| SeargentFrost a întrebat:

A-ti ramas vrodata blocati in "Friend Zone"? Daca ar fi sa o comparam e ceva de genul : "Un barbat merge la un interviu de angajare. Compania ii spune : ai un CV incredibil, esti exact ceea ce caut dar nu te voi angaja. Voi folosi insa CV-ul tau ca baza de comparatie pentru ceilalti aplicanti. Nu voi angaja pe cineva ca tine. In niciun caz. Ma voi limita la cineva mult mai limitat, eventual si alcoolic. Daca respectivul nu se va descurca voi angaja pe altcineva. Oricum nu te voi angaja pe tine.

Te voi suna totusi, din cand in cand, sa ma plang de toti ratatii pe care i-am angajat. Ma voi intreba mereu de ce nu te-am angajat de tine. Oricum nu voi face asta, chiar si daca as avea ocazia. Esti tot ce am visat, mi-ai putea indeplini toate nevoile dar nu te vreau."
Acum intrebarea... ce sa fac sa ies din "Friend Zone"?

2 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

Ok... deci oficial sunt disperat cu prostia asta cu friendzone.

Iti place de tipa asta? spune asta. vai dar nu vreau sa o pierd ca amica... rahat. daca chiar iti place de cineva statul langa ea ca un catel nu o sa te ajute nici pe tine nici pe ea.

Renunta la iesirea din friendzone si intra in mintea ta putin si fac un pic de curatenie. dupa o sa vezi ca lucrurile o sa inceapa usor usor sa se regleze.

Bafta.

| cristiulm211231 a răspuns:

„Friendzone-ul este locul psihologic în care te pui singur
când te porți ca un prieten cu persoana care vă place
pentru că nu ai curajul să te comporti diferit"