| TPU.ro a întrebat:

Ce i-ai trece intr-o scrisoare de dragoste jumatatii tale de Dragobete?

271 răspunsuri:
| mada1820 a răspuns:

I-as scrie motivele pentru care il iubesc, ce ma atrage la el, ce ador la el, ce gandesc despre el, ce visez sa fac cu el pe viitor si multe alte lucruri.

| Mario1999 a răspuns:

Iubito, astazi de Dragobete, m-am gandit sa-ti fac o surpriza.
Iesi la geam si uita-te in parcare. Vez Ferrari-ul ala rosu de acolo?
Ti-am luat un ruj de aceeasi culoare! big grin
Cu drag, Iubi.winking happy

| Zdog a răspuns:

Bilete la Lady Gaga

| TheLordOfTheRings a răspuns:

Esti frumoasa ca o lemne si mi-ai rupt inima-n doi.

| MadalinaElly a răspuns:

Simplu si la obiect : Te iubesc!

| SebastianCMT a răspuns:

De toate.

| ForYouBaby a răspuns:

Intr-o scrisoare nu poti scrie multe dar orice gest pe care il faci pentru persoana iubita te ajuta in a o pastra aproape de tine si o faci sa se indragosteasca in fiecare zi tot mai mult. In acea scrisoare i-as scrie urmatoarea poezie:
Ci, de-am fi singuri amândoi
Şi nime să ne asculte,
Uitându-mă în ochii tăi,
Ţi-aş spune aşa de multe…

Ar trece vremea şi n-am şti
Ce e aceea vreme
Şi n-ar fi nimene din vis
În lume să ne cheme.

Am fi departe tare duşi,
Străini de lumea-ntreagă:
Pe veşnicie ţi-aş fi drag,
Tu veşnic mi-ai fi dragă;

Cu sărutări am şterge-n ochi
A’ lacrimilor urme,
Şi cine oare s-a-ndura
Al nostru rai să-l curme?

Ţi-aş spune vorbe dulci încet:
Ca să le-auzi mai bine,
Tot mai aproape ai pleca
Obrazul tău de mine.

Şi-atuncea de ne-om săruta,
A cui să fie vina?
Nici tu, că nu mă auzeai,
Nici eu n-oi fi pricina.

| doinitsaandronic a răspuns:

Iubesc! Iubesc soarele ce lumineaza in fiecare dimineata, iubesc pamintul care e ca un suport pentru a pasi, iubesc apa din izvorul ca imi da puteri sa traiesc, iubesc copacul si floarea pentru ca ma ajuta sa respir. Iubesc pasarea fiindca ma ajuta sa aud frumosul. Iubesc viata fiindca ma ajuta sa exist. Toate in ansamblu te descrie pe tine, esti singura persoana care poate sa faca toate aceste lucruri enumerate mai sus de unul singur. TE IUBESC FIINDCA EXISTI SI MA AJUTI SA TRAIESC SI EU ZI DE ZI!

| SlenderWomen a răspuns:

Raspunsul tau aiIti scriu aceste randuri ca sa stii ca iti scriu. Daca primesti aceasta scrisoare inseamna ca a ajuns cu bine. Daca nu o primesti, atunci sa ma anunti pentru a ti-o mai timite o data.
Iti scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti prea repede. Acum cateva zile tatal tau a citit ca marea majoritate a accidentelor se petrec la o distanta de un kilometru de casa. De aceea ne-am hotarat sa ne mutam mai departe.
Noua casa este minunata, are si masina de spalat, dar nu stiu sigur daca merge. Ieri, am bagat lenjeria in ea, am tras de maneta, si de-atunci n-am mai vazut-o.
Vremea pe aici nu e foarte rea. Saptamana trecuta n-a plouat decat de doua ori. Prima data, ploaia a tinut 3 zile, a doua oara 4 zile. A propos de vesta pe care o voiai, unchiul Petre mi-a spus ca daca o trimitem cu nasturi, cum sunt ei grei, o sa coste mai mult, atunci am taiat nasturii si i-am pus in buzunar.
In sfarsit, l-am ingropat pe bunicu, l-am gasit cand ne-am mutat. Era in dulap din ziua in care a castigat la De-a v-ati ascunselea.
Sa-ti mai zic ca alaltaieri, a explodat bucataria si tatal tau si cu mine am 'zburat' din casa. Ce emotie! a fost pentru prima data dupa multi ani cand tatal tau si cu mine iesim impreuna undeva. A venit doctorul sa vada daca suntem in regula, si mi-a pus un tub din sticla in gura. Mi-a zis sa nu vorbesc 10 minute. Tatal tau s-a oferit sa cumpere tubul acela. Si daca tot vorbim de taica tau, te anunt ca si-a gasit de lucru, e foarte mandru de asta. Lucreaza peste aproape 500 de oameni. L-au angajat sa tunda iarba in cimitir.
Sora ta Julia, cea care s-a casatorit cu sotul ei, a nascut in sfarsit, dar nu stim inca sexul copilului. N-as putea inca sa-ti spun daca esti unchi sau matusa. Taica tau a intrebat-o pe sora-ta Lucia daca mai este insarcinata. Lucia i-a zis ca da, in 5 cinci luni de-acum, atunci taica tau a intrebat-o daca era sigura ca era al ei. Ea i-a spus sigura ca da. Ce fata sigura, cata mandrie! Asa fata, asa tata!
Varul tau Paul s-a casatorit si se roaga in fiecare zi in fata sotiei lui. E fecioara!
Dimpotriva, nu l-am mai vazut pe unchiul Vasile, ala care a murit anul trecut...
Cel mai rau e fratetu ala mic, Ionut. A incuiat masina si a lasat cheile inauntru. A trebuit sa se duca pana acasa sa aduca dublura ca sa ne scoata pe toti de acolo.
Bine, fiule. Nu pot sa-ti trec adresa pe plic pentru ca n-o stiu. De fapt, ultima familie care a locuit aici, a plecat cu numerele pentru a le pune la noua adresa.
Daca o vezi pe Margareta, transmitei salutarile noastre. Daca n-o vezi nu-i spune nimic.
Mama ta care te adora,
Antoaneta
P.S. Aveam de gand sa-ti pun si niste bani, dar deja am inchis plicul.

