| Markusfrtt a întrebat:

Acum 1 an m-am imprietenit cu o fata( care este si colega mea), iar eu cu timpu m-am indragostit de ea, dar n-a fost nimic sa fie intre noi, pentru ca sentimentul nu era reciproc. M-am certat atunci cu ea pe anumete faze..., Stiind ca o iubesc ea nu ma mai bagat in seama. Timpul a trecut, nu am mai vorbit cu ea, am fost indiferent. In timpul ala in care am fost total indiferent, ea a incercat sa ma face gelos( ciuda) cu un amic, habar n-am de ce. Dupa ceva timp a inceput sa se mai bage in seama cu mine. Am inceput sa vorbim din nou, cat de cat, desi eu inca o iubeam. Apoi eu m-am indragostit de alta fata, iar peste cateva luni mi-a trecut, dragostea de aceea fata. Apoi am inceput sa ne comportam din nou cum eram inainte, eu si amica de care ma indragostisem. Vorbeam, glumema din nou ca inainte si asa facem si azi de parca nimic nu se intamplase. Dar parca inca simt ceva pentru ea. Simt ca inca mai exista o scanteie aprinsa. Iar eu nu vreau asta. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Poate ca si ea te place putin sau poate ca te considera un prieten foarte bun. Ai rabdare si timpul le v-a rezolva pe toate.

| maria999 a răspuns:

Poate ca si ea te place putin sau poate ca te considera un prieten foarte bun. Ai rabdare si timpul le v-a rezolva pe toate.

| neutrino a răspuns:

Scanteia unui iubiri nu se poate stinge decat dupa mult timp.

| LoveSleep a răspuns:

Nu-ti bate capul. Tu te îndrăgostești și îți trece foarte repede, o să-ți placă alta peste 2 săptămâni.

| Markusfrtt explică (pentru LoveSleep):

Nu stiu ce sa zic. De cand m-am indragostit de ea am simtit ca ceva este diferit, fata de ce-am simtit pentru alte fete. sad

| bebelusha78 a răspuns:

Eu cred ca tu ai iubito tot timpul dar nu ti.ai dat seama. Eu cred ca ar trebui sa incerci sa vorbesti cu ea si poate si ea o sa aiba aceleasi sentimente. Si daca nu eu zic ca ar trebui sa ramaneti amici pentru a strica si o prietenie si sa isi gasesti alta fata. Care sa te iubeasca.

| Markusfrtt explică (pentru bebelusha78):

Nu cred. Ea are prieten si sunt de 1 an impreuna sad