| patricia_1074 a întrebat:

A indraznit cineva vreodata sa plece in lume... fara sa stie unde si fara ca nimeni sa stie... a indraznit cineva sa se rupa de toata lumea pe care o cunostea...

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, am avut tentatia asta de multe ori, insa au fost anumite motive care m-au impiedicat sa plec in lume... oricum am sa fac si pasul acesta...

| emi a răspuns:

Da. O data la 14 ani... dar din pacate suna mult mai romantic, aventurier si sigur decat este de fapt.Am regretat tot, lacrimile parintilor, comentariile colegilor si atitudinea politistilor cand m-am intors fara bani speriata pana in oase si infometata, si asta ca am avut noroc sa nu patesc lucruri intr-adevar groaznice.Nu recomand nimanui asta.In ziua de azi cand ma satur de lume pur si simplu imi sting telefonulhappy

| amoremioX a răspuns:

Cateodata imi vine si mie sa plec dar prefer sa raman si sa infrunt situatiile,,,, trebuie sa fi puternica:*

| bluerose a răspuns:

Elodia happy

| cris82ro a răspuns:

Io` am plecat o zi la munte singurbig grin sa-mi fac ordine in ganduri tongue
E frumos si linistitorlaughing

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Eu dabig grin...nu mi. e placut scoala si am plecat in spania cu sora mea geamana, nu cunosteam pe nimeni aici...primele zile am dormit pe banca... aveam 17 ani...pana o doamna romanca ne-a primit in casa ei si ne-a ajutat sa ne gasim de munca...astazi suntem bine... avem munci si multi prieten...Consider ca viata m. a pus la multe incercari si din toate am avut ce invata. Te pup!

| antonelk a răspuns:

Eu am vrut sa plec in lume cu prietenul meu si s nu ne mai intoarcem fara sa stie nimeni unde si cand laughing) dar ce bine ca nu am facut`o ca regretam enormwinking

| Roxana_6190 a răspuns:

Nu eu! Si da sun mutli care fac asta!

| selena_2212 a răspuns:

Nu plec fara ca nimeni sa stie.insa plec departe si din pacate am sa vin acasa doar de 2 ori pe an(Craciun/Pasti), poate nici atunci. Iar in timpul verii o sa fiu plecata si mai departe! Desi pare usor. ti se rupe sufletul cand te urci in autocar. Insa cand ajungi acolo .departe. lucrurile se schimba si usor "uiti" de trecut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. si nu cred ca este bine, doar daca ai un motiv depsebit de grav, dar atunci ai nevoie de ajutor specializat: protectia copilului, politie, medici...
Poate ne spui de ce ai pus intrebarea, sau daca putem ajuta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut ideea, sa o iau asa drept imediat cum ies din bloc, sa nu am harta nimic, dar dupa 3 ore m am intors inapoirolling on the floor

| andreea_3012 a răspuns:

Buna.in zilele de azi cam mult tineret si nu numai se orienteaza cu gandul de plecare, dar sa nu stie nimeni incotro...asta doar in cazul in care ai o belea si ti-e frica poate de ceva sau poate ca te-ai saturat pur si simplu de monotonia cotidiana; Dar sincera sa fiu nu stiu daca singura pe un teritoriu strain ti-ar prii sunt mai multe puncte de vedere de care trebuie sa tii cont; dar ca raspuns direct la intrebatrea ta, da au indraznit oameni.