Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Ce tip de flori ai creste special pentru jumatatea ta intr-o gradina?

340 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cele care ii plac ei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Flori Flamingo: http://www.roportal.ro/......e-4849.htm

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Begonie, crin și cactus.
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Trandafiri.

| neutrino a răspuns:

Trandafirul nu poate fi egalat!

| AirănMeidăn a răspuns (pentru neutrino):

Poate fi egalat de papadii!

| mona a răspuns:

Trandafiri

| faramatania a răspuns:

Flori de piatră,"un mélange des couleurs".

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu-ma-uita.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Din toate cate trei

| Felys a răspuns:

Garofite japoneze, sunt si foarte frumoase si au si un miros incantator

| AirănMeidăn a răspuns:

Papadii

| valentingb a răspuns:

Floarea soarelui. 5 hectare.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Trandafiri şi narcise.
Pe curând!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Coada șoricelului

| CoquineNoire a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Ce romantic!:X
chiar facusem anexita si ramasesem fara ceai de coada soricelului!
iti multumesc ca ai grija de ovarele mele! te iubesc!

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru CoquineNoire):

Si eu te iubesc love struck
Daca vrei, plantez si niste galbenele...sa se este!

| CoquineNoire a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Buna idee iubi :X
sa bem pentru durerea de stomac cauzata de excesul de dulcegarii de pe aici...

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trandafiri visinii.

| positivity a răspuns:

Orhidee roșii.
De ce? Deoarece roșul este culoarea focului și a sângelui; este asociat cu energia, forța, puterea și determinism. Culoarea roșie simbolizează, de asemenea, pasiunea, dorința și iubirea.

| LTAA a răspuns:

Cactus.

| FurtunaDiesel a răspuns:

Ce intrebari... as creste niste flori tip buchet!

| IsabelaIssa a răspuns:

De toate, lui ii plac florile.

| ElenaSA a răspuns:

Florile care ar creste pentru persoana iubita intr-o gradina special amenajata sunt florile Nu-ma-uita de diferite culori: mov, roz, albastre.Sunt simple, firave si numele lor ne duce cu gandul la o poveste legata de iubire: numele vine din spațiul german, unde, mulți bărbați au ochii de culoare albastră, iar femeile purtau la piept aceste flori, ca mod de a-și aminti de iubiții lor.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu ma gandesc la ceva special. Niste flori...

| Kasia a răspuns:

DICENTRA SPECTABILIS.
Cunoscuta si cu numele de "inima insangerata", aceasta floare este nativa din Asia si America de Nord si dureaza 2-3 ani pana ce ajunge la maturitate completa.
Petalele acestei flori sunt in forma de inima.
Ce poate fi mai frumos?

| andrei1237 a răspuns:

Toate femeile iubesc florile, chiar daca unele nu vor sa recunoasca. Un buchet imens de flori intotdeauna le va face ziua mai frumoasa.
Ca si cadou, florile pot spune orice de la "Te doresc, acum" pana la "Imi pare rau". Cand un barbat cumpara flori, fie ca suna pentru a le comanda sau merge la o florarie, trebuie sa stie de unde sa inceapa.Eu as creste trandafiri deoarece nici o alta floare, oricat am incerca, nu poate incalzi sufletul intens al persoanei iubite. Trandafirii, in special trandafirii rosii, sunt intotdeauna o buna alegere. Cu cat mai mult, cu atat mai bine.

| Neo12 a răspuns:

Trandafiri de toate culorile :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege un copac de liliac sau flori de cires happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua!
"Floarea de ciocolata".
Este o floare destul de rara.
Este o floare originara din Mexic. Florile sunt de un maro foarte inchis Cum sugereaza si numele, floarea de ciocolata emite vara un parfum delicios de vanilie (gasite de asemenea in boabele de vanilie, boabele de cafea si in cele de cacao).
Si imi mai place iar o alta floare, care e la fel de rara, este vorba despre "Papucul Doamnei galben si mov".
O orhidee salbatica foarte rara, gasita in Europa.
Floarea are ramificatii de la mov inchis pana la caramiziu, iar forma florii e sub forma de „papuci sau mocasini" si e de culoare galben deschis.
O zi frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trandafiri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cucuta si matraguna... splendid!

| NoOneCanStopDeth a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing))) ce tare ai fost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele care le indrageste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trandafiri sau orice doreste sufletul ei