| tinaya a întrebat:

A trecut o luna si 2 saptamani de cand ne-am despartitsad ultima data cand am vb la tel. a fost acum 2 saptamana (bineinteles ca eu l-am sunat), Dar nici o schimbare, este foarte rece, tipa la mine imi spunea sa nu-l mai caut.In aprilie avem o aplicatie cu facultatea de 8 zile in Maramures si vine si el fiindca suntem la aceeasi facultate insa specializari diferite.Toti prietenii nostri comuni au ramas socati cand au aflat ca nu mai suntem impreuna fiindca eram un cuplu de invidiat (3 ani de relatie). Sunt sigura ca inca tine la mine insa nu inteleg ce anume il determina sa se comporte in felul in care se comporta, de ce-mi vorbeste urat? Fiindca eu ii vorbeam destul de frumos si chiar nu am insistat sa ne impacam ci doar sa ramanem in relatii de amicitie, insa el mi-a spus ca nu poate sa fie prieten cu mine fiindca am impartit acelasi pat sad. Mama lui ma suna in fiecare saptamana.si imi spune ca nu face nimic deosebit decat munca si casa si a iesit de 2 ori cu baietii la o bere si o data cu varu lui la meci.Imi doresc atat de mult sa ne impacam fiindca simt ca intr-adevar ca el este jumatatea mea.In practica din aprilie mai mult ca sigur ne vom vedea ff des, insa mi-am propus ca eu sa nu mai fac nimic, oricum credk am facut mult prea multe chiar peste limita! El este taur eu sunt balanta, deci este foarte capos si orgolios. I need help! Crede-ti ca dupa 3 ani de iubire nebuna si dupa o pauza de cateva luni s-ar putea relua totul? Ce as putea sa fac sa-i demonstrez ca el este singurul barbat care intr-adevar ma intereseaza? Eu in ultima perioada am iesit cu prietenele mele ba la un suc, ba in club si multi baieti se dadeau la mine insa nu le-am acordat nici ceea mai mica atentie fiindca ma gandesc la el. Exista persoane care dupa o relatie de lunga durata si dupa o despartire s-au impacat? In ce circumstante? Va multumesc din suflet.Va pup

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai sa iti spun si eu ceva...
Am fost cu un baiat 1 an de zile si ne-am iubit mult, cel putin eu l-m-a iubit enorm de mult, totul a fost foarte frumos, dar pana la urma ne-am despartit, el a luat aceasta decizie desi eu nu i-am gresit, doar l-am iubit din tot sufletul, am incercat sa ii fie bine dar a fost in zadar.Mult am mai plans dupa el, l-am sunat, l-am cautat dar a fost degeaba ca el a luat aceasta decizie si a zis ca nu se va mai impaca in veci cu minesad, mult am plans si nu aveam chef de nimic. S-au scurs 2 luni in care mi-am pierdut orice speranta de a fi cu el, era vorba ca ramanem amici dar se purta cam urat cu mine cand ma vedea ori era indiferent ori imi vorbea urat, in fine. Apoi ne-am impacat pentru 3 zilehee hee, insa apoi ne-am despartit inca 2 lunisad, iar lacrimi si suspine din partea mea.Deci sa zicem ca 4 luni am suferit ca nu il aveam langa mine... dar ceva s-a intamplathappy. El s inceput sa ma caute sa imi spuna ca ma iubeste cu adevarat, ca abia acum a realizat asta si ca vrea sa fim iar impreuna.Nu stiam ce sa fac, dar iubindu-l asa tare am acceptat, uite ca acum suntem impreuna si ma inteleg ff bine cu el desi imi pierdusem orice gram de speranta, eu cred ca daca exista iubire tot la tine se va intoarce, crede-ma. Daca nu atunci fi tare si mergi mai departe, asta e viata.Lasa-l in pace, nu il cauta, ca nu cred ca ii totuna nici lui, te va cauta el la un moment dat ca totusi sunt 3 ani nu 3 zile, parerea meawinking.

| liz23 a răspuns:

