| lunarwolf a întrebat:

Vreau sa stiu mai multe despre cultura satanistilor! happy

Who's with mee? :d
Daca stie cineva link-uri bune despre subiectul asta sau carti care se dedica in totalitate satanistilor, dati-mi-le/spuneti-mi-le si mie. ^^

Funda celor mai mult si folositoare informatii. Restul, voturi. happy

Răspuns Câştigător
| Zøєy a răspuns:

E aceeasi chestie ca si cu pentagrama. Daca o porti nu inseamna neaparat ca esti satanist.Conteaza ce e interiorul tau.Si daca citesti informatii despre satanisti nu devi si tu satanist asa ca voi ceilalti stati linistiti. Oricum, nu cred ca va pasa voua de eahappy.

48 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf uite de asta ne pedepseste Dumnezeu ca facem atatea tampenii. Eu nu stiu de ce te intereseaza pe tine asta un lucru iti pot spune in rest nu ma pricep sa iti zic deoarece nu sunt expert si nici nu vreau sa fiu documentat despre asa ceva. Cei ce poarta semnele satanei nu le va fi deloc bine astea sunt lucruri impotriva lui Dumnezeu. Acum nu zic ca daca te documentezi despre asta esti satanista ca a fi satanist in seamna sa iti dedici viata celui rau si sa-i fi supus lui nu lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogdan26 am zis eu ca e satanista? am zis ca nu e bine e ceva ce nu e bine sa faca asa ceva findca cel rau e foarte siret

Una e sa te documentezi despre homosexuali si alta e sa te documentezi despre cel rau.

EvilBite imi cer scuze ca te-am jignit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Darkhell217 sti tu ca nu am mai fost la biserica? esti cumva clar vazator si nu stiam eu? te inseli amarnic omule eu aproape in fiecare duminica merg. Eu cred tu nu dai pe la biserica dupa felu cum arati lasa de dorit sa cred ca ai inclinatii spre asa ceva dar in fine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogdan26 nu imi zi mie zi lui darkhell217 el zice ca nu mergem la biserica nu eu. In cea ce priveste chestia cu injuratul ai dreptate asa e omul dupa ce iese din biserica incepe si injura ca un birjar insa asta e nai ce sa faci nici un om nu este fara de pacat pe acest pamant insa e bine sa ai credinta in Dumnezeu fiecare are credinta in felul lui insa e bine ca o are deoarece Dumnezeu la cat de rai suntem totusi ne apara si ocroteste de cel rau si de lucruri neplacute. EvilBite te invit pe tine sa te duci in satra ta nu eu ca sigur te-ai referit si la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EvilBite e clar se vede ca esti satanista de retras ma retrag cand consider eu insa nu inainte sa fac un lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EvilBite ar fi bine sa termini cu santajurile si amenintarile daca nu vrei sa ma ocup eu cu adevarat de asta findca am destule pile si relatii. Ultimii care m-au santajat si amenintat sunt la parnaie acum. Cand vei cunostea legea destul de bine atunci mai vorbim. Acesta este un site public in care se poate uita oricine vrea asa ca nu ai ce sa faci astea sunt minciuni de-ale tare ca sa ma intimidezi dar iti zic ca nici macar 1% nu ai reusit sa faci asta. Zøєy intocmai ca stiu ce inseamna orice om stie asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti foarte clar despre ce e vorba. Site-ul asta e public adica oricine are dreptul sa vada asta si nu trebuie sa-ti cer tie acordul pentru a face un articol pe blog numai daca era ceva strict confidential. Si eu daca spuneam ceva tampit puteai sa publici cea ce eu am scris in intrebare pe blogul tau daca chiar era ceva tampit, fara rost sau ceva amuzant. Nu trebuia sa imi ceri acordul findca este un site public daca era ceva strict confidential da atunci trebuia sa-ti cer acordul tie si tu la fel mie daca vreai sa postezi pe undeva dar acest site nu e confidential la fel si intrebarea nu e confidentiala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am mai zis asta fiecare are credinta in felul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai dreptate si in acest caz adica da daca nu prea dai prin biserica nu inseamna ca nu esti un crestin. Dupa cum am mai zis fiecare poarta credinta lui Dumnezeu in felul lui. In cea ce priveste satanismul nu trebuie sa caut pentru ca stiu. exista 3 tripuri de satanisti insa difera intre ei. Unii il iau pe ala raul ca pe o zeitate si il considera prietenul lor, alti il urmeaza pe lucifer dar nu cred in existenta lui nici a lui Dumnezeu, iar alti cred ca exista Dumnezeu dar nu il urmeaza. Sunt multe de spus dar cea ce am explicat este doar in mare parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EvilBite aici ii dau dreptate lui alindeejay findca site-ul este unu public deci nu e nimic privat si el are dreptul sa faca un articol pe blogul lui cu intrebari haioase sau nasoale de aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EvilBite mai taci ca tu ai inceput si mai tare sa jignesti lasa ca iti trece.

