| Dania_3548 a întrebat:

A fost la tara timp de o luna si acolo a fost provocat sa o sarute pe una si a acceptat. La dracu, a facut si poza si mi-a si aratat-o! In fine, l-am iertat dupa faza asta. Acum a fost din nou la tara cateva zile si cand a venit acasa mi-a spus ca m-a inselat cu una. Ea are 17 ani, el 14. Au facut si poze. Mi-a spus ca parca o iubeste mai mult decat pe mine, dar vrea sa continuam relatia. Aseara a pus poza cu aia la avatar si a scris la status "Te iubesc, iubi!". Mie imi zice zana, nu iubi, deci nu era pentru mine. Pur si simplu nu il inteleg. Ca sa ma despart de el nu pot, il iubesc prea mult si i-am iertat prea multe. Nu mai pot! Chiar isi bate joc de mine? I-am spus ca mai bine nu imi spunea, dar a zis ca se simtea prost si nu putea sa nu imi spuna. L-am iertat, dar nu stiu cum am putut sa fac asta. Dupa cate mi-a facut... Avem 4 luni impreuna. Astazi ma duc la el si vreau sa ii spun niste cuvinte care sa il doara. Ma puteti ajuta cu asta? Si intrebarea intrebarilor este: Ce sa fac? Sa il mai iert si acum? Merita? P. S: Nu imi vine sa cred ca nu am plans deloc. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Sunt de acord cu a 2-a sansa pe care o merita orice om, dar la voi s-a cam exagerat. El nu stie ce doreste cu adevarat de la o fata, iar prin chestia asta isi bate joc de sentimentele tale. Crezi ca merita sa continui o relatie cu un baiat care nu stie ce vrea si te face sa suferi? Iti trebuie putina autoritate pentru a lua o decizie, una folositoare, zic eu. Si anume, despartirea. Nu vad rostul acelei relatii. Daca doresti sa fii respectata, impune-te! Daca doresti sa fii umilita in continuare, iarta-l din nou.

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cine te iubeste nu te raneste asa. Gandeste-te atunci daca merita sa mai faci ceva. Trimite-i acum un mess cum ca-i gata tot, si scoateti-l din minte si din viata.
Domnul fie cu tine.

| Ririru a răspuns:

Nu, sa nu`i dai, NU.
Isi bate joc de tine, nu vezi? Te insala pe fata. Daca te iubea, nu facea asta ceva. Desparte`te de el, daca tine la tine cu adevarat, o va parasi pe cealalta si va incerca sa te aduca inapoi.

Dar sa nu cedezi din prima, asta daca o sa vrei sa-l ierti.
Desi ti-a gresit de 2 ori, are si tupeul sa faca poze, deci nu`mi vine sa cred.

| paramore a răspuns:

Deci nici nu ma gandesc sa imi bat capul cu o persoana atat de batuta in cap, care nu pricepe nici dk i-ar da cineva in cap. fato asta meriti, cand ti-am zis noi ca iti bate joc de tine nu ne-ai crezut, acum bine iti face, iarta-l si de data asta, de ce nu? ca doar il iubesti prea mult si nu poti sa nu-l ierti... aveti numai 4luni si deja face asa? mi-e raustraight facecopii fara minte

| Cjay a răspuns:

Hei ...nu cred ca o asemenea persoana merita iretata de nu stiu cate ori. si fii atenta de ce?! cum ala se duce la tara se pwpa cu alea iti mai sh spune sh cica poate o iubeste pe aia mai mult ca pe tine. deci omu asta nu stie ce inseamna sa iubesti pe cineva el nu are niciun sentiment pentru tine zau.nu te supara dar du-te si vezii sa ramana cu aia de la tarawinking. zii asa:
Suntem prieteni de prea mult timp. ce ai zice sa renuntzam? zii pe fata serios.
Daca mai vrei vr un sfat ceva idul meu ii yo_numay_yo_clau

| VanillaBear a răspuns:

Sincer, esti tanara si poti sa gasesti o persoana mai buna decat el.
Am inteles faza cu provocarea dar ce nu inteleg este de ce face poze sa iti arate tie, prietenei lui si mai ales de ce a repetat gestul? Iar ce a facut cu statusul si poza sunt pur nesimtite.
Trebuie sa fii puternica si sa renunti la el(sfatul meu.)
Prin faptul ca ai plans inteleg ca esti destul de puternica intelectual si pregatita sufletesc sa ii spui cateva cuvinte dureroase si chiar sa te desparti de el.
Daca insa alegi sa nu faci asta, incearca sa te departezi de el putin si sa ii spui ca intr-o relatie sunt doar 2 persoane.
Vezi si tu cat de mult il va durea ce spui tu si decide-te dupa.
De obicei nu optez pentru cuvinte rele dar ceea ce ti-a facut mi se pare pur si simplu nesimtit si fara scrupule.
Sper ca ti-am fost de ajutor happy