| Solitude15 a răspuns:

Paiin primul rind i-as scrie sa il iubesc si ca sa se uite dupa usa iar acolo va gasi un cadou din partea mea

| victorr_3274 a răspuns:

Brb

| Kirito21 a răspuns:

Te iubesc!

| OnutsaXD a răspuns:

Două mere, două pere. Să o iubești, atâta mândra-ți cere. laughing

| paul55 a răspuns:

Cele mai bune si alese cuvinte de ai spune ca o iubesc, cativa porumbei voiajori rosii care au cate o hartiuta la piciorus pe care scrie "Te Iubesc" si sa ne intalnim la restaurantul din colt amenajat pentru dragobete.

| oana1 a răspuns:

Cat de mult il iubesc

| emmaemilia a răspuns:

Lucruri romantice(in fiecare seara visez ochii taii ca doua smaralde verzii etc)si i-as pune 2 bilete la munte

| Funions a răspuns:

Te iubesc pentru ca, imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata.Te iubesc pentru ca, fara tine e greu si nu ma pot regasi.Te iubesc si sunt definitia fericirii eterne.Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, te iubesc pentru ca bei apa, pentru felul in care te incalti, pentru felul in care porti diferite obiecte.Te iubesc pentru linistea daruita clipelor alaturi, te iubesc pentru ca imi zambesti, pentru ca ma alinti, pentru ca ma atingi, imbratisezi.Te iubesc pentru ca sarutul tau ma face sa simt ca traiesc fara regrete.Te iubesc pentru ca noptile sunt minunate alaturi de tine, triste cand lipsa ta umbreste zambetul meu.Te iubesc pentru ca traiesc implinirea mea totala.Te iubesc pentru ca esti totul meu.Te iubesc pentru viitorul meu, al nostru.Te iubesc!

| lullaby23 a răspuns:

Iubirea ne-a adus impreuna, doi hoinari prin univers.
Nu exista tu si eu, exista noi doi.
Te iubesc!

| mariusice a răspuns (pentru lullaby23):

Foarte dragut

| lullaby23 a răspuns (pentru mariusice):

Cand iti deschizi sufletul descoperi comori nebanuite.

| mariusice a răspuns (pentru lullaby23):

E o forma de aspune si asa, dar la ce te referi mai exact?

| lullaby23 a răspuns (pentru mariusice):

Ma refer la faptal ca am spus cuvintele din adancul sufletului.

| betty678 a răspuns:

I-as scrie toate sentimentele. I-as spune ca soarele rasare in ochii lui. I-as spune ca fara el viata nu are rost. I-as spune ca el mi-a deschis inima catre iubire. I-as spune ca datorita lui am invatat sa iubesc. I-as spune ca daca ar pleca inima mea nu va mai bate. I-as spune ca imi pare rau ca l-am ranit. I-as spune ca il iubesc. I-as spune ca pot sa trec peste mari si oceane nu mai sa pot sa ajung la el. I-as spune ca as traversa tot globul doar pentru al saruta. I-as spune ca imi e dor de el. I-as spune ca sentimentele mele pentru el intrec orice limita sau masura. I-as spune ca este totul pentru mine.

