| pzh2000 a întrebat:

1)care imi poate spune si mie la ce materii se da bacul la profil folologie?

2)trebuie sa dau vreun examen daca vreau sa trec de la mate info la filologie?

Multumesc anticipat. funda

3 răspunsuri:
| raluca44 a răspuns:

La profil filologie, se da bacul la romana, o limba straina la alegere, istorie obligatoriu si inca o materie la alegere(geografie, logica, filozofie, psihologie). iar daca vrei la mate-info dai diferenta la mate, chimie, biologie.acum depinde ce clasa esti in momentul de fata. dar mai bine ramai la filo, ca la bac la mate nu stiu ce o sa faci. e cam nasoala treaba.

| alex16tm a răspuns:

La folologie? Wow, asta e o materie noua. Pai cred ca... din fofoloanca laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romana, o limba straina si istorie/ geografie

sigur ca dai diferenta, posibil exact la materiile de bac...