xoxo Vanilla

| anonima_6654 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa termini relatia cu el. Stiu ca o sa doara un timp dar va fi mai bine asa.Gandestete ca daca nu te desparti de el, el o sa umble pe la altele iar tu vei sta acasa singura gandintute la ce face el in loc sa-ti gasesti un baiat care te meria cu adevarat.Nu iti fie teama sa il parasesti pentru ca cu siguranta vei gasi un alt baiat mult mai bun decat el. Lai iertat de prea multe ori si cred ca ajunge. El sa obisnuit sa umble pe la altele stiind ca u vei accepta si il vei ierta. Daca te gandesti mai bine tu nu ii esti o prietena ci un obiect cu care sta din plictiseala.La intrebarea cu ce sa-i spui nu prea pot sa te ajut dar daca mergi la el spune-i tot ce ai pe sufle si ce te deranjeaza la el.Bafta (cu siguranta sunt baietii mult mai buni si mai frumosi ca el)winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mm inseala-l si uh pe el cu altu fa poze si a ce a facut si el cel mai bine...rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea? Lasa'l. Vrei sa ajungi bataia lui de joc si el sa se duca mereu la altele? S'a obisnuit cu faptul' ca il ierti mereu si nu ii reprosezi. Nu cred ca ar trebui sa'i spui "cuvinte care sa il doara". Mai bine ii spui ca vrei sa se termine aici relatia voastra pentru ca nu mai poti continua asa. Serios acum tu il iubesti, dar el isi bate joc. Sa'ti spuna in fata ca el crede ca tine mai mult la aia? Sa'si puna poza cu ei la avatar si statusu' ala? 8-) Si tu sa nu'i spui nimic? Sa treci peste astea ca si cum nu s'ar fi intamplat? Fi sincera cu tine. Sunt sigura ca toate astea te dor. Spune'i si luiwinking. Daca se duce la aia... e problema lui. Tu trebuie sa stii sa te retragi, sa nu-l mai cauti. Fi puternica. Dovedeste'ti tie ca poti mai mult. El nu stie sa te aprecieze. Si sa iti mai spun ceva:sunt sigura ca daca de prima data vorbeai serios cu el pe tema asta probabil te'ar fi respectat mai mult. Baietii apreciaza si ce nu pot avea. Crezi ca un baiat isi doreste langa el o fata lipsita de personalitate care sa'l lase sa'si faca de cap cu cine vrea? Chiar vrei sa fi a 2a roata? Fata la care se intoarce mereu? Daca pe mine m'ar insela un tip oh go on nu l'as mai putea privi in ochi.Si increderea? Unde e? Gandeste'te...Meriti mai mult :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz.ai fi cea mai fraiera fata de pe planeta daca l-ai ierta.scz de expresie, dar niciun mucos ca el nu merita o fata asa ca tine.sunt o multime de baieti de 1000 ori mai buni ca el... uita-l, e cel mai bun sfat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred e prea prost... odata ce esti cu una nu trebuie sa te mai gandesti la alta

| Dania_3548 explică:

A, tipa stia ca are prietena. Si ea si-a lasat prietenul mai mare pentru el.

| TheBloodAssassin a răspuns:

Auzi stiu asta pentru ca sunt baiat scapa de el o sa te insele in continuare, pana si coledi mei au facut-o de fata cu mine sau mozolit si cu una si cu alta mai tarziu
nu plange dupa el lasa-l in pace tu esti o fata extraordinara un felul tau daca alai prost i prost sa nu ai mila de el
cam asa:
-Sa terminat intre noi, te-am iertat de prea multe ori, du-te la t---a aia a ta si lasa-ma in pace!
cam asa auzi daca nu iti place sa il stivesti mai bine iai zice ca s-a terminat si vorbeste urat de gagicasa no sa-i placa
ok mult noroc si nu uita scapa de el

| Queenbee a răspuns:

Sa inteleg ca el are 14? Bai nu vreau sa ma dau eu mare baba, dar presupun ca nici tu nu ai mai mult, eu insa am 19, am fost inselata, mi-a fost tradata increderea si de ce nu? acum sunt distrusa, de parca n-ar fi indeajuns mai e si cu mine in liceu happy. Aveam aproape un an de zile impreuna, nu credeam ca o sane despartim vreodata.no way, indiferent de varsta tot doare tradarea stiu iesi in parc cu fetele, fa-ti o parere buna despre tine, danseaza in oglinda, asculta muzica dar fara boccituri, orice altceva care iti aduce aminte de el, eu vorbeschappy ma gandesc din 2 in 2 minute la ce va fi sa fi iubita, nu te merita anyway