| Ionică a întrebat:

Dupa voi, ce varsta potrivita pentru: a face un copil, casatorie, a incepe viata sexuala, prima relatie de cuplu? Multumesc!

13 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Dupa 18 ani toatehee hee

| Bacemi a răspuns:

Pentru casatorie si un copil as spune ca e bine la 25 de ani. Viata sexuala la 18 ani. Prima relatie de cuplu la 16 ani.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Voi face un copil cand voi stii ca am ce sa ii ofer nu asa pe masa nepusa! si atunci cand e momentul

| VodkaCoca a răspuns:

Eu spun mereu ca vreau dupa 25, ca sa imi termin facultatea, sa am un loc de munca si situatia materiala necesara ca sa'mi cresc copilu, iar daca ajunge inainte de 25 de ani e tot bine venit, ca sunt contra avortului.
Casatorie? Nu stiu cand are de gand sa'mi ceara partenerul chestia asta laughing, glumesc, inainte de casatorie prefer sa stau ceva timp cu partenerul in casa sa vad ce imi convine ce nu daca merge totul bine ce probleme apar si daca e totul ok dupa aia si nunta smug laughing.
Viata sexuala? In ziua de azi majoritatea incep de la 12 ani in sus, din simpla curiozitate, s'au ca aud la colege vai ca sa vezi si ea sa nu fie exclusa cum ar veni incearca si ea sa fie in rand cu ceilalti s'au pur si simplu ca nu le duce capu daca le zice prietenu sa se culce cu ele ca le lasa 85% se culca laughing. Oricum dupa 18 ani cel mai bine.
Relatia de cuplu? Tot dupa 18 big grin

| rebeca a răspuns:

Poate nu dau un raspuns la care te asteptai...nu pot spune o varsta anume. Din punctul meu de vedere prima relatie de cuplu (si aici ma refer la o relatie serioasa nu cea din generala de la 12 ani) si inceperea vietii sexuale dupa 18 ani in momentul in care te-ai informat ce presupune asta si consideri ca esti pregatit/pregatita.Casatoria dupa ce ai locuit impreuna cu persoana respectiva cel putin cateva luni, iar bebele ca si varsta cred ca ar fi ok din mai multe puncte de vedere dupa 23 de ani si in momentul in care sunteti pregatiti sa ii oferiti o viata decenta.

| smartalogu a răspuns:

Pt inceperea vietii sexuale si pentru prima relatie de cuplu recomand 18 ani +. Pentru casatorie si copii recomand 23-24 de ani la fete si 25-26 la baieti (se stie ca ei sunt mai pampalai asa rolling on the floor ) (si da, sunt baiat rolling on the floor ).

| Alyyynu a răspuns:

Copil, pai maicamea are 42 de ani, taicamiu cu un an mai mare ...si eu 21...
deci pe la 21 de ani m-au nascut pe mine...
pe la 22 cred ca s-au casatorit...

acum la 21 de ani eu nu prea am chef de casatorie, nu zic ca nu as vrea, chiar ma gandesc si la copil, viata de familie, da nu inca...
relatie de cuplu, pfoai, o fata pe luna se pune? laughing, imi place mai mult viata de burlacie asa, pana acum nu am cautat fete in care sa investesc sentimente si alea care sunt "de viitor" nu prea ma bag pe ele, una la mana ca nu vreau sa ma implic prea mult sentimental, doi la mana nu vreau sa le fac praf pe plan emotional tongue

| angel_6687 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca inainte de a face un copil trebuie sa te sa ai mai intai ce sa ii oferi... celelante cand vei sdimti nevoia atunci fa-o.:*:*:

| Alina. a răspuns:

Varsta in care ai o situatie materiala perfecta pentru a creste un copil si capacitatea morala /fizica. In general dupa vastra de 25 sau cand iti termini studiile si ai un loc de munca asigurat.

| nuaisomn a răspuns:

A face copil: 27
A-ti incepe viata sexuala:19
Prima relatie de cuplu:17, 18

| Elle a răspuns:

A face un copil:25-27 ani

casatorie: 25-30 ani

a incepe viata sexuala:20-25 ani

prima relatie de cuplu: 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 21 de ani maicamea avea 21 de ani la fel ca taicameu cand ma nascut si acum par tineri inca dar au 40 de ani in fine

| ruxy_9950 a răspuns:

Eu cred ca fiecare fata trebuie sa simta lucru asta nu sa se arunce intr-o relatie doar de dragul de a fi in pas cu lumea deoarece majoritatea de aceea si-au inceput viata sexuala de la varste fragede 12 13 14 ani...corpul nici macar nu sa dezvoltat bine pentru asa ceva dar ma rog ...cat despre a face un copil nu e vorba de varsta aici trebuie sa ai o stuatie financiara buna sa fi casatorita sa fi la casa ta mai pe scurt ca sa ai ce oferi copilului tau gandeste-te bine inainte sa faci si cel mai mic pas in viata ta ca sa nu regreti mai tarziu dar ca un raspuns pentru intrebarea ta scurt de la 17-18 ani in sus cat mai sus :*