| IubesteEa a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va cer un sfat, dupa cum stiti mi-ati citit povestea de dragoste si intrebarile, as mai vrea sa va cer un sfat. Eu am avut o relatie cu un baiat mai ciudata, ciudata in sensul ca el a fost cu colega mea de clasa, inainte nu il placeam decat putin nu ma interesa ce spunea de mine, nu ma durea si am aflat ca el a fost cu colega mea inainte de craciun, iar eu am fost cu el pe 13 decembrie, asa ea s-a dus la el la clasa sa il roage pe fostul ei iubit, colegul fostului meu iubit ca ea a fost cu 3 din clasa de la el, sa il roage sa ii faca lipeala cu el(fostul meu), el nu a vrut, iar pana la urma au fost impreuna, apoi s-a despartit de ea pentru mine de unde stiu? findca cealalta colega a noastra mi-a spus totul, iar cand fosta lui iubita a aflat ca sunt cu el s-a suparat, m-a facut curva, apoi ma urmarea iar din cauza ei m-am desparit de el findca am crezut zvonul ei si l-am inselat cu cineva de la el din clasa, el s-a dus intr-un colt si arunca cu bulgari in geam apoi ne-am impakat si se ferea sa ma sarute, adica prima oara cand am fost cu el, asta e a 2-a oara cand sunt cu el, iar prima oara am plecat impreuna spre casa adica euu, fratele meu care e cu el in clasa si fostul cu colega lor si prietena mea iar cand am plecat, de fapt cand am mers sa ii iau, el cand m-a vazut sa bucurat, zambea si imi facea cu mana si se grabea sa iasa can a iesit vorbea numai cu mine si se uita in ochii mei si imi zambea, apoi cand l-am dus la el la bloc, el a zis doar pa si noapte buna ca nu putea sa ma sarute findca a fost colega lui de fata, dar atunci pe mine ma manca nasul i-am zis sa imi spuna 3 cuvinte si el a zis curva si si-a cerut scuze si logic ca m-am suparat apoi am plecat fara sa ii zic nici pa nici noapte buna iar in rest am vorbit pe mess, acum a 2-a oara imi spune sa nu zic la alti ca sunt cu el, motivul asa. mi-a zis. ca asta e motivul si eu tot il intrebam daca ma iubeste de 2 ori, cand ne sarutam de 4 ori iar afara nu ma pupat mi-a zis pe mess ca nu a apucat ca erau prieteni nostri comuni si m-a intrebat de ce zic la altii ca suntem noi 2 impreuna? si eu am zis ca nu zic si nu ma crezut, apoi el a crezut o prietena de-a mea care il placea si a zis mai bine decat sa ne certam toti 3 apoi ne-am despartit i-am spus ca il iubesc si ca ma face sa sufar iar el a zis scuze! Si cateva zile se dadea la mine, era gelos spunea ca ma sarut cu un anumit baiat ma enerva ca eu mai tineam la el atunci si eu vorbeam cu 2 baieti care se dadeau la mine si face el cine se ia de ea ii bat pe amandoi apoi nu sa mai dat la mine doar se uita atat am pus-o pe prietena mea oana bff sa il intrebe daca mai vrea sa fie cu mine si a zis ca nu acum vrea sa ramanem friends iar ca mai incolo ar mai vrea...inainte de a zice asta mi-a zis oana ca el a spus cand eram eu de fata desi nu am auzit a zis ce bine ar fi daca eu si cu flori ne-am plimba in tineretului seara ca doi porumbei si la mai intrebat.Si a zis ca vrea sa vada cum ma comport si apoi ca nu mai vrea sa fie cu mine findca m-am schimbat nu mai sunt fata de care ii placea si am pus-o sa il intrebe daca ma mai iubeste ea nu l-a intrebat a zis el ca ma iubeste asta e a2-a oara cand ii zice asta si era sincer ca s-a uitat oana in ochii lui si el se uita fix la el cand a spus-o apoi inainte de a zice asta a zis ca isi bate joc de mine iar intrebarile mele sunt:1.de ce nu a vrut sa ma sarute? 2.de ce s-a despartit de colega mea? 3. a fost cu ea inainte de craciun sau cu amandoua? 4.de ce nu imi spunea motivul ca nu vrea sa zic la nimeni ca suntem impreuna? 5de ce a zis mai bine decat sa ne certam toti 3.6.cand ne-am despartit si i-am zis eu chestile alea ca il iubesc de ce si-a cerut scuze? 7.de ce ma apara si zicea ca ma sarut cu tot felul de baieti si ca ii bate pe cei 2. 8.de ce ii zice la toti ca si-a batut joc de mine si prietenei mele ca ma iubeste? 9. de ce a zis faza cu tineretului ca a vrea sa mergem noi 2? mersi mult pentru ca ma ajutati si sper ca ati inteles scuze ca e prea lung si sper sa imi raspundeti la toate intrebarile dau funda la cei care au raspuns la toate intrebarile si au citit bine si toata povestea si cel mai bun raspuns primeste funda!:*

