred ca merit a fi locul 1, nu sunt nici cel mai vechi si nici cel mai inteligent user TPU!
multumesc in schimb!

| Lidia09 a răspuns (pentru Simpatic):

Cine a spus că trebuie să fii cel mai vechi user TPU că să ai locul 1. Așa-i regula? Contează că ești intelegent și activ și răspunzi decent la întrebări și mai ai și umor. Cel puțin așa te văd eu?

| Simpatic a răspuns (pentru Lidia09):

Da,nu conteaza neaparat vechimea asa este
sincer eu as fi vrut ca TPU sa fie altfel nu cu locuri si topuri dar in fine

| Simpatic a răspuns:

Las raspuns aici ca sa poata fi mai bine citit decat un comentariu la ceva deja discutat

@teo94 nu ai cunoscut-o pe violetta...winking

nu stiu ce sa zic dar TPU ar trebui restructurat din toate punctele de vedere, as zice sa se renunte si la punctaje si la acest TOP in care stau ca scaietii unii care nu merita sa fie acolo si pot sa dau si nume ca nu ma tem de nimeni dintre ei!

trebuie facut ceva cu aceasta comunitate, nu de alta dar ne-au invadat tot felul de paraziti, ca limitatul ala care isi face zilnic conturi si vorbeste ca nicusor de la Braila, ala care viseaza demoni... cat si alti bolnavi de schizofrenie ca si el, treaba este serioasa! si cati si mai cati nu intra aici!

apropo de blocat, sa stii ca si eu mai blochez chiar si useri vechi, in momentul cand lucrurile degenereaza si ca sa nu-i injur sau sa ne oferim schimb de lucruri urate, mai bine o fac! de foarte multe ori am fost blocat de niste limitati care dadeau si fugeau, injurau parca in frica, pentru simplul fapt ca le demonstram ca sunt niste retardati, si apoi blocau ca sa nu pot sa le dau replica.

un exemplu de ce dau eu bloc, de exemplu azi un limitat care desi are cont de multa vreme, se comporta ca un ilustru retardat, tot ce spuneam eu el intorcea cu un alt sens, am scris unei persoane si el se baga in seama cu mine, i-am raspuns politicos si frumos fata de ce aberatii intreba el, si tot el continua sa vorbeasca pe un ton si exprimare aiurite, parca era drogat sau cu creierul intrat in limp mode (n.r. aluzie masini)
acum sa stau sa ma cert cu el? pai ma cert cu niste oameni inteligenti daca este dar nu si cu un astfel de limitat care cine stie in ce stare de betie avansata era...l-am blocat si mi-am vazut de treaba.
deci iata ca sunt mai multe motive pentru care poti bloca pe cineva, nu doar din prostie! ca multi blocheaza pentru ca nu au nici argumente nici cunoastere in vreun fel!

cu alte cuvinte conteaza si cand oferi ignore ce motiv ai, dar cand vezi limitati si limitate care nu au motiv si totusi blocheaza lumea, atunci stii ca acei limitati au o problema de natura psihica!

pe de alta parte eu observ mai ales 2 doamne care nu stiu care este scopul lor fata de aceasta platforma care au dat zeci de mii (una chiar sute de mii) de raspunsuri dar nu au pus 1 singura intrebare in viata lor! pentru mine acest gen de useri denota doar prostie si aroganta, adica dai zeci de mii de raspunsuri pe aceasta platforma dar in viata ta nu ai avut macar o singura chestie de intrebat?
si asta am observat in special ca useritele fac si mai putin barbatii useri!
iar acestea 2 personaje abunda intr-o forma de aroganta si prostie, ele stau doar pe categoriile pe care cred ele ca le cunosc, ce valideaza cunoasterea aceasta falsa pe care cred ele ca o detin? categoriile pe care le vad ca posteaza zilnic sunt Adolescenţi, conversatii si dragoste&sex; daca intri zilnic si vezi cine a dat raspunsurile cele mai multe pe aceste 3 categorii afli cine sunt persoanele, parca sunt mama si fica! aceeasi aroganta si aceeasi cunoastere falsa!
Omul nu s-a nascut invatat! o spune atat John Locke - parintele empirismului cat o demonstreaza si realitatea!
cele 2 personaje la care am facut referire se pare ca s-au innascut invatate, ele stiu doar sa dea raspunsuri niciodata nu au avut 1 singura intrebare!
daca se va scoate chiar si pentru moment acordarea de calificative si mai ales de funde SAU NUMARUL DE RASPUNSURI PE CARE TREBUIE SA IL DAI ZILNIC CA SA STAI IN TOP vor disparea si cele 2 cautatoare de afirmare si atentie si 50% dintre scaietii care stau in topwinking

Pentru mine omul care nu-si vede lungul nasului si se crede cel mai destept este cel mai slab in inteligenta/cunoastere! iar aroganta o poseda NU oamenii inteligenti ci oamenii slabi si naivi!

