| pisy_9676 a întrebat:

Acceptati o relatie de cuplu inainte de casatorie?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,desigur,mi se pare normal ca inainte de casatorie cei care vor sa se casatoreasca trebuie sa se cunoasca mai bine,sa isi cunoasca sentimentele,sa vada cum e sa convietuiesti cu acea persoana,daca s-ar ajunge direct la casatorie,sigur ar fi mai multe divorturi,din cauza nepotrivirii de caracter, lipsa sentimentelor, etc.
Inainte de a face marele pas trebuie sa vezi cum e pers.de langa tine,sa vezi daca chiar merita sa faci pasul acesta.
In plus, chiar si sex inainte de casatorie cu pers. iubita mi se pare normal, decat sa se casatoreasca si sa vada ca nu se potrivesc nici la pat.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, eu am acceptat. Ne-am mutat impreuna din ziua in care a fost acasa la mama si m-a cerut de sotie (intre 4 ochi ma ceruse deja de vreo 3 luni) si am stat impreuna cam un an inainte de a ne casatori. A fost bine, fiindca viata de cuplu ofera multe surprize, care intamplator s-au dovedit a fi placute, dar putea fi si altfel.

| mgtow a răspuns:

Normal ca inainte de casatorie exista o relatie intre persoane adica se iubesc si se inteleg.

Răspuns utilizator avertizat
| ionela22 a răspuns:

Da de ce nu? Eu sunt de parere ca un cuplu sa se cunoasca mult mai bine inainte de casatorie pentru ca acest pas este sfant si pentru todeauna si daca nu cunosti un om exista posibilitatea sa fii dezamagita

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu @pisy, il cunosti, il iei de mana si ii dai un branci in Primaria de care apartine unul din voi...Dooooh!

| Iulia_6898 a răspuns:

Daca il iubesti nu inteleg de ce nu. Decat sa te plimbi apoi prin tribunale, mai bine stai o vreme cu el sa vezi daca va merge relatia, iar apoi poti face pasul cel mare.

| Iulia_6898 a răspuns:

Dc nu? mai bine stai impreuna cu el sa vezi daca va merge relatia decat sa te plimbi apoi pin tribunale. Daca vezi ca totul decurge K poti face pasul cel mare. Sa te ajute dumnezeutongue

| xxxx123 a răspuns:

Da, daca se refera la tine si nu la alta. Adica sa nu fie vorba de vreo... amanta.

| DenisSa_6267 a răspuns:

Nu Gabi.
Ea s-a referit la relatii sexuale.
Adica daca ai accepta sa faci sex inainte de casatorie.
Si da. As accepta. Doar in cazul in care relatia noastra ar fi foarte serioasa si de lunga durata. Asa cum e de altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuplu mecanic?

| Xpressurself a răspuns:

Casatoria este o promisiune solemna in fata prietenilor si familiilor ca vor sa isi uneasca fortele pentru a forma o familie armonioasa. O familie pregatita moral si emotional sa faca si sa creasca copii.