| petrisorcroitoru12 a întrebat:

Actuala mea iubita are un trecut mai nasol. La inceputul relatiei nu mi-a recunoscut cum ca ar fi intretinut relatii sexuale in trecut, cu nici un alt fost. Si ce sa vedeti, ieri mi-a recunoscut cum ca a facut oral altor 4 fosti, anal, a trimis poze indecente... Eu unul nu pot ii accepta trecutul, mai ales ca ar fi trebuit sa imi recunoasca de la inceput sa stiu ce decizie sa iau in legatura cu relatia. Voi ce ati face in locul meu? Ati mai putea continua?

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nici popa daca erai nimeni nu ti-ar fi recunoscut din primul moment! Asta-i una.
Pe de alta parte,e trecutul ei,tu nu existai pe vremea aia,asa ca sa te fi grabit s-o cunosti sa nu apuce sa faca aceste chestii "inacceptabile"...tu nu vezi ca esti exagerat?
Zi mersi ca acum e sincera cu tine si-ti spune ce a facut,ceea ce inseamna ca are incredere in tine si,mai ales,sentimente puternice.
Ca nu poti accepta e un mare fault din partea ta,inseamna ca nu meriti nici increderea, nici dragostea ei.
Si, uite asa, va trece la un altul, caruia nu-i va recunoaste de la inceput ca a facut oral altor 5(cinci,cu tine) si anal si a trimis poze indecente, un altul care poate va aprecia sinceritatea ei si va intelege ca din acel moment aceasta fata reala si sincera, pe el il iubeste si vor fi impreuna, curati si frumosi, incepand cu clipa in care s-au cunoscut!
Tu nu poti accepta.Pleaca,las-o,uit-o.
Sa vina un altul mai matur, mai generos, un barbat la imperfectul perfect-if you know what I mean!

| wildthing a răspuns:

Vad ca toti iti spun ca trecutul ei nu e treaba ta. Pff, bai ce moderni, ce spirite libere am devenit noi!winking
Pentru mine, trecutul partenerei e absolut esential! Sigur ca nu poti sti niciodata ce a facut ea, dar daca s-a footut in coor sau a supt poola (si altele) as prefera sa nu-mi spuna, ca sa pot trai cu ideea ca nu a facut-o. Daca aflu, nu pot continua acea relatie.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da frate as continua iar ce o facut fata e PERFECT NORMAL pentru ca e tanara si are tot dreptul sa se distreze la maxim

| ania a răspuns:

Asa am fost creati ca sa avem un singur partener de sex pentru toata viata, cu nevoia de exclusivitate, de aceea spune Biblia, csrtea Creatorului sa fugim de curvie ( relatii sexuale cu persoane cu care nu suntem casatoriti) si ca gelozia e tare ca moartea. Daca esti virgin esti indrepratit sa ceri acelasi lucru.Ai fi mai fericit daca pe viitor ai respecta pkanul Creatorului si ai face sex numai cu sotia dupa casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Alta, daca asta nu-ti convine!
Trecutul ei nu este problema ta!

| doctorandus a răspuns:

@ania: daca asa crede crestinismul, de ce pana mea mai exista Cantarea Cantarilor in Biblie?

| Goete a răspuns:

Nu are nici un trecut NASOL.
Tu esti cel care catalogheaza trecutul ei ca "nasol" si tu esti cel care nu poate accepta asta.
Es nici acum nu e Propietatea Ta - si cu atat mai putin a fost in trecut.
Deci, tu esti cel care nu poate fi fericit cu ea si e msi bine sa nu o mai ametesti nici pe ea si nici pe tine, daca nu poti accepta, termina

| Crackman a răspuns:

Aici este o linie
Daca a avut parteneri si este normal sa fii facut cu ei fiind in relatie este ok
Daca este statia de autobuz a cartierului is a big pass.
Dar este gresit sa judeci decizia unei persoane ce a facut cu fostele relatii pana la tine.

| iulia0514 a răspuns:

Pai dacă nu poți accepta e simplu te desparți de ea! Dar am o curiozitate tu înainte sa fi cu ea ai fost sfant? Nu vad de ce te deranjează trecutul ei sau voiai cumva sa fie virgină?!

| Alexandru250201 a răspuns:

Din moment ce a facut o cu iubitii ei nu e un trecut nasol

| Hypefox a răspuns:

In general vorbind de