| gaby5995 a răspuns:

Cand voi inchide ochii pentru totdeauna, tu sa-mi pecetluiesti buzele cu un sarut pentru a le incalzi, iar picioarele sa mi le acoperi cu petale albe de trandafiri si in par; sa-mi prinzi trandafirul rosu al iubirii eterne ce va lumina chipul meu invaluit de tristetea mortii. Iar..., de vei zari o lacrima ce se va scurge pe obrazul meu palid sa stii ca e de ramas bun. Si cand pamantul imi va acoperi trupul care candva tu l-ai atins, sa-ti amintesti ca te-am iubit dintotdeuna sincer si acea iubire nu s-a stins, dar sa nu plangi, ca eu voi fi mereu cu tine, chiar daca doar numai in vise. Iar pe mormantul meu din florile ce mi le-ai adus sa scrii cuvantul:"FERICIRE", caci am simtit-o datorita tie si sa nu uiti ca TE IUBESC, CHIAR DACA NU MA SUNT

| MoarteaLaConserva a răspuns:

''Nu am nevoie de nici o sarbatoare sa iti spun ca te iubesc''.

| Kariin a răspuns:

Numai lucruri frumoase. Si o poza cu noi doi.

| NoOneCanStopDeth a răspuns:

Am si eu steaua mea, nu trebuie sa fiu una dintre ele
In universul meu, tu esti cea care limineaza intre stele
Si daca soarele nu a apus, inseamna ca imaginea ta...e un paradis transpus, pe peretele gol
Cred ca ti-am mai spus

| Crocodilul01 a răspuns:

Ai aparut in viata mea
Si-n suflet am iubire
Precum in-naltul cer, o stea
Ai coborat la mine.

Simtit-am un fior strain
Ce mi-a rapus gandirea
Iar tu cu glasul tau cel lin
Mi-ai aratat iubirea

Venit-ai azi in lumea mea
In al meu suflet stins
Tu mica raza dintr-o stea
Cu stele m-ai cuprins
(creatie proprie)
PS : Adu-mi o bere cand vii laughing)

| cristian100 a răspuns:

Un bilet de 2 persoane spre Hawai si i-asi scrie lucruri romantice :3

| ijuuuuuuu a răspuns:

Ia-ș spune tot ce simt la momentul respectiv, susținând că-l iubesc atât de mult încât nu l-aș da pe niciunul. După care v-a urma să îi pun un filmuleț făcut de mine.

| ijuuuuuuu a răspuns:

Tot ceea ce constă iubire...

| CristinaCtC a răspuns:

Iti scriu aceste randuri datorita sentimenteleor ce ma apasa si dragostei ce iti port.

De cate ori n-am incercat sa-ti marturisesc ceea ce simt eu pentru tine dar de fiecare data imi pierdeam curajul. Iubesc ceea ce esti, cu o dragoste mai puternica decat distanta, mai tare decat timpul, mai neinduratoare decat ratiunea, in ciuda faptului ca esti departe. Traiesti in fiecare bucatica din mine, in fiecare gand, lacrima sau zambet cu care infrunt clipele. Traiesc datorita curajului pe care mi-l inspiri.

Am vazut doar intunericul si nimeni nu mi-a dat lumina, pana cand ai aparut tu.Un baiat cu suflet pur si sincer ce lumineaza fiecare suflet ce ii iese in cale, asa ai facut cu mine; lumina ta m-a trezit la viata si m-a facut sa te iubesc.

Cu tine alaturi sunt intreaga, iar inima mea abia suporta atata fericire. Trezesti in mine furtuna si vant si pasiune si moarte si viata si cant si durere simt ca traiesc si ma inalt si cobor cu fiecare bataie a inimii.

Iubirea mea pentru tine nu se va sfarsi decat atunci cand un pictor orb va reusi sa picteze pe sunetul unei petale de trandafir cazuta pe o masa de cristal, dar si atunci eu inca te voi iubi si vei fi in gandul meu.

Iubirea mea, exist pentru destinul nostru

| maryngeorge a răspuns:

Ca o iubesc si nu o voi lasa niciodata

| m97 a răspuns:

Iubitule, vreau sa iti multumesc pentru toate momentele frumoase petrecute impreuna, pentru ca m-ai incurajat sa merg mai departe chiar daca eu simteam ca trebuie sa renunt, ca nu mai am putere sa lupt...ai fost acolo mereu si cel mai important m-ai invatat ce e iubirea...iti multumesc pentru ca te gandesti la mine in fiecare moment si ca ma accepti asa cum sunt :*