| DeeaCarmen a întrebat:

Am inteles ca o sa vina valul al doilea pentru coronavirus.
Pe ce se bazeaza?
Asa poate sa vina si al treilea si al patrulea si tot asa

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
56 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Invata sa citesti mult mai mult, nu doar o singura sursa! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Domnu rafila, domnu cercel, domnu musta!

| Lucian4 a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Planul de rezolvare este crearea vaccinului. Aici nu vorbim la niveul Romaniei ci la nivel mondial (de acea se numeste pandemie si nu epidemie)

| Nimeni10 a răspuns (pentru Apokales):

Tu chiar crezi in toata istoria asta?

| Apokales a răspuns (pentru Nimeni10):

Fireste ca nu, am scris-o la misto, ca sa imi bat joc. Tu ce crezi? straight face

| PainTech a răspuns:

Statistic, sunt sanse mari sa vina un al doilea val.
Tot la fel de statistic, pe baza informatiilor despre pandemiile din trecut sunt sanse sa nu mai avem probleme MARI cu alte valuri.

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu mai crezi in politicieni? laughing
rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Criminalule n-ai vazut cati oameni mor

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Criminal esti TU!
Ma faci sa mor de ras, de prostia ta.
Daca nu intelegi ce spun altii, atunci invata inca, pana intelegi!

Eu n-am vazut nici un mort de coronavirus.
Am auzit si am citit despre morti care au avut coronavirus + inca cateva comorbiditati.
Chiar si o comorbitate este suficienta sa moara omul.

La tine prostia este comorbiditatea, deci ai mare grija sa iei masuri la timp!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

N-a murit nimeni de comorbiditati
s-a dovedit ca si george floyd a murit de covid, putea sa traiasca si 30 de ani fara sa respire daca nu avea covid, tu nu intelegi cat de periculos e acest virus inconstientule

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am ce sa-ti fac, du-te la un psihiatru, daca la scoala n-ai imvatat bazele cunostintelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Vrei sa moara oamenii daca erau parintii tai n-ai fi vorbit asa

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

De parinti avem noi grija. Nu degfeaba sunt octagenari.
Prostimea este mult mai ucigasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Tu nu intelegi ca domnu presedinte ne vrea binele

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Si Domnul ne vrea binele.
Din pacate, nici El nu a gasit Leacul impotriva Prostiei - ceea mai mare boala a Omenirii. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

O sa fii bolnav mereu

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu macar sunt constient (nu ca tine tongue ).
Cand m-am nascut, am fost micut si prostut, dupa care am crescut. (vezi poza mea big grin ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Pana te omoara virusu si vezi tu...mori daca stai in casa 2-3 ani pana trece

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stau in casa nici 2-3 zile, nu ani! tongue
Ne ocolim cu virusu. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Pana te prinde si o sa tusesti si stranuti inconstientule
poate faci si febra si vezi tu

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Vei muri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Eu n-o sa mor ca ma protejez

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci vei ramane o mumie milenara, protejata si de lege. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Macar eu nu o sa stranut si nu o sa tusesc

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu vei sufla

| RAY a răspuns:

Din luna octombrie cand temperaturile vor scadea o sa fie si al dolea val de corona