Clannad mersi pentru sustinere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EvilBite asta e adevarul.
1 nu ai fost explicita in intrebarea ta si atunci cateva persoane de aici + eu asta am crezut ca ai inclinatii catre satanism.

2 daca erai mai inteligenta decat noi in primul tau raspuns puteai sa explici ca nu esti satanista insa vrei sa te documentezi despre asa ceva nu sa ne jignesti.

3 nu ai deloc dreptate in acest caz eu am vorbit prima oara asa findca am crezut ca esti satanista si eu cu astia asa vorbesc dar daca ne explica-i intelegeam si eu personal imi ceream scuze.

4 ai zis clar in privat ca daca postez ce e aici pe bloc ma bagi la parnaie sau la munca in folosul comunitatii nu incerca sa te mai scoti si am sa si dovedesc asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://imageshack.us/m/848/7503/image1o.png

Aici este imaginea m-a amenintat doar pentru simplu fapt ca am de gand sa-i public intrebarea la mine pe blog. Asa ca EvilBite degeaba incerci sa ma invinuiesti pe mine intai vezi-ti gunoiul din ochiul tau si apoi ia-te de mine. Si inca ceva nu sunt copil cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cu alindeejay tin in acest caz. El chiar nimic nu va putea pati findca o sa am si eu grije si e ilegal cea ce zici deoarece si tu l-ai jignit. Dupa cum am zis el are dreptul sa posteze pe blog asa ca nu ai ce sa-i faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EvilBite degeaba ti-e ciuda am vrut sa dovedesc ca tu mai amenintat degeaba incerci sa te scoti acum e prea tarziu se vede ca nu ai citit ce e mai sus eu am injurat findca tu ai jignit si ai continuat sa jignesti nu ma lua tu pe mine cu din astea ti-am zis trebuia sa fi explicita in intrebarea ta si atunci eu personal imi ceream scuze. Nu mai incerca tu sa zici ca eu te-am injurat sti prea bine ca aici tu ai facut o greseala nu eu recunosc ca si eu am avut un limbaj naspa dar nici tu nu stai bine la acest capitol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EvilBite in continuare incepi sa ai un limbaj irelevant si sa fi incapatanata. Nu sunt toti oamenii la fel insa cea ce faci e foarte rau Dumnezeu te-a facut eu nu stiu de ce multi dintre voi il urati pe Dumnezeu eu ma gandesc ca poate e ceva ce va nemultumeste, sincer sunt de acord daca tu vrei sa vezi mai in detaliu ce fel de oameni sunt satanistii asta e bine dar daca vrei sa te informezI despre satanism in mod rau atunci nu e bine deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ca sa vezi ca nu sunt chiar asa de rau pe cat ma crezi iti trimit cateva linkuri poate ti-o fi de folos

http://ro.wikipedia.org/wiki/Satanism
http://www.adeptiisatanei.com/ce-este-satanismul/
http://orderofthewolf.forumotion.com/t27-despre-satanism

Ca sa nu se inteleaga gresit eu nu sunt satanist si nici nu incurajez satanismul daca dau cateva informatii despre asa ceva. Acum vorba celorlalti daca te documentezi despre asa ceva nu e nimic rau. ii dau dreptate si lui Nyx noi ar trebui sa-i acordam mai multa atentie lui Dumnezeu insa acum fiecare poarta credinta lui Dumnezeu in felul lui si eu la randul meu consider ca daca te informezi despre asa ceva nu faci ceva rau numai sa nu o ei pe calea rea si eu m-am documentat la randul meu. Daca EvilBite specifica in intrebarea ei ca nu este de aceasta origine insa vrea sa se documenteze nu incepeam cu un limbaj irelevant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EvilBite cam asa sunt si eu asta nu am facut-o pentru a ma da invins asta am facut-o ca sa iti arat ca nu sunt asa de rau cum zici tu. Oricum cel mai destept cedeaza si dupa cum am zis nu ai fost explicita in intrebare
eu nu am stiut de ce vrei sa afli aceste informatii nu am stiut eu ca tu nu esti satanista eu asa vorbesc cu astia findca asa merita sunt prosti de dau in gropi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogdan26 nu incerca sa provoci un alt scandal daca vrei sa stii asta incercam sa fac dar vad ca nu iti dai seama. Cel mai inteligent si mai cu minte la cap cedeaza asa ca incepand de acum pun capat in mod corect acestui scandal. EvilBite recunosc ca am avut un limbaj neplacut si imi cer scuze desi nici tu nu ai stat prea bine la acest capitol pe vitor te rog daca vrei sa fi mai explicita in intrebarile tale findca unii inteleg ceva alti inteleg altceva. bogdan26 eu nu fac spectacol ci imi spun replica findca am dreptul. Depinde si ce tip de lume arunca in mine ca exista lume cu credinta si lume fara credinta si atunci arunca pe degeaba cea ce se dovedeste a find de prost gust