Răspuns Câştigător
| Zzzo a răspuns:

Pff...laughing e lunga dar...daca asta e povestea ta, eu incerc sa te ajut!
Eu nu iti raspund la toate itrebarile ep rand, dar incerc sa-ti dau un sfat...
Deci: In primul rand e LOGIC ca te mai iubeste si te-ai iubitwinking s-s despartit de acea fata pentru. tine si nu cred ca a fost cu amndoua de craciun. Probabil ca nu a vrut sa te sarute de fata cu ceilalti fiindca ii este rusine si era mai retras, daca mai umblii cu el incepeti intai undeva unde nu sunt atatia oameni... poate e mai timid. Poate a zis ca si-a batut joc de tine doar asa sa se dea amre in fata prietenilor lui, dar din moment ce pr. tale le-a spus ca te iubeste asta inseamna ca el a vrut ca tu sa aflic ca te iubeste. nu? altfel nu le ziceahappy A vrut sa se plimbe cu tine pe tineretului...ti-am spus eu. El vrea un loc unde sa fiti doar voi 2 pentru. ca e mai timid. A zis ca ii bate pe cei doi pentru ca ii ciuda si te vrea innapoi e clar ca te iubeste, si si-a cerut scuze pentu ca ii pasa.

Iti dau un sfat: daca o sa fiti impreuna iar (succes) sa incerci sa fi mai moale cu el. Poate e mai retras baiatul si nu vrea asa repede sa i-as in public cu tine nu ca are ceva cu tine sau cu voi 2ci doar asa ca e mai rusinos. Incearca sa te schimbi si tu, chir el a spus nu? mai vedem daca se schimbahappy Eu zic sa mi vorbiti si sa lastai amn2 de la voi. Sa-i spui ca te schimbi daca si el se va schimba. Si o relatie care e secreta nu are rost sa fii in ea.winking

2 răspunsuri:
| Zzzo a răspuns:

Mulrumesc:X

| kattya96 a răspuns:

Buna. Eu am aceeasi parere ca si "Aceeasi eu" ea ti-a raspuns bine la intrebari sunt de acord cu ea, in afara de o privinta. Eu nu cred ca era timid. Ci cred ca ii era rusine cu tine a 2a oara, pentru ca am vazut ca prima data era voios si ii placea sa recunoasca ca sunteti impreuna. Problema voastra este ca nu aveti incredere unul intr-altul si de aia se intampla toate astea. Pt ca amandoi ati crezut-o pe fata aia. El te iubeste insa nu a vrut sa fie cu tine pentru ca ii este rusine de lume, probabil ca prietenii lui barfesc si el nu stie ce sa faca. Insa spune-i sa fie cinstit si daca te iubeste sa ti-o spuna tie nu prietenelor tale. Sa se uite in ochii tai si asta e ultima sansa daca e sa fiti impreuna veti incerca ca totul sa fie bine, daca nu spune-i sa te uite pentru ca tu nu esti proasta sa induri atata pentru ceva ce nici nu ar trebui.
Deci raspunsul la aproximativ toate intrebarile este ca te iubeste si la restul este ca ii era rusine de ceva anume.
Sper sa fie totul bine. Succes! happy