| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu de aproape o luna dupa o relatie de 2 ani.Ca in orice relatie am avut parte de certuri si despartiri, insa pentru mine nu au contat.Il iubeam din ce in ce mai mult.Stiu ca am gresit si eu, insa de multe ori am facut-o din cauza lui.In fine, nu vreau sa incep sa ma invinovatesc nici pe mine, nici pe el.Ideea e ca el a hotarat dupa atata timp sa punem punct spunandu-mi prima oara ca nu mai simte ce ar trebui, iar apoi ca nu ma mai iubeste.In tot acest timp,cel putin la inceput... timp de doua trei saptamani,chiar daca mie imi spunea NU, unui prieten comun i-a sps ca ma iubeste, iar pe o prietena o intreba de mine.Eu am fost convinsa ca ma iubeste de cand ne-am despartit. Timp de trei sapt l-am cautat,i-am trimis sms-uri, insa de vreo saptamana nu l-am mai cautat deloc.El iese cu baietii, eu cu fetele insa pe el il vad mult mai bine decat sunt eu.Acum doua seri a trecut cu masina pe langa mine, iar apoi cred eu...vazandu-ma a intors si a trecut iar.Mie imi e ingrozitor de rau fara el, au fost doi ani minunati.El este in zodia leu, stiu ca e foarte orgolios ca ii place sa fie rugat insa cred ca am facut tot ce am putut.Ce credeti ca ar trebui sa mai fac? Am inteles ca ignoranta doare cel mai mult.Incerc cat de mult pot,insa nu e zi in care sa nu ma gandesc la el si sa nu vreau sa-l iau in brate.El e un baiat foarte sensibil, m-a facut sa ma simt iubita in momentele noastre fericite, insa erau momente in care era foarte capos si doar el avea dreptate. Vreau sa ne impacam cu orice pret.Il iubesc prea mult.De fiecare data cand ne-am despartit nu am stat separati mai mult de 4 zile in care vorbeam. Dau funda. Multumesc mult:*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Relatia voastra nu mai are sens. Pana la urma, el a plecat si tot el trebuie sa se intoarca. Daca nu o face e de inteles ce simte pentru tine.
Trebuie sa crezi cuvintele daca faptele nu au loc.

| adolescenta258 a răspuns:

Sunt sigura ca nu a incetat asa dintr-o data sa nu te mai iubeasca si doar vrea sa para ca e fericit. Lasa-i timp si spatiu sa-ti simta lipsa. Dumnezeu exista si face minuni.

| Meow151 a răspuns (pentru adolescenta258):

Eu sunt convinsa ca ma iubeste, insa sunt convinsa si de orgoliul lui.L-am cautat mult si cred ca din cauza asta i-au crescut cornite sa zic asahee hee sper sa fie bine.Imi doresc din tot sufletul sa ne impacam odata pentru totdeauna