| Anonym2013 a întrebat:

A terminat cineva postliceala de asistent medical generalist la FEG? este buna scoala? se cere bacul? sau este cineva care este student acolo? big grin scuzati categoria dar la celelalte nu raspunde nimeni.

2 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Au impartit pliante in timpul bacului, oferta au, nu stiu daca au si cerere. Sunt acreditati, asa scria pe acel pliant. Specializarile par tentante, bine ar fi sa te duci la secretariatul scolii si sa intrebi tot ce te intereseaza. Bafta!

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Din cate stiu : la postliceala nu se cere bacul, doar sa-l iei pana termini posliceala, sau pana la sfarsitul primul an de postliceala.
In viitor se va cere sa ai invatamant superior, cel de la facultate. Ar fi indicat sa te gandesti la facultatea de asistent, in locul postlicealului.