| Socke a întrebat:

1. ce se intampla daca un baiat ia anticonceptionale?
2.ce se intampla daca o fata ia Viagra? oare imi cresc sani? vreau si eu sa am sani mai mari(am 16ani in curand 17)

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Isi creste riscul de cancer de prostata.
2. Nimic. Viagra este un vasodilatator, adica dilata vasele de sange. NU vad absolut nici o legatura cu cresterea sanilor, banuiesc ca stii, la 16 ani, din ce sunt alcatuiti sanii si din ce este alcatuit penisul.

| Socke explică (pentru Brigaela):

Stiu stiu. e ok

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Daca un barbat ar inghiti pastile AC, acestuia NU i se va intampla absolut nimic fiindca in corpul lui NU exista OVARE. HORMONII existenti in continutul pastilelor actioneaza asupra OVARELOR a caror activitate este practic BLOCATA/INHIBATA adica OPRITA si astfel este IMPIEDICAT in proportie de 100% procesul de FORMARE, DEZVOLTARE si MATURIZARE a OVLULUI si in consecinta NU se produce OVLATIA. Orice alta discutie este inutila fiindca este un produs de uz pur feminin. Pentru informarea ta corecta trebuiesa stii urmatoarele: Este un lucru absolut sigur fiind demonstrat in cei peste 55 de ani de cand au fost inventata aceasta metoda si se produc si folosesc aceste pastile AC ca ele actioneaza asupra celor 3 mecanisme cheie de impiedicare a unei sarcini. 1. ) Blocheaza ovulatia: ovarele sunt trimise la odihna/oprite din functionare si ovulatia nu mai are loc. 2.) Daca totusi in cazuri cu totul exceptionale ovulatia se produce accidental, hormonii din pilula impiedica procesul de nidarea, adica NU se permite fixarea ovulului fertilizat in endometru. 3. ) In plus, sub actiunea hormonilor MUCUSUL CERVICAL produs de colul uterin devin atat de dens si aderent, incat NU permite trecerea spermatozoizilor din vagin in uter, altfel spus pastilele AC transforma mucusului cervical intr-o ''bariera, zid'' imposibil de trecut de catre spermatozoizi.
2.) Viagra este de fapt un medicament creat special pentru buna functionare a inimii (tratament pentru boli cardiovasculare cum ar fi hipertensiune arteriala si angina pectorala), insa fiindca s-a observat ca pastila in mod efectiv intensifica si sustine ridicat ritmul de functionare a inimii si astfel a devenit pastila minune care poate mentine penisul barbatilor indiferent de varsta lor in stare erecta un timp dublu sau triplu fata de starea ''normala''. Fiindca Viagra nu produce efecte asupra sanilor si nici asupra ''pasaricii'' tale, folosirea pastilelor romboidale albastre ar fi absolut INUTILA. big grin Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste... nu ai cum sa iti cresti sanii doar cu silicoane, dar chiar crezi cã ai sanii mici? De obicei am Mai auzit fete care ziceau ca au sanii mici si de fapt erau mijlocii ce este foarte bine, din perspectiva mea sunt cei mai frumosi
Parcã tot tie ti-am mai raspuns sa te concentrezi pe fizic fund/picioare si sa mergi la coafor sa iti faci pãrul fain, aia depinde de tine marimea sanilor asa e geneticul tau, mai bine il lasi asa!

| Socke explică (pentru anonim_4396):

Sincera sa fiu nu mi-ai raspuns la asa ceva. nu am postat intrebarea aceia. adica nu stiu, nu am sani de principiu.

| LittleBugsBunny a răspuns:

Intreaba medicul de familie pentru ca el are tot istoricul tau medical si stie daca vor fi efecte adverse sau ginecologul oricum amandoi sunt obligati sa mentina confidentialitatea ( adica nu au voie sa spuna nimanui fara acordul tau)

| liliana77any a răspuns:

Fetito cum sa iei Viagra, vrei sa mori?

| Socke explică (pentru liliana77any):

Pai nu iau. am intrebat numai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Socke):

Daca chiar sunt mici, vorbeste cu un medic sa iti faca un test de estrogen(fuliculina) daca sub probabil poti sa iei hormoni dar nici intr-un caz viagra