| chiftelutacrocanta a întrebat:

A fi indragostit se aseamana cu masturbarea? Sau mai bine zis cu acel moment scurt de final de masturbare? Doar ca indragostitii simt acel sentiment de final de masturbare mai lung si mai adanc, chiar daca nu se masturbeaza, asa-i? Ce ziceti baieti? Merita sa suferim dupa un sentiment ca asta? Fetelor voi ce simtiti mai exact cand sunteti indragostite?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

A fi indragostit=excitare, preludiu, orgasmul e dragostea, apogeul.

| RAY a răspuns:

Tu parca spuneai ca ai iubit deja o fata nu? presupun ca deja sti ca nu e orgasm iubirea e total altceva, iubirea e o obsesie compulsiva, iubirea nu-i suferinta e fericire ce urmeaza dupa despartire e suferinta, eu personal evit orice contact emotional si mie foarte bine

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are legatura cu dragostea.

| Oana92 a răspuns:

Am fost indragostita de suficiente ori incat sa nu iti dau dreptate laughing Cand te indragostesti cu adevarat ai o senzatie de plutire, fluturi in stomac, zambesti aparent fara motiv, iti e gandul doar la el/ea, visezi cu ochii deschisi, etc. Nu stiu cum as putea explica mai bine, dar senzatia nu e doar fizica.

In cazul masturbarii vorbim de o senzatie pur fizica, de descarcare. Nu vad legatura dintre ele...

| Seba2013 a răspuns:

Masturbarea este sex impersonal, nu are treaba cu dragostea.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17541850
Sper sa intelegi linkurile acestea, pentru ca eu nu am timp sa ti le explic.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Mai, sincer eu nu simt "dragoste", e un termen folosit in locul atractiei.

"Ma simt atat de atras de tine incat as sta 10 ani langa tine, pentru ca stii sa-mi penetrezi mintea si sa te joci cu ideile mele, si stii sa faci pe indiferentul cand eu am nevoie de tine, esti ca un magnet " - "iubire"

De fapt e ca baiatul stie ce sa faca, cand sa faca si ii apasa butoanele si ii suceste mintile cum vrea el. Da stiu, seductia e parte din iad. Asta e, macar ne mai distram viata asta big grin

| Klandestin a răspuns:

Filme porno.

| FlorinGamingRo a răspuns:

Cred ca da, dar mai intens.

| Rauldor a răspuns:

Dacă eşti autosuficient, vrei doar senzaţii, te rezumi la masturbare. Dacă vrei sentimente, trăiri, un suflet lângă tine te poţi îndrăgosti... dacă îţi permiţi, dacă nu este prea mult pentru tine. Nu există termen de comparaţie între cele două.

| Angela26 a răspuns:

Cand esti indragostit e ca si cum te-ai simti atat de bine nu ti-ai mai lua gandul de la acea persoana. Nu mai poti dormi noaptea, de abia mai ai pofta de mancare si de cate ori vezi acea persoana nu ti-ai mai lua privirea de la el/ea. Dar mai ales ti-ai dori ca si el/ea sa te placa. Ei bine eu asta simt cand sunt indragostita. Sper ca te-am ajutat.