| Markusfrtt a întrebat:

A trecut aproape un an de cand mam indragosti de ea, si totusi de ce inca ismt ca am sentimente pentru ea? Desi dupa cateva luni m-am indragostit de o alta fata si chiar am fost indragostit de ea. In timpul in care am fost indragostit de alta fata, credeam ca nu mai am nici un sentiment fata de ea si chair asa simteam.Am fost amici, iar eu nu stiu cum, m-am indragostit de ea fara sa vreau, pur si simplu s-a intamplat. Nu am fost impreuna, a fost o dragoste neimpartasita. Cand i-am spus ea a inceput sa fie indiferenta. Iar dupa 2 luni cam asa a inceput sa se apropie de mine sa fim cum eram inainte, dar eu nu voiam, pentru ca stiam ca daca continui sa fiu prieten cu ea, eu nu o sa incetez sa o iubesc. Iar apoi cum am zis mai sus, m-am indragostit de alta fata si credeam ca nu mai am niciun sentiment pentru amica mea. Iar acum ne comportam oarecum cum eram inainte. Ba chiar ne jucam un joc si a trenuit sa ma pupe pe buze, si totusi cand m-a pupat, "sarutul ala nu a insemnat nimic pentru mine. Adica, daca eram inainte candd simteam cu adevart ca o iubesc, atunci ar fi fost ceva. WOW. ( sa zic asa laughing). Insa nu am insemnat nimic pentru mine. Si atunci, de ce ma simt inca atasat de ea? Ma gandesc uneori la ea asa din senin. Intelegeti voi. De ce? Ce sfat imi dati?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sfat: fă-ți "curățenie" în sentimente!
Pa, pa.

| shadow72 a răspuns:

Nici tu nu stii ce vrei, dar iti dau un sfat: prietenia cu o fata nu prea tine de foame.incearca iesi cu ea undeva si sa vorbiti despre ce parere aveti unul despre celalalt si daca si ea te place.....stii tu mai departe

| AnnUshcA a răspuns:

Sentimentele vin si pleaca dar asta depinde de noi. Eu cred ca esti confunz. Probabil tu esti foarte mult atasat de ea, dar asta nu inseamna ca o iubesti sau ca esti indragostit de ea. Daca erai intr-adevar indragostit de ea atunci tu nu puteai sa te indragostesti de alta fata..clar. Cand iubesti o persoana iti dai seama singur si daca nu stii cum sa.ti dai seama iti spun eu.pur si simplu tu insăți te vei schimba, nu o sa mai fii omul care erai odata, iar fata de fata respectiva o vei,, vedea peste tot" unde vei merge, te vei gandi numai la ea, etc. Deci parerea mea e ca tu esti atasat de fata asta.

Răspuns utilizator avertizat
| FoundYouLover a răspuns:

Te gandesti la ea pentru ca asa suntem noi, oamenii, conceputi.Mereu ni se va parea mai interesanta o persoana pe care nu o putem avea.Probabil daca ai cunoaste-o mai bine, daca i-ai vedea toate defectele sau daca te-ar sufoca cu prezenta ei te-ai plictisi repede de ea.La capitolul sfat, nu prea stiu ce sa-ti zic.Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, deci daca gasesti o rezolvare, spune-mi-o si mie, te rog.

| RevolutionX a răspuns:

Chiar ai nevoie de toate taraturile?