| Rose9 a întrebat:

Aceasta este povestea noastra:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Miercuri eu si prietenul meu ne-am despartit. De atunci imi e rau in fiecare zi, pofta mea de viata scade pe zi ce trece, etc.

Din cate am vorbit cu el nu mai exista sansa sa ne impacam.:((

Oriunde ma uit, vad chipul lui. ~x(

Vreau niste sfaturi. Cum pot sa nu ma mai gandesc la el? Cum pot sa il uit? :((

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru voi, insa trebuie sa-ti spun ca nu faci de loc bine. Nu te gandi ca nu am sentimente sau ca eu n-am suferit, eu stiu mai bine ca oricine ce inseamna sa suferi, insa la un momentdat m-am saturat si m-am gandit ca nu are nici un rost si ca-mi fac rau singura. Nu te consuma pentru un baiat, nu merita sa te distrugi... gandeste-te ca el nu face asta pentru tine, ca el nu plange. Fi tare! Stiu ca pare imposibil ceea ce spun eu acum, dar peste cativa ani o sa-ti aduci aminte si o sa-ti spui "Omg! Ce proasta am fost ca am plans dupa el, era doar o copilarie... ". Viata merge inainte cu sau fara relatia voastra. Nu trebuie sa ramai in trecut. Traieste-ti viata ca doar una ai si nu merita sa o plangi.

10 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Mda pai in video ai scris ca tu nu mai vrei sa.i mai dai o sansa... poate va lupta pentru tine nu ai de unde sa stii.dar daca tu il iubesti asa de mult ar fi pacat sa nu va impacati daca si el isi doreste asta. poate a avut un moment de ratacire.se mai intampla. cati ani aveti?

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Hmm 15 ani... pai la varsta asta de abia inveti sa iubesti.deci e cum spuneam.nu era sigur ca simte ceva pentru tine dar din moment ce spune ca vrea sa va impacati eu cred ca tine la tine.si-a dat seama ca ii e greu fara tine dar poate ii e rusine sa spuna.

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Si oricum... iubirea presupune si surinta.trebuie sa inveti sa lupti pentru persoana iubita.

| Forevăr a răspuns:

sad este f trist sad
Incearca sa vorbesti cu el big grin
app.cum se numeste melodia? big grin
sa revenim happy daca ai pus mult suflet in relatia cu el nu poti sa il uiti repede.

| puffika a răspuns:

Lasa- e un prost daca zice ca nu tea iubit si apoi tot lui ii pare rau.Da-l naibii de prost, el vede cat suferi tu dupa el si de asta isi da talente in fata ta.Eu in locul tau nici nu mas mai uita la el as zice "am fost impreuna si gata",nu inseamna ca trebuie sa nu mai mananci trebuie sa treci mai departe si eu sunt indragostita de patru ani si te inteleg si stiu cum e sa nu ai pofta de viata si la ine e mult mai naspa situatia nu numai ca nu ii pasa de mine dar ii place sa ma vada suferind si sta aporpe de mine anumea ca sa ma vada cum sufar, dar eu am trecut mai departe si neh inca incerc sa-l uit dar NU II ARATA CA SUFERI asta vreau sa zic, el trebuie sa te vada fericita intelegi?
Uite niste melodii care o sa te ajute:
http://www.youtube.com/watch?v=9vI1ZY-Zkh4
http://www.youtube.com/watch?v=Hr0Wv5DJhuk
http://www.youtube.com/watch?v=VuNIsY6JdUw
http://www.youtube.com/watch?v=-pWnysyGRPM
http://www.youtube.com/watch?v=fPuaLQm3VEw
http://www.youtube.com/watch?v=wNKUxtV1VJE
http://www.youtube.com/watch?v=A5JwzeTJ3J8

ascultale si ai sa vezi ca o sa te mai incurajeze.Si impuneti ca vrei sa il uiti, treci serioasa pe langa el si da-l naibii.

| caporalul a răspuns:

Nul uita mai dai o sansa
trista povestea

| MaDaProd a răspuns:

Ok. nu ai de unde sa stii cam ce e in sufletul unui om. nu il poti obliga sa te iubeasca ca doar asa vrei u. zambeste ca s-a intamplat nu plange ca s-a terminatwinking iti zic eu ca baieti mai gasesti e plina lumea de ei. si atunci cand el poate a vrut sa va impacati si u nu gandeste-te ca a fost o greseala din partea ta trebuia sa lasi orgoliul la o parte. si sa fiti din nou impreuna. roata se intoarce cand e cazul nu cand vrei u. si cu forta nu o poti intoarce ca ti se poate intoarce tie. si mai mult rau iti faciwinking si incearca sa iesi cu prietenii tai nu si cu ai lui. sau sa iti faci noi prieteni. noi obiceiuri si cu timpul vei uita stii. timpul le rezolva pe toatewinking trebuie sa ai doar rabdare sper ca ti'am fost de ajutorwinking si take care

| Rose9 explică:

@BarbiiiGirl97: Cascada-Everytime we touch(Slow)
@pisicootza: avem 15 ani amandoi

| frank0x0 a răspuns:

Am trecut prin acelasi lucru daca vrei sa vb asta e idu meu frank_0z0

| serialeonline a răspuns:

Am trecut si eu prin asa ceva, destul de dureros ( si ca baiat ), oricum aveti mare grije mai bine va raciti din timp. ca sa nu suferiti mai mult.