| IubesteEa a întrebat:

1.Care e diferenta dintre a placea si a iubi? 2.Care sunt semnele dintre a placea si a iubit? 3.cum se comporta un baiat timid daca place o fata? sau daca o iubeste? 5.Si unu curajos? 6. Uneori aud ca baietii sunt timizi sa isi exprime sentimentele pe mine ma ignora total dar stiu ca ma iubeste findca imi da semne, ma priveste, 7.auziti? daca el a intrebat o fata de ce ea nu mai vorbeste cu mine se interesa? 8.si de ce? 9.si ce inseamna cand un baiat iti zice ca placi pe altu si vrea sa te faca sa ii tragi una? 10.de ce? asa mi-a facut si mie cand vroiam sa ii trag una se ferea si zambea, apoi cand am plecat restul prietenilor acasa eu am mai stat cu colega (i-am fraierit pe restul)11.si el era la bloc si se uita la mine de ce? va rog raspundeti la toate le luati pe rand 1, 2. dau funda la cel care a raspuns la toate.

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

1. Atunci cand placi o persoana, iti plac doar anumite chestii la ea, zambetul, felul in care iti vorbeste, se comporta etc, dar este o chesti de moment.Pe cat de repede apare, pe atat de repede dispare! Atunci cand iubesti o persoana iti place TOT la ea! Si este un sentiment pe care il simti din toata inima, mult timp!

2. Daca te iubeste este acolo ori de cate ori ai nevoie, e pe aceeasi lungime de unda cu tine, iti face cadouri din senin, ti-a dat un nume de alint. vrea sa-si petreaca weekend-urile sau sarbatorile cu tine, Te-a prezentat prietenilor sau membrilor familiei sale... Ai grija sa nu confunzi niciodata iubitul cu placutul!

3. Daca este asa timid cum spui tu, cred ca va astepta de la tine sa faci tu primul pas! Chiar daca te place, probabil nu are curaj!
4. Daca te iubeste cu siguranta uita de timiditate si te cauta si face exact cum am scris mai sus!

5. Cum spuneam, daca ar fi curajos, nu ar sta pe ganduri si ar trece la atac!
6. Nu poti spune ca te iubeste, din simple priviri! Da, iti da semne cum ca te place dar e rusinos!

7. Este foarte bine ca face asa, usor usor isi da interesul!
8. Pentru ca vrea sa te cunoasca iar tu nu ii dai ocazia! Si tu fiind timida la randul tau.

9. Ti-a spus asa doar sa te supere, sa vada ce spui tu, sa te oftice putin! Tu nu trebuie sa ii tragi una, pur si simplu razi la glumele lui!

10. Ti-am raspuns la 9.
11. TE PLACE FOARTE TARE!

Bafta in continuare! Si sfatul meu, sa nu fi naiva niciodata in viata ta! Acum esti micuta si pui orice la suflet, ceea ce nu este prea bine pentru ca tot tu vei suferi! Ai grija de tine si acel baiat doar te place foarte tare. Atunci cand ve-ti fi impreuna de un anumit timp da, poti sa spui ca te iubeste, si tu pe el. Dar pana atunci, va placeti reciproc! Bafta

5 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Pai cand placi pe cineva. o tachinezi pe aceea pers, aceea pers te priveste, ti se pare simpatica, cand iubesti e altfel. iti doresti sa fi cu aceea pers mereu, sa o saruti, sa ai faci cadouri. un baiat curajos are mai mult tupeu spune lucrurilor pe nume. isi spune sentimentele. vb cu aceea fata, pe cand unul timid e mai retras

| IubesteEa explică:

Aaa si ultima de ce ma ignora total?

| Patryck2012 a răspuns:

1.a iubi e ceva mai mai presus decit a iubi.cind iubesti esti intotdeauna fericit si doresti ca acea persoana sa fie fericita si sa aiba parte de toate dar cand iti place de o persoana atunci doar o simpatizezi.2.cand un baiat iti daruieshte o floare o ciocolata doreshte intotdeauna sa fie linga tine dar cand doar placi o persoana inca sta stai pe ginduri ce ar fi daca as fi cu acea persoana. 3kind ii place de o fata si este inca timit intotdeauna se salluta se intereseaza de tine da daca iubeste tot asa se va komporta numai ca va fi un pic mai kurajos.5.da daca unu kurajos atunci se va komporta cu tine ca cu o printzesa inttdeauna va fi alaturi de tine dar daca numai te place atunci vace asa ca sai atragi atentzia.6. daca nu ve putea el sa faca 1 pas atunci maka fala tu sau macar dai de intzeles ca si tu il placi/iubesti.7.mai mult ca precis ca se intereseaza de tine vrea sa afle mai multe desore tine.8.deoarece in viitor vrea sa aiba ceva relatii cu tinewinking(v).9. daca intzi spuna asta inseamna ca are oleaca de minte si vrea sa te aca sa fii geloasa daca vrei poti sai tragi una el meritabig grin.10.doar am spus ca vrea sa te faca geloasa si cand il loveai el se bukura deoarece vedea ca i se primea sa te faca geloasa.11.el te admira petru ca ii placi foarte mult.12.bafta si muult noroc.(v). doamne 30 minute mi-a luat sa-ti rs la toate intrebarile

| Patryck2012 a răspuns:

Am vrut sa skriu a iubi e ceva mai presus decit a placea big grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| Patryck2012 a răspuns:

el te ignora? cred ca s-a suparat pe dine. cauze sint multe: nu-i tragi atentzia, flirtezi cu alt cineva defata cu el, si asa mai departe.dai funda? plizz