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Restructurarea forumului ar putea viza faptul (asta pentru forum) ca ignore sa fie doar pentru private, nu si public, asa cum e pe orice forum.
Ptr ca poate x ignorat vrea sa comenteze la intrebarea ignoratorului dar nu pentru el ci pentru ceilalti useri care poate vor sa auda parerile lui x si sa dea si ei pareri tot lui x sau ei intre ei.

La puncte si topuri hai sa zici sa ramana asa ca e dragutica treaba.

Pe softpedia ii doare in pix ca ignoratoru nu vrea sa raspunzi la topicu lui, aia e public, sa fie sanatos, pe privat sa faca ce vrea.
Aia vor sa comentezi, sa comenteze cat mai multi si intre ei la acel topic.

Ai dreptul sa faci ce vrei atat timp cat nu afectezi public forumul. E nevoie de trafic.

Pe suntserios l-am contrazis public eu civilizat la politica, el e de dreapta eu de stanga.
El niciodata nu a zis ceva politica sociala pentru omul de rand ci doar in favoarea bogatasilor.
Dar na, aici avem doctrine diferite, nici unu nu greseste in felul lui poate, dar eu am considerat ca a nu te gandi la omul de rand e greseala, adica inumanismul.

De ex "impozitele la ap sunt prea mici", adica pentru amarati.
Dar nu se zice nimic despre impozitele marilor companii care dau putin la noi desi in nici o tara UE nu este asa, ci au impozit progresiv procentual, e doar un exemplu.

Dar discuta destul de inteligent si serios.

| Simpatic a răspuns (pentru Mosotti):

Sunt punctele tale de vedere, insa eu ma bucur ca mai sunt oameni care ar dori o anumita schimbare, cu siguranta nu doar eu am vazut anumite sa le numim hibe pe aceasta platforma, dar in fine

| Mosotti a răspuns (pentru Simpatic):

Da, ca vedem subiectiv treaba, e punctul meu de vedere, fiecare cu parerea lui, aici nu e o singura viziune corecta in cazul asta.

| Simpatic a răspuns:

@ suntserios eu nu am nimic cu tine dar tu nu intelegi asta, nici cu locul tau 1 cu nimic!
tu esti cel mai arogant om de pe acest site, dai raspunsuri tuturor userilor numai in aroganta si usoara rautate, iar dintre raspunsurile tale te asigur ca 5/10 sunt gresite, raportat la o statistica de peste 100k raspunsuri totale cat ai tu, ai cele mai multe raspunsuri gresite date!
nu stiu ce anume te valideaza pe tine sa corectezi lumea, caci mereu am vazut ca corectezi oamenii, DESI TU CAND GRESESTI NU TE CORECTEAZA NIMENI, DIN BUN SIMT!
Deci degeaba te dai tu inteligent daca esti certat cu bunele maniere!
Atat am avut sa iti transmit, puteam sa te corectez de o multime de ori dar nu am facut-o, se numeste bun simt, ceea ce unora de aici le lipsestewinking
si da este foarte adevarat si eu mai dau raspunsuri gresite, caci nu sunt mare destept, problema este ca tu chiar te crezi destept!
mai multi useri s-au plans de tine si comportamentul, deci nu sunt eu de vina, degeaba incerci sa zici ca eu te hartuiesc!
tu aduci vorba de mine mereu si nu eu de tine!
daca erai cu un pic de bun simt niciodata nu te-as fi blocat!
asa ca daca numai scrii de mine nici eu nu scriu de tine!
cand ma refer ca unii nu merita sa stea in acel clasament nu ma refer la tine cat la alte persoane, cum sunt cele 2 femei de care am zis pe acest topic!
in fine, eu cum am promis nu voi mai scrie de tine, dar tu faci ce faci si pomenesti de nicknameul meu...incearca sa ma ignori si tu si aia e, nu avem nimic unul cu altul > nici de impartit nici de demonstrat!

| Fatamuntilor a răspuns:

Si pe mine ma ignora! habar nu am de ce si nici nu ma intereseaza,
sunt utilizatori cu care nu am interactionat, dar ma ignora,

| Hyperion7 a răspuns:

Bun venit in lumea celor ignorați fără vreun motiv.
Chiar contează că te-o ignorat sau doar voiai să atragi atenția? Sincer

| Lupică27 explică (pentru Hyperion7):

