| anonim_4396 a întrebat:

1. Dupa ce am luat ESCAPELLE si nu am avut nici o reactie adversa sunt bine s inteleg?
2. Dupa ce am luat ESCAPELLE este posibil sa intarzie presupun, dar poate veni si mai devreme?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Nu poti sti daca esti bine decat dupa ce faci toate consulturile ginecologice necesare (dupa prima menstra, la o luna, la doua, la trei, la sase) si daca in 20 de ani nu ai nici o problema. Mai repede nu poti fi sigura ca n-ai reactii adverse. Cele imediate sunt minore (greturi, sangerari, dureri abdominale si de sani). cele pe termen lung sunt insa majore (sterilitate, tumori de san, ovar, endometru).
2. menstra iti va veni exact cand iti spune ginecologul ca trebuie (daca nu esti insarcinata).

| ciresicaSiatat a răspuns:

Pilula asta e destul de nenorocita, daca nu ai avut reactii adverse este foarte bine si trebuie sa te pregatesti pentru dereglari ale mestruatiei care pot aparea si dupa cateva luni, deci sa nu te ingrijorezi!