| Denny22Den a întrebat:

Sunt in clasa a X-a si sunt la mate-info, am ales acest profil deoarece ma descurcam binisor la mate, iar informatica e de viitor, insa nu ma descurc atat de bine la info si nu am ce cauta la IT asa cum imi doream, la mate o duc bine, dar nu ma intereseaza sa devin prof de mate. Imi place foarte mult engleza, totusi, asa ca vreau sa merg la Facultatea de Litere, ma intereseaza Traducere si interpretare. Aici spune ca proba de concurs e pe baza de examen http://www.ciocp.ro/content/view/33/51/. In ce consta examenul? Conteaza ce materii dau la BAC? Adica ar trebui sa ma mut la filologie? Fiindca mi-e bine unde sunt si vreau sa dau Cambridge-ul, conteaza? Va multumesc anticipat! Funda! :)

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Termina liceul pe care l-ai inceput si dupa aceea poti da la orice facultate doresti. Pana atunci ai tot timpul din lume sa te hotarasti.