| catalina120 a întrebat:

Cum uiti pe cineva cu care ai petrecut multe momente frumoase si la care tii foarte mult (un baiat )

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Destul de greu uiti pe cineva la care tii mult. Uneori nu reusim sa uitam aceea persoana,ci doar sa invatam sa traim fara ea.O sa doara la inceput dar cu timpul durerea nu va mai fi atat de puternica si te vei simti mai bine decat esti acum.
Oricum incearca sa iti gasesti o activitate,ceva ca sa te tina ocupata, iesi pe afara cu prietenii, deseneaza, scrie poezii orice altceva care iti place sa faci.
Oricum momentele frumoase nu le vom uita niciodata.Le vom purta mereu in suflet si de acolo nu le vor putea sterge nimeni.
Oricum incearca sa fi tare si puternica.Nu iti pierde speranta, spera si totul va fi mai bine.
Capul sus si mergi inainte.Usor usor te vei vindeca, dupa cum spune si vorba"timpul vindeca orice"insa trebuie doar sa ai rabdare si totul se va rezolva.
Ai grija de tinehappy

13 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

.o mare betie?!

| roxystomp a răspuns:

Mda, problema ta e destul de nasoala, dar aici am o experienta recenta. Stiu ca pare greu dar trebuie sa te gandesti la toate momentele frumoase pe care le-ati avut impreuna, dar sa inchei cu momentul despartirii. Asa creierul tau, in subconstient isi va da seama ce se intampla de fapt. Ia o prietene buna langa tine si descarca-te. Spune-i tot ce s-a intamplat asa eliberand toata tristetea din suflet. A da si mai am un trick: incearca sa-ti canalizezi tristetea in altceva. De exemplu eu studiez vioara deci muzica. Cand s-a intamplat nefericitul eveniment am cantat la vioara pana mi-au cazut mainile, iar asta m-a ajutat enorm!
In concluzie: Iti urez succes mai departe si sper sa treci peste cat mai repede.

| Blaji a răspuns:

Simplu ca buna ziua, nu te mai gandii la el deloc.

| drogh a răspuns:

Se spune că timpul este cel mai bun tratament. Pur şi simplu nu te mai gândi la acel cineva, ocupă'ţi timpul pentru a nu fi plictisită şi gândurile să se întoarcă din nou la acea persoană. Poate că acum doare, dar mai târziu dacă te străduieşti şi ai ambiţie o să-l uiţi uşor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti garantez ca in cateva luni o sa ii uiti existenta cand un alt baiat mai bun va aparea in viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-l uiti daca au fost momente frumoase. Va trebui insa sa mergi mai departe si sa-ti traiesti viata si cu altii, alaturid e care vei trai de fel, multe alte momente frumoase.

| Jakoban a răspuns:

Pai dc frei sa uiti?

| XyYx a răspuns:

Greu. sad
Doar cu ajutorul altcuiva care te va face sa traiesti momente mult mai frumoase, si pe care sa ajungi sa il iubesti mai mult!

| Ana0Maria a răspuns:

Haha. Crezi ca daca primesti raspunsuri, poti sa faci asta? Poti sa-l uiti? tu singura trebuie sa faci asta! Iesi afara, cu prietenele, in oras.

| Didixu a răspuns:

Daca iti gasesti pe altcineva care sa te faca fericita usor, usor vei uita de acel baiat.Nu va fi foarte usor dar va trece.

| SASergiu a răspuns:

Mai am o prietena... care a trecut peste dupa ce a intalnit alt baiat care o merita, deci incearca si tu sa-ti gasesti un print mai bun (sunt baiat) big grin

| Raducanu_Florin_1998 a răspuns:

Incearca sa uit de el incet incearca s-a nu te mai gandesti la el si s-a stai mult impreuna cu prietenele tale si s-ate uit pe facebook la baieti buni frumosi dar cu o viata normala si cu picioarele pe pamant...da!

| Armaan17 a răspuns:

O sa iti gasesti "printul" cand te astepti mai putin, si eu am trecut prin multe experiente cu fete si cand ma asteptam mai putin Dumnezeu mi-a dat un inger langa mine :X, iti garantez ca vei gasi persoana speciala la momentul potrivit, trebuie doar sa astepti.