| Mary1904 a întrebat:

Am o intrebare, putin ciudata. Este posibil sa ramai cu cineva toata viata? Adica m-am indragostit nebuneste de cineva, i-am oferit totul, si ne iubim. Avem planuri de viitor, avem o lume a noastra in care e perfect, e doar iubire, nimic altceva. Nu vad viata fara el. Toata lumea ne descurajeaza, ca o sa plece la facultate si o sa se indragosteasca de alte fete...dar eu am incredere in el. Nu cred ca voi mai iubi vreodata, daca el o sa ma paraseasca, nu mai vreau sa iubesc pe altcineva. Va rog dati-mi un sfat. Oamenii din jurul nostru nu ne dau prea multe sanse. Multumesc. happy

12 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Se poate. Cunosc persoane care de la vârsta de 6 ani au fost împreuna pana in prezent, deci orice e posibil :d, daca toți se despart si cct uri de genu, asta nu înseamna ca trebuie sa fii la fel ca ei :p

| Mary1904 explică (pentru alin334):

Multumesc. tongue

| alin334 a răspuns (pentru Mary1904):

Np Np ^_^

| neutrino a răspuns:

Acest fenomen de a ramane cu cineva toata viata este tot mai rar. Este bine totusi sa speri daca ai o anumita varsta, daca insa esti o tanara adolescenta, nu spera!

| Mary1904 explică (pentru neutrino):

Am aproape 19 ani. Dar tot sper. Multumesc pentru raspuns.

| Fatamuntilor a răspuns:

Esti tanara ai toata viata inainte si esti si motive sa iubesti.
Daca sigura ca el e alesul. daca il iubesti, daca si el te iubeste ai toate sansele sa traiti pana la adanci batraneti!
Parintii meu au avut 50 de casatorie.Ca in orice familie au fost si certuri,dar mama a stiut tot timpul sa-si tina familia unita.
Noi copiii,am ratiunea lor, motivul in care au ramas impreuna atatea ani!
Intr-o casatorie mai sunt si compromisuri, peste care au reusit treaca intodeauna!
Sinceritatea, respectul, increderea reciproca sunt secretele unei casnicii reusite!

| Alcyon a răspuns:

Orice este posibil, nu te lua dupa ce zic altii.

| catalinaicg a răspuns:

Sinceritate, respect, cuvinte frumoase, incredere...cam asta e secretul unei relatii frumoase. Relatia la distanta este grea si ispitioare, dar daca iubesti, risti si faci compromisuri. Eu am avut parte de relatie la distanta, un an de zile. ne-am inceput relatia cand eram in clasa a 12-a, a fost greu la distanta si eram la fel ca tine. Nu imi imaginam viata fara el, a fost greu la distanta dar am reusit! Acum sunt si eu la facultate si locuim impreuna de 3 ani..deci daca amandoi va doriti, se poate.

| Mary1904 explică (pentru catalinaicg):

Multumesc frumos. happy

| ConstantinCornel a răspuns:

Dacă vă iubiți, puteți să trăiți toată viața! Dacâ nu apar certuri ș.a.

| ILIoN a răspuns:

Si nu mai bine le aratati ca se poate!? Ce vrei sa iti zicem noi? Ca se poate? Numai voi veti sti lucrul asta, cu trecerea timpului...