| AlinduRerea68 a întrebat:

Are rost sa ma spal pe maini daca folosesc manusi?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Lucian4 a răspuns:

laughing) mi-am adus aminte, are rost sa te speli pe corp daca porti haine?

8 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Ba da are rost sa te speli si pe maini si sa faci si dus! era o intrebare retorica

| sierra1 a răspuns:

" AlinduRerea68: Daca porti haine nu are rost sa faci dus!"

așa zici tu?
vara - haine puține, transpirație la greu! miros plăcut

Răspuns utilizator avertizat
| Caporal4464 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Căci materialul din care sunt confecţionate acele mânuşi miroase iar mirosul se impregnează pe mâini, deci trebuie să te speli după ce le dai jos.

| JicaContra a răspuns:

Ai pus intrebarea prea general si din cauza asta au ras de tine

manusile sunt o capcana, ai impresia ca esti protejat, insa de fapt daca intrii in contact cu virusul si apoi pui mana pe fata cu manusa pe mana, atunci te poti infecta
asa ca atat timp cat manusile te protejeaza, evident ca nu, insa peste manusi spalat sau dezinfectat ori schimbat manusile, da

| Sofer a răspuns:

Dai mănușile jos și mergi sa te speli pe mâini.

| Lorastan123 a răspuns:

Da