| ////////////// a întrebat:

A
fost un baiat pentru voi, care ati petrecut cele mai frumoase clipe din viata, si acum ati vrea sa intoarceti timpul inapoi?

19 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu vreau sa intorc timpul inapoi, pentru ca ce am avut atunci cu el n-o sa mai am vreodata.Nu poti reparat un rau facut daja.

Abh
| Abh a răspuns:

Din fericire, nu.

nony
| nony a răspuns:

@zuly
Frumos monolog. Vorbesti cu foarte multa detasare de trecutul tau, de baietii pe care ii cunosti. Dar, nu crezi ca egoismul din cuvintele tale se va intoarce asupra ta?
¨inseamna ca ceva nu a mers, ca am considerat ca imi va fi mai bine fara el si am ales varianta buna pentru mine.¨
Poate ca nu tu ai ales ceea ce tie iti era bine, poate ca el a ales sa te lase.De ce intotdeauna va ganditi la sufletelul vostru si preferati sa dati cu piciorul spunand : E, nu era bun pentru mine. Mda ...De parca voi sunteti bune petru toti.
Sa nu te agiti, nu am nimic cu tine, doar ma deranjeaza acesta superficialitate afisata ori de cate ori ceva nu a mers bine.

| nobody_9468 a răspuns:

DaAaAaAaAa!
Cu fostul meu prietencrying. As da timpul inapoi pana luni seara, ca sa pot sa'l iau in brate si sa'i spun ca nu m-am suparat pe elcrying, cand de fapt eu i'am vorbit putin mai uratsad
Sau daca se poate inainte pana in momentul cand o sa pot vorbi cu el ca sa ne impacamhee hee

Bafta.

| Arthur a răspuns:

Deocamdată încă nu. Dar mi-ai dat o idee.hee hee

| ÅñdRa a răspuns:

Buna, da este unul, este fostul meu prieten numai din cauza mea s-a terminat totul, si as vrea sa pot intoarce timpul inapoi si sa nu-i zic toate lucrurile alea oribilesad

| Frogie a răspuns:

Nu as vrea pentru nimic in lume sa dau timpul inapoi pentru ca cele mai frumoase clipe din viata le traiesc acum, cu el, in prezent. Si stiu ca nu se vor termina niciodata, asta simt. deci traiesc in prezent. si sper la viitor! happy

| mihaela_7412 a răspuns:

Da a fost unu la cae am tinut mult si am vb 2 ani ca el, in unele momente da asa vrea sa dau timpul inapoi dar uneori mie mai bine fara el

| andalu a răspuns:

Nu as vrea sa intorc timpul inapoi pentru ca cele mai frumoase clipe le-am petrecut si le petrec cu iubitul actual.Consider ca esti fericit doar alaturi de o persoana care iti impartaseste iubirea. Ori daca a fost candva iubire si partenerii sunt suficient de inteligenti incat sa realizeze asta nu vad cum s-ar desparti astfel incat clipele frumoase sa ramana doar niste amintiri (ma refer aici la motive persoanale, nu la despartirea produsa de "soarta": moarte sau faptul ca unul dintre cei 2 a fost nevoit sa se mute in alta tara etc)
@mihaela: din cate am inteles eu intrebarea nu era daca a fost un baiat pe care l-ati iubit si cu care ati mai vrea inca sa fiti, ci daca a fost un baiat cu care ati petrecut cele mai frumoase clipe.Este diferenta intre a tine la cineva si a fi si fericit(a) cu acel cineva, dupa cum am spus, un ex ar fi iubirea neimpartasita sau pur si simplu faptul ca iti place doar in ceea ce priveste aspectul fizic insa in rest nu aveti nici un punct comun.

| Doa'Do a răspuns:

Da !

| troxanici a răspuns:

Da cu actualul meu iubit, si chiar daca suntem impreuna si acum, tot am momente cand ma gandesc la clipele romantice petrecute si as vrea sa dau timpul inapoi. Uneori stau si ascult muzica mai lenta, si incep sa-mi aduc aminte de clipele cele mai frumoase petrecute impreuna: prietenia noastra, primul sarut, prima tinere de mana, prima oara cand am facut dragoste, acestea sunt momente pe care nu le voi uita niciodata! love struck

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Da...as vrea sa mai fiu mica si sa simt ca iubesc ca un copil de 11-12 ani si cand iubeai, iubeai nu gluma!
Ce amintiri... offf ce a trecut timpul!
Parca ieri aveam 11 ani si intrasem in a 5-a...si acum ia uite, mai am putin si intru la liceu.

| georggyy a răspuns:

Da rolling eyes
Dar nu am cum sa dau timpul inapoioh go on

| zuly a răspuns:

Nu.In primul rand ne putem rupe in 10 ca nu avem cum sa dam timpul inapoi. Si nici nu ar trebui sa ne dorim asta. E inutil sa regretam ceva ce s-a intamplat deja - oricum nu putem schimba nimic, iar regretand sh fiind suparata iti faci mai mult rau.
Au fost baieti cu care am petrecut clipe frumoase si mi le amintesc cu placere, dar daca ne-am despartit, inseamna ca ceva nu a mers, ca am considerat ca imi va fi mai bine fara el si am ales varianta buna pentru mine. In fiecare zi ni se intampla diverse lucruri care influenteaza si pot schimba ganduri, pareri, stari de spirit. Timpul trece, le vindeca pe toate, iar noi mergem inainte spre viitorul luminos!happy
Bafta!happy

| zuly a răspuns:

@nony, egoismul este o parte din instinctul innascut de autoconservare, nu egoismul acela urat care le face rau altora, ci acela care ne face bine noua - daca nu ne gandim singuri la noi si nu avem grija de viata noastra - nu o face nimeni.
Si, sincer, nu ma dau mare sau ceva de genu', dar pana acum nu am fost parasita (nici nu am avut foarte multe relatii - asa ca mai este timp destul sa-mi iau si eu papucii big grin ), majoritatea despartirilor au fost de comun acord si am ramas prietena cu baietii respectivi - nu au fost certuri, scandaluri, ura.
Am invatat sa privesc lucrurile pe cat posibil obiectiv, am incercat mereu sa cantaresc foarte bine lucrurile si sa iau o decizie corecta. S-a intamplat sa si gresesc, ca doar sunt si eu om, cu totii gresim. Dar nu are rost sa ne otravim existenta traind din amintiri si regrete.

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Da... dar evindent nu le voi mai avea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut o fata, cu care am petrecut clipe frumoase, de 20 de ani le patrec inca alaturi de ea. si mia mai oferit si doi cavaleri si o domnisoara, alaturi de care imi petrec clipele frumoase.si NU.nu as vrea sa dau timpul inapoi.doar inainte. dar incet, asa, zi, cu zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. in momentul asta as vrea sa dau timpul inapoi, sa ne impacam.desi de data asta s-a terminat, stiu.

| AGGA a răspuns:

Intrebarea asta pe scurt ar fi:Ai avut clipe frumoase in viata pe care ai vrea sa le retraiesti? si iti garantez eu ca oricine ar raspunde cu da.Toti am vrea sa dam timpul inapoi pentru a retrai clipe frumoase, cine ar vrea sa retraiasca cosmaruri? acum sa fim seriosi timplul e un element pe care din pacate nu il avem la picioare insa avem puterea de a retrai clipele acelea placute care am vrea sa nu se mai safrseasca. probabil baiatul acela de care ne vorbesti este unic pentru tine si astfel de clipe petrecute alaturi de el sunt greu de reprodus, insa incearca sa traiesti viata fara regrete pentru a fi multumita, vezi partea plina a paharului, in loc sa te gadesti cu tristete la ce a fost frumos mai bine gandeste-te ca esti una din norocoasele persoane care a avut parte de acele clipe si nu ezita ca pe viitor sa le retraiesti chiar daca nu cu acelasi baiat pe care probabil il vedeai perfect, ci cu alte persoane care te iubesc sunt sigura ca cel putin 3 persoane ti-au spus ca te iubesc daca nu iubit atunci prieteni, persoane dragi tie si nu uita chiar daca timpul nu e de partea ta totusi tu creezi momentele prin multumirea sau nemultumirea ta. Apropo de timp mi-ai reamintit de o pisesa draga mie ti-o recomand big grin paula seling-la radio. f tare piesa mai ales cand vrei sa iti reamintesti momentele acelea:X