| Monster24124 a întrebat:

12 ani, o erectie de 8 cm este buna?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Chiar nu stiu, sa raspunda experti, vorbim cand ajungi la pubertate peste cativa anii

| corbulalbrosu a răspuns:

Erectie; definitie
,, Umflare si intarire a unor organe sau tesuturi (penis, clitoris, mamelonul sanului). Erectia este adesea declansata de o stimulare sexuala, sau - in cazul mameloanelor - si de catre frig.
Este "nasoala" limba romana si notiunile lingvistice nu-i asa? laughing Conform DEX; ERÉCȚIE, erecții, s. f. Umflare a anumitor țesuturi organice, îndeosebi a corpurilor cavernoase ale organelor genitale. – Din fr. érection. sursa: DEX '09
O lungimea a penisului de doar 8 cm la varsta de 12 ani poate semnifica probleme serioase si sa provoace/determine aparitia unor semne de intrebare. Sanatate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

"O lungimea a penisului de doar 8 cm la varsta de 12 ani poate semnifica probleme serioase si sa provoace/determine aparitia unor semne de intrebare. Sanatate!" iti bati joc sau e pe bune? straight face

| Monster24124 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu inteleg, este de bine sau de rau?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Monster24124):

Fiindca esti ca varsta intre pubertate si adolescenta, si de asemenea fiindca procesul de crestere, dezvoltare si maturizare a organului sexual masculin se definitiveaza/ termina in jurul varstei de 16 ani, se poaate aprecia ca organul tau sexual din pacate poate fi considerat ca fiind...mic, sau chiar anemic. Dar cine stie exista posibilitatea ca in urmatorii 4 eventual5 ani sa se dezvolte intr-un ritm mai rapid si sa devina un penis normal de 13-14 cm. Speranta nu moare niciodata. Sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate este pe cat se poate de "pe bune", chiar daca este greu de admis/de acceptat dar acesta este tritsta realitate...adevarata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mda, trebuie sa ma multumesc si asa...:/

| P4rAd0x a răspuns (pentru Monster24124):

Nu este bine sa ai erectie de 8 cm la 12 ani. laughing
Imi pare rau sa ti-o spun, dar cred ca putem vorbi aici despre niste semne clare de autism, in cazul in care la varsta de doar 12 ani prezinti o erectie de 8 cm! big grin

| Monster24124 explică (pentru P4rAd0x):

Adica?

| Monster24124 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai.....sunt altii care il au mai mic la o varsta mai mare.

| P4rAd0x a răspuns (pentru Monster24124):

Ti s-a raspuns deja. 12 cm in starea respectiva inseamna putin. Probabil ar trebui sa se rezolve cu timpul.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este buna.

| Staind a răspuns:

Sa nu strapungi tavanul, sefule, ai grija.

| GoldandSilver a răspuns:

Da, trebuie sa mai astepti

| Camuflaj2017qp a răspuns:

Da, poti intretine relatii sexuale si cu Mia Khalifa, o va durea rau!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Camuflaj2017qp):

Buna asta laughing

| Sarina a răspuns:

Poate o erectie la creier ar fi mai buna sa iti vina mintea la cap la 12 ani jucam ascunselea si ru te gandesti la erectie

| andrei1993s a răspuns:

Da, este normala pentru varsta ta

| Bogdan_Bogdý_2002 a răspuns:

Du-te la un doctor specialist