| marianalex55 a întrebat:

Cand dispare coronavirus?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod sigur atunci cand nu o sa mai fie nici un caz confirmat si nu o sa mai moara nici o persoana, cand o sa fie asta nu poate spune nici mama Omida.

| brokxy a răspuns:

Dupa 18 luni

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu dispare. Dispar efectele lui de epidemie. Mai exact se atenuează.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil niciodată, cum nici gripa nu dispare. Dar va fi controlabil

| Sn4k3 a răspuns:

Maine

| Meme10Memu a răspuns:

Dupa ce moare ultimul virus.

| Andrei_Alex_1996_OSEr a răspuns:

Cu timpul o sa isi piarda din puteri si nu o sa mai fie periculos.

| Violleta2022 a răspuns:

Virusologii lumi spun ca, intr-un caz fericit in 6 luni, iar intr-un caz disperat, se poate ajunge la 18 luni (1 an jumate).
Evident va dispare atunci cand nu mai exista nici un caz de infectat cu corona virus.