| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa incep sa invat sa programez.Ambitie am, dar... nu stiu cu ce sa incep.Imi dati voi cateva sfaturi. Vreau sa ma duc la mate-info si asi dori sa folosesc ce invat.Deci astept sa-mi spuneti cu ce sa incep si o carte, un link, ceva care sa ma ajute sa invat.Stiu ca nu o sa fie usor, dar vreau cu adevarat.Astept pareri. Funda si voturi cine imi da un program si carti.

P.S.:Sunt incepator in ale programarii.

3 răspunsuri:
| MissExtasy95 a răspuns:

Eu sunt la mate-info si am inceput cu programari in pascal. Inca mai am manualul din clasa a 9 a. Daca vrei iti pot spune ce editura este ca sa stii ce sa cauti.

| anonim_4396 explică (pentru MissExtasy95):

Zi-mi editura.

| MissExtasy95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Informatica pentru liceu si bacalaureat profilul matematica-informatica clasa a IX a intensiv varianta pascal colectia Donaris-Info