| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

Hei! In August vreau sa merg la mare însă am auzit ca e posibil sa reintram in starea de urgenta de la 1 August, este adevarat?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nu e vorba de o "stare de urgență" națională sau locală. Se instituie carantinarea zonală cum s-a început deja. Pot fi instituite restricții, cum e în județul Argeș, unde terasele nu mai pot funcționa decât până la ora 22. Dar, e vorba de alegeri locale, care dacă se instituie urgența, se amână. Nu cred că dorește cineva așa ceva! Plus, chiar dacă cineva aici, spune că au bani de excursii românii, îl sfătuiesc să studieze mai atent. Sunt mulți cu excursii cumpărate din iarnă, căci în plin sezon nu cred că ai mai găsi un loc de cazare liber!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu a zis nimeni oficial asa ceva. Dupa cum vezi a inceput carantinarea izolata a localitatilor si probabil asa va fi. Mersul la mare insa e foarte periculos. Unul din satele carantinata tocmai din cauza asta a fost inchis. Un petrecaret a imbolnavit vreo 25 oameni in sat la el dupa ce a luat virusul de pe litoral

| mihai69 a răspuns:

Dacă aș ști exact ce se va întâmpla în viitor, aș incepe să joc la loto, bursă etc. Indiferent de ce stare va fi atunci.

| Sofer a răspuns:

Nu cred ca o sa fie stare de urgenta. Și eu merg la mare. laughing

| alina2k18 a răspuns:

Probabil se vor carantina orase/sate nu toata Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se mai poate o noua stare de urgență. La prima stare de urgență mulți romani au rămas fără locuri de munca. Dacă mai baga încă una, murim toți de foame.

| FaraNume2544 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ma, murim de foame dar avem bani sa mergem in Grecia! Hai lasă placa asta!
Inainte arăți revoltați ca vai doamne, murit de foame dar dupa ce s-a ridicat starea de urgență, erau cozi kilometrice intrarea în Grecia! Si nici în Mamaia nu mai prinzi loc de vrei sa te duci in vacanta! Is foarte săraci romanii ce sa zic

| FaraNume2544 a răspuns (pentru anonim_4396):

*erati