Exista persoana care dupa relatie de 3 ani si pauza de un an s-a impacat cu cel ce ea credea ca este singurul ce o putea face sa se simta implinita dar rezultatul nu fost tocmai bun.Si-a dat seama dupa cateva luni ca ca odata despartirea avand loc un nod aramas intre ei, incercand sa readuca scanteia ce odata ia apropiat a vazut distana dintre ei chiar si atunci cand erau aproape unul de celalalt.Nu a putut mentine o relatie prin a argumenta tot timpul ceea ce simte si ce reprezinta el ca si persoana. Despartirea lunga nu duce niciodata la un happy ending.

| StaRmAgiC a răspuns:

Nu stiu daca este si in cazul tau tau aici ce o sa spun.
Asa a fost si la mine doar ca rolurile erau invers.
Am tinut mult de tot la un baiat. Iar atunci cand ne-am despartit credeam ca fara el nu mai are nici un rost sa traiesc "asa gandeam" eu.happy
El se purta frumos cu mine si imi spunea ca mai bine raman in relatii de amicitie.Eu insa ma purtam urat cu el, si la fel spuneam ca nu pot fii amica cu cineva care am stat cu el.
A trecut ceva timp si nemaisuportand a zis ca tine la mine dar comportamentul meu lasa de dorit si ca a facut prea multe pentru mine.Orgolioasa cum sunt eu in loc sa devin calma si sa ii arat ca m-am schimbat ca pot fii aceiasi, eram la fel de distanta, vorbind urat.Si nu numai cu el cii cu toti.
Insa mi-am dat seama ca nu fac bine iar acum vreau sa ii demostrez ca sunt aceeasi fata dulce pe care o stia.
Sfatul meu pentru tine este acela de a-i arata in Maramures ca u mai tii la el.Sa-i dai de inteles.Si spune-i ca nu trebuie sa vorbeasca asa de urat cu tine doar pentru ca relatia de atunci nu mai mergea. Da-i de inteles asta ca vrei sa fii cu el.
Daca nu se v-a schimba trecand ceva timp, fii putin mai indiferenta.Pana la urma viata merge inainte cu sau fara.
Ai grija de u:*

| dtte a răspuns:

Sunt convinsa ca multi am trecut printr-o chestie asemanatoare dar pana la urma, suntem diferiti! Daca unii se impaca, altii poate nu! Si clar, ceea ce mi se potriveste mie, de exemplu, tie nu! Tu ai incercat sa discuti cu el, nu a vrut sa te asculte, lasa-l in pace, mergi mai departe cu viata ta! Nu te plafona si nu sta cu gandul ca se va intoarce la tine, asa nu vei reusi sa ti-l scoti din cap niciodata! E posibil sa-si dea seama de greseala facuta dar degeaba daca va fi prea tarziu! Iesi, distreaza-te si profita de tot ceea ce e frumos! Stiu ca e greu dar nu ai ce sa faci, nu trebuie sa te pui la picioarele lui! Daca nu a fost sa fie, va veni momentul cand vei intalni pe cineva care sa merite! Bafta!

| anonim24 a răspuns:

Arata-i ce a pierdut.Iesi in oras cu alti baieti, lasa-l sa vada chestia asta ca iti e bine fara el, iar el daca te iubeste cu adevarat o sa se intoarca la tine. Dar nu inteleg de ce ai vrea sa te mai impaci cu un baiat care te-a umilit si dupa 3 ani de zile nu e instare sa stea de vorba cu tine, din cate am inteles.

| .::Roxy Shi Atat::. :*:*:* a răspuns:

Nu cred ca se mai poate face ceva in cazu asta dar depinde de fiecare persoana. stii eu cred ca ai fost buna numai atunci cand te-ai culcat cu el. ia intreaba-l cand te intalnesti cu el sa vezi ca asta iti zice.mai bine uiti si iei viata de la capat.si nu considera ca eu vreau sa te despart de el. stii da si eu am trecut prin asta si a fost foarte greu dar am reusit sa trec peste asta chiar daca ti sde pare greu. nu am vrut in ruptul capului sa cred ca el nu ma mai iubeste. dar se mai intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cele reletate de tine sunt de parere ca gresesti in a-ti pastra si alimenta dorinta de impacare; mie nu mi se pare ca el te-ar merita. In plus, daca ai si inclinatia de a crede cat de cat in compatibilitatea/necompatibilitatea zodiilor sa stii ca balanta nu este compat. cu taurul