Nu ma, ce-ai? chiar as fi spera sa il intrebe cineva sunt foarte curios pentru ca n-am nici un helis belis pe furis cu el.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Lupică27):

Meh,am obosit sa mai intru in polemici fara sens, discuții fara fund si cu oameni fără importanță laughing
O să realizezi asta când o să fii mai vechi pe platforma.

| Lupică27 explică (pentru Hyperion7):

Am avut si eu vreo 2-3 conturi aici, stiu cu ce se mananca. SI nu, nu am primit bann le-am sters eu la cerere.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Omu e un fanatic religios si un agramat, nu are sens sa te intrebi de ce te-a blocat.

| mODIN a răspuns:

Si pe mine ma ignora

Daca tin bine minte, era o intrebare despre islam in zona de 'religie', am raspuns, dupa care el mi-a dat reply cu "M0hammed p3dofil" de vreo 7-8 ori si mi-a dat block laughing

Ma amuza utilizatorul acesta. Indiferent de intrebare, el raspunde de macar 5 ori, dintre care 3 raspunsuri sunt de genul "Multumesc Doamne ca m-ai ajutat cu atatea in viata"

| StoicAnalysis a răspuns:

Probabil ca l-ai calcat pe coada cand ai zis vreodata intr-un comentariu ceva despre religie. Daca tu consideri ca vrei sa-i evaluezi raspunsul, o poti face in mod public in sectiunea de comentarii pentru a vedea si restul user-ilor cat si persoana care a pus intrebarea, ce anume a gresit. In felul asta daca intr-adevar e ceva aiurea, poate vedea toata lumea, exact unde anume a gresit. Ca asa daca te uiti pe profilul lui ai sa vezi mai multe raspunsuri bune probabil, dar e foarte posibil sa fi fost catalogate bune in mod eronat de oameni care il admira sau din necunostinta de cauza.

| Theo94 a răspuns:

Nu ai pierdut nimic, poate a inteles el ceva gresit sau pur si simplu nu te-a placut.
Oricum am observat ca daca te contrazici cu unii pe TPU iti dau bloc fara ati da sansa sa vi cu un contraargument, ca niste lasi, dai si fugi.

Se aude @KovacsB?

| Lupică27 explică (pentru Theo94):

Asa e, am observat asta.

| mODIN a răspuns (pentru Theo94):

Chiar credeam ca doar pe mine ma are KovacsB la blockhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și pe mine mă ignora. El știe de ce.

| Lupică27 explică (pentru anonim_4396):

Nu-i plac nici femeile, o fi zoofil laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cf Rosi

| ILoveBlackCats a răspuns:

Bun venit in comunitatea celor ignorati de 1onur. Mda, si eu am parte de acelasi tratament, desi nu imi amintesc sa il fi jignit. Mi se pare putin ciudat tipul, scrie cuvântul adevăr cu A mare, si tine lungi predici in legatura cu subiectul "religie". Aia este, oricum nu ma interesează neaparat de faptul ca ma ignora, n-am nimic de pierdutwinking

| Lupică27 explică (pentru ILoveBlackCats):

Deci nu are cine sa-l intrebe motivul pentru care m-a ignorat pentru ca el a ignorat pe toata lumea laughing)

| ILoveBlackCats a răspuns (pentru Lupică27):

Da, exact! laughing Eventual, fa-ti cont nou, si poate (poate) ai noroc sa NU te ignore. Nu, glumesc..desi, daca chiar vrei sa stii, e o alternativa happy

| ILoveBlackCats a răspuns (pentru ILoveBlackCats):

A, stai, am revenit cu noutati. Domnul 1onur mă ignora de pe ambele conturihee hee

| Lupică27 explică (pentru ILoveBlackCats):

Pai de ce sa ai doua conturi? care e faza?

| ILoveBlackCats a răspuns (pentru Lupică27):

Sincer, nu stiu, ca nu ajuta cu nimic. Daca te referi la dumnealui, numai el stie. Daca te referi la sugestia mea, eram ironica atunci cand am spus-o. In fine, nu mai conteaza.

| Lupică27 explică (pentru ILoveBlackCats):

Ma refeream de ce ai tu doua conturi?

| ILoveBlackCats a răspuns (pentru Lupică27):

Nu am eu, are el doua conturi, si mi-a dat ignore de pe ambele

| Turbo223 a răspuns:

Nu i-a placut ceva ce ai zis probabil si a dat ignore random rolling on the floor

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Și eu care voiam să mă laud că nu mă ignoră niciun utilizator... până mi-am mai verificat o dată profilul. laughing

| Lidia09 a răspuns:

Pe mine tot mai ignoră. straniu. Să vadă ce persoană faină pierde?