| TPU.ro a întrebat:

Ce i-ai trece intr-o scrisoare de dragoste jumatatii tale de Dragobete?

271 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Te stiu a mea, dar egoismul din mine imi sopteste : numai a mea, iti simt palmele mari ca o fluturare din vis mangaindu-mi fata si fruntea de copil, dar cand pleci de langa mine simt un gol in suflet si in ochi boabe limpezi de tristete! Poate tocmai mi-e frica sa nu te faci pasare si sa zbori! Dar tu mi-ai legat sufletul cu noduri complicate, mi l-ai legat de al tau suflet sa nu ne despartim niciodata! De aceea esti aniversarea zilnica a fericirii mele. Te iubesc ca fara tine culorile curcubeului n-ar exista, albastrul cerului s-ar stinge si misterul lumii s-ar amplifica! Iubesc tot ce este al meu, sufletul tau curat si sarutarile tale dulci, iubesc ochii tai stralucitori si chipul tau frumos, inima mea iti apartine! Imi place sa-ti simt mirosul pielii si sa ma pierd prin sufletul tau misterios, descoperind intrarile, iesirile si toate cararile inimii tale. Pentru mine esti raza de soare, esti albastrul infinit al cerului, esti petala trandafirului diminetii. Fiecare firicel din dragostea mea pentru tine va fi cate o declaratie sincera de dragoste eterna! - impreuna i-am furat soarelui o raza si ne-am facut cunune de fericire. Eu i-am rapit marii o lacrima si am daruit-o pamantului ca sa te aduca inapoi, in zilele cand erai departe de mine. Am schimbat soapte cu iarna, sa nu ne inghete iubirea. Am cazut in genunchi in fata rasaritului si l-am implorat sa mai stea in inimile noastre. Astazi, in sarbatoarea iubirii, toate minunile sunt alaturi de noi caci natura ne-a binecuvantat cu puritate, iar iubirea mea este mai sincera decat roua diminetii! Te iubesc! – Intr-o noapte de singuratate, priveam la steaua pe care, de mic am ales-o ca fiind a mea, deodata am vazut-o cum se prabusea, pierzandu-si lumina in drumul spre pamant. A cazut langa mine si atunci am stiut ca isi traia ultimele clipe. M-am apropiat de ea si printre lacrimi am implorat-o sa nu moara, ca nu mai are cine sa imi aline singuratatea. Mi-a spus : O alta stea va trai alaturi de tine. Sfarsitul meu inseamna un inceput pentru tine. Si s-a stins. A doua zi i-am inteles cuvintele caci te-am intalnit pe tine si de atunci imi luminezi fiecare pas, devenind steaua ce mi-a fost prezisa. Te iubesc! – dragostea mea pentru tine este ca un cer senin dupa o dimineata innourata, ca roua in zori de zi, ca razele soarelui de primavara, ca florile din luna mai, vocea ta imi aduce bucurie in suflet si gandul la tine liniste. Cea mai mare dorinta a mea pentru tine e sa fii cea mai fericita femeie de pe pamant! Poate ca dragostea mea nu e suficienta sa acopere marea sau infinitul ceresc, insa faptul ca e atat de intensa si mereu gata sa faca sacrificii peste puterile unei fiinte o face sa fie ceva unic si dedicat doar persoanei care ar putea sa o pretuiasca in toata splendoarea sa! E greu sa exprimi toate aceste senzatii oferite de nobilul sentiment al iubirii! E greu de descris durerea placuta provocata de toate indoielile si de ce-urile adresata parca in gol! Cu toate ca dragostea implica aceasta durere neasemuita niciuneia din maladiile existente pe acest pamant, eu pot spune ca am devenit dependent de ea, de handicapul barbatului ciudat indragostit nebuneste de o femeie frumoasa, ce lasa tot timpul semne de intrebare in urma si in care pare uneori de nestrapuns, ca un iceberg! Eu te iubesc asa cum esti si mi-as dori sa iti accept mai multe lucruri ce tie iti fac atat de multa placere, insa vezi tu, uneori ratiunea reuseste sa isi trimita sagetile catre infinitul amoros si cateodata triumfeaza inaintea dragostei. Oricum ceea ce este important e faptul ca te iubesc, te iubesc nefiresc de nebuneste! – in fiecare zi ma trezesc iluminat de dragostea pe care ti-o port, fiecare zi imi pare mai buna, mai frumoasa pentru ca existi TU! Te iubesc mult de tot ratusca mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire inocenta si sincera ca a ta...numai gasesc sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua!
Intr-o scrisoare de dragoste adresata jumatatii mele de Dragobete as trece cam asa:
Iubitule drag,
Am scris pe cerul albastru, dar norii mi-au sters cuvintele. Am scris pe tarmul marii dar valurile mi-au sters cuvintele. Am scris pe pamantul din gradina mea dar vantul mi-a spulberat cuvintele. Am scris pe inima mea si nimeni si nimic nu-mi va putea sterge cuvintele!
Te iubesc atat de mult, incat niciun cuvant nu poate descrie in totalitate sentimentul suprem care m-a cuprins. Esti lumina ochilor mei, fara tine nu as mai vedea. Esti oxigenul meu, fara tine nu as respira. Esti viata mea, fara tine nu as exista. Te iubesc, dragostea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa treaca la cratita mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Sper sa-ti rupi o mana''.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt doua maini, ca doar na e valentine's day sau dragobete......in fine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jumatatii mele i-as scrie adresa unde locuiesc ca sa vina la mine si sa traim fericiti love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sarut dulce

assiris
| assiris a răspuns:

Daca esti pregatita sa pornim in croaziera vietii noastre, urca pe vas langa mine

| Shammal a răspuns:

Indicii, ca un joc de puzzle, cum sa ma gaseasca

| M1hai a răspuns:

Ca ii multumesc lui Dumnezeu ca mi tea dat sa existi in viata mea si ca te iubesc mult.

| sweetys a răspuns:

Ceva romantic( xxx) sa-l oftic ca nu e langa mine in momentul cand primeste scrisoarea happy

| MiruD a răspuns:

"Sa nu fii suparat iubire! 2 saptamani ne mai despart si ne vom revedea! "

| gingergirl1 a răspuns:

Cat de mult tin la el si ca sunt cea mai norocoasa persoana din lume ca am intalnit un tip exact pe gustul meu (educat,credincios, de gasca, de treaba, dragasss puppy dog eyes, suparacios :* love struck

| Vi003 a răspuns:

Mi-e dor, mi-e tare dor...

| BlackEyedGirl a răspuns:

Iti multumesc ca existi, ca esti langa mine intotdeauna cand am nevoie de tine, ca ma faci sa zambesc atunci cand nimeni nu reuseste asta, imi esti mereu alaturi in momentele cand sunt fericita, bucurandu-te alaturi de mine. Cel mai frumos moment din viata mea a fost atunci cand te-am intalnit, cand m-ai facut sa ma indragostesc de tine. M-ai facut sa ma topesc dupa ochii tai si dupa zambetul tau, dupa vocea ta care imi trimite fiori in tot corpul, dar mai ales te ador pentru simtul umorului pe care il ai, pentru ca ma faci sa rad indiferent de starea de spirit pe care o am si pentru cuvintele frumoase pe care mi le spui intotdeauna. Tu esti singura persoana care imi face ziua mai buna doar daca ma saluti sau te uiti la mine pentru cateva secunde. Tu esti singurul baiat care mi-a demonstrat ca dragostea adevarata poate exista. Pentru mine, tu esti exemplul baiatului perfect, esti tot ce mi-am dorit vreodata. Te iubesc mult, mult de tot si te sarut dulce!

| thewomaninwhite a răspuns:

I will love you unconditionally.

| KMaddieK a răspuns:

Pai din moment ce iubirea nu explica in cuvine, o sa i-o dau goala.

| Andeuta a răspuns:

Dragul meu,
Ieri, in timp ce ma plimbam prin galeria amintirilor si cautam momentul in care ne-am intalnit prima data... am gasit o amintire despre viitor! Amintirea era frumoasa si spunea o poveste despre noi, impreuna pana la sfarsit! Imi aduc aminte ca anii trecusera peste si timpul isi lasase amprenta peste chipul nostru, dar cu toate acestea eram fericiti. Ne iubeam la fel de mult cum ne iubim si acum si credeam ca lumea este a noastra. Eram doi indragostiti pe langa care lumea trecea asemeni unor fulgere de lumina, traiam in propriul nostru univers ferit de orice pericol si tristetea oamenilor din jur. Iti amintesti si tu iubitule? S-a intamplat candva de mult in viitor...

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Nimic... laughing

| DiannaDia a răspuns:

Dragule, iti spun un simplu " Te iubesc! "!
Stii foarte bine ca niste cuvinte nu pot exprima ce simt pentru tine.winking
Te pup. laughing tongue

| Awesom a răspuns:

Multumiri ca m-a suportat atata timp.

| KirigayaKirito a răspuns:

Jumatatea mea va fi probabil un personaj anime, L posibil, cred ca el prefera dulciuri si nu scrisori.

| Maioru a răspuns:

Cine esti tu? Esti o lacrima ce mi-a spalat obrazul, atunci cand am plans de fericire!

| zaratu a răspuns:

O poezie de dragoste compusa de mine

| BlueViP a răspuns:

I-as spune din nou ca il iubesc. Restul le cam stie pe toate.

| Numero1 a răspuns:

Mi-e sete de tine si mi-e foame de noi laughing

| alinadianaaa a răspuns:

Lasa-ma sa ma ascund in tine asemeni unui gand ratacit pe marginile unei clipe tarzie, Ingaduie-mi singura bucurie, aceea de a-ti rosti numele ca pe o melodie fara inceput, fara sfarsit, creata special pentru tine.Nu ma alunga! Te iubesc prea mult ca sa pot pleca.Pastreaza-ma.pastreaza-ma macar o vesnicie! Te iubesc si iti spun intr-o secunda, dar ca sa iti demonstrez imi trebuie toata viata!

| Macryna a răspuns:

Te iubesc si te ador ...ca pe porcul din cuptor laughing laughing laughing

| cookie01 a răspuns:

DACA AS STI CA E PENTRU ULTIMA OARA, te-as privi in timp ce adormi, te-as inveli mai bine, i-as multumi lui Dumnezeu pentru darul pretios al vietii tale. As sta sa te privesc putin domind.
DACA AS STI CA E PENTRU ULTIMA DATA, te-as conduce pana la usa cand pleci, te-as saruta si te-as imbratisa si te-as chema inapoi sa te mai sarut o data.
DACA AS STI CA E PENTRU ULTIMA DATA, te-as asculta ce spui, as stinge televizorul, as lasa ziarul si ti-as acorda toata atentia mea. Mi-as aminti glasul tau si lumina din ochii tai.
DACA AS STI CA E PENTRU ULTIMA DATA, te-as asculta cantand, as canta cu tine si te-as ruga sa mai canti o data.
DACA AS STI CA E PENTRU ULTIMA DATA cand stau cu tine, as da importanta fiecarei clipe. Nu m-as gandi la vase, la curte, si nici la facturi. Daca as sti ca e pentru ultima data, mi-as dori sa stau mereu cu tine.
DACA AS STI CA E PENTRU ULTIMA DATA cand suntem impreuna, mi-ar placea sa te fac fericit. Ti-as gati mancarea ta preferata, m-as juca jocul tau preferat. Mi-as lua o zi libera doar pentru a sta cu tine. Nu m-as preocupa atat de mult de stransul jucariilor si de facutul patului. Ti-as aminti cat de important esti pentru mine. Ti-as spune cat de mult doresc sa mergi in Rai. Ti-as spune sa nu-ti fie frica, si sa fii puternic. Ti-as spune ca TE IUBESC si, razand, ne-am impartasi amintirile preferate.
DACA AS STI CA E ULTIMA OARA cand suntem impreuna, as citi Biblia cu tine si m-as ruga lui Dumnezeu. I-as multumi ca ne-a facut sa ne intalnim si ca a avut grija de noi.
DACA AS STI CA E ULTIMA DATA...
Nu stiu deloc cand va fi ultima data. Ajuta-ma Doamne, sa le arat iubirea mea tuturor persoanelor care mi-au marcat viata. Aceasta poate fi ultima data cand suntem impreuna.

| VampireBlood a răspuns:

Multa sinceritatelaughing