| SLexuS a întrebat:

18 ani si inca nu am gasit nici o fata, am avut relatii, dar nimic serios pana acum, pana acum nu prea m-am bagat in seama cu nici o fata, mai ales ca nu stiu sa incep o conversatie cu o fata. S-a intamplat din cauza esecurilor din trecut care m-au acaparat, respingeri, etc, stiu, inca sunt tanar, am timp, dar daca nu o sa se schimbe nimic?
Vreau un sfat serios.

11 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

18 ani ai toata viata inainte, trebuie sa fii mai sincer si direct cu unele persoane daca de exemplu iti place de cineva spune-i ca poate nu vei mai avea sansa vreodata.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce relatii serioase vrei la 18 ani?
Inca mai ai teme acasa... Nici vorba de independenta.

| SLexuS explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu spun ca nu e adevărat, nu neg, eu ma refeream la altceva, dacă o sa continui asa, pai asa o sa o țin lung și bine

| Czechoslovakia a răspuns:

Fii tupeist si cu durere la pix de ce zice tipa x, y, z. sa agati o fetiscana nu-i o problema, buba e cum o faci s-o tii langa tine, sa gaseasca la tine ceea ce nu mai gaseste la altul’, adica sa iesi din tiparul normalului.

| SLexuS explică (pentru Czechoslovakia):

Am incercat asta, majoritatea cand le dai mesaj, nici nu te baga in seama, iar face to face, nu prea imi vine sa ma duc in fata si sa ii cer instagramul din cauza refuzului

| Czechoslovakia a răspuns (pentru SLexuS):

Virtual e pierdere de vreme)))

| Anna71 a răspuns:

Cum adică ai 18 și ÎNCĂ nu ai găsit nicio fată, o spui de parcă ai avea 30 și ești încă singur. Stai liniștit, o să găsești exact atunci când te aștepți mai puțin.

| Mihai2001ionut a răspuns:

Sunt exact ca și tine. Nici eu nu m-am băgat în seamă cu fetele și nu știam să încep o conversație cu una. Fetele în ziua de azi nu se uită la oameni de genul meu, simpli, educați, care știu ce este rușinea, respectul etc. Și eu încă caut și am 20 de ani.

| SLexuS explică (pentru Mihai2001ionut):

Exact, și nu vreau sa-mi schimb comportamentul doar pentru o fata, dacă e sa aștept 10 ani pentru o fata de genul, aștept, dar în nici un caz sa ma schimb, la genul sa-mi schimb comportamentul, poate îmi trebuie doar puțin tupeu, atata

| drandreescu a răspuns (pentru Mihai2001ionut):

Nu s-au uitat niciodata, nu doar in ziua de azi.

| XXminecraftdistroierxx a răspuns:

Fetele nu exista