| patricia_1074 a întrebat:

A indraznit cineva vreodata sa plece in lume... fara sa stie unde si fara ca nimeni sa stie... a indraznit cineva sa se rupa de toata lumea pe care o cunostea...

12 răspunsuri:
| Roxana_6190 a răspuns:

Nu eu! Si da sun mutli care fac asta!

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Eu dabig grin...nu mi. e placut scoala si am plecat in spania cu sora mea geamana, nu cunosteam pe nimeni aici...primele zile am dormit pe banca... aveam 17 ani...pana o doamna romanca ne-a primit in casa ei si ne-a ajutat sa ne gasim de munca...astazi suntem bine... avem munci si multi prieten...Consider ca viata m. a pus la multe incercari si din toate am avut ce invata. Te pup!

| selena_2212 a răspuns:

Nu plec fara ca nimeni sa stie.insa plec departe si din pacate am sa vin acasa doar de 2 ori pe an(Craciun/Pasti), poate nici atunci. Iar in timpul verii o sa fiu plecata si mai departe! Desi pare usor. ti se rupe sufletul cand te urci in autocar. Insa cand ajungi acolo .departe. lucrurile se schimba si usor "uiti" de trecut!

| bluerose a răspuns:

Elodia happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. si nu cred ca este bine, doar daca ai un motiv depsebit de grav, dar atunci ai nevoie de ajutor specializat: protectia copilului, politie, medici...
Poate ne spui de ce ai pus intrebarea, sau daca putem ajuta...

| monyk a răspuns:

Buna, am avut tentatia asta de multe ori, insa au fost anumite motive care m-au impiedicat sa plec in lume... oricum am sa fac si pasul acesta...

| cris82ro a răspuns:

Io` am plecat o zi la munte singurbig grin sa-mi fac ordine in ganduri tongue
E frumos si linistitorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut ideea, sa o iau asa drept imediat cum ies din bloc, sa nu am harta nimic, dar dupa 3 ore m am intors inapoirolling on the floor

| andreea_3012 a răspuns:

Buna.in zilele de azi cam mult tineret si nu numai se orienteaza cu gandul de plecare, dar sa nu stie nimeni incotro...asta doar in cazul in care ai o belea si ti-e frica poate de ceva sau poate ca te-ai saturat pur si simplu de monotonia cotidiana; Dar sincera sa fiu nu stiu daca singura pe un teritoriu strain ti-ar prii sunt mai multe puncte de vedere de care trebuie sa tii cont; dar ca raspuns direct la intrebatrea ta, da au indraznit oameni.

| antonelk a răspuns:

Eu am vrut sa plec in lume cu prietenul meu si s nu ne mai intoarcem fara sa stie nimeni unde si cand laughing) dar ce bine ca nu am facut`o ca regretam enormwinking

| amoremioX a răspuns:

Cateodata imi vine si mie sa plec dar prefer sa raman si sa infrunt situatiile,,,, trebuie sa fi puternica:*

| emi a răspuns:

Da. O data la 14 ani... dar din pacate suna mult mai romantic, aventurier si sigur decat este de fapt.Am regretat tot, lacrimile parintilor, comentariile colegilor si atitudinea politistilor cand m-am intors fara bani speriata pana in oase si infometata, si asta ca am avut noroc sa nu patesc lucruri intr-adevar groaznice.Nu recomand nimanui asta.In ziua de azi cand ma satur de lume pur si simplu imi sting telefonulhappy