| Bam64 a întrebat:

Salut Tpu.Este posibil ca pe 1 August sa se redeschidă granițele fara izolare?
Ca exemplu am ca plan o călătoare spre Anglia urgenta, iar pe mine ma deranjeaza acea izolare.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred! Infectarile cu Coronavirus sunt foarte mari!

| sierra1 a răspuns:

Nici vorbă: azi - peste 1100 cazuri noi covid

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zi mersi daca Anglia nu ne pune pe lista neagra pana pe 1 si nu ne mai lasa deloc.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu Romania stabileste cine intra in carantina in alte state.

| romeo78 a răspuns:

Fiecare țară în parte hotărăște regulile de intrare în acea țară sau restricțiile.
Deci, dacă autoritățile din Marea Britanie vor să introducă restricții, le vor impune, mai ales că în nici o jumătate de an, va ieși din Uniunea Europeană

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa! Abia suntem in urcare la infectari si cred ca, mai multe izolari vor fii impuse si mai multe tari ne vor inchide intrarea la ei sau vor restristiona-o cu carantina obligatorie, platita din buzunarul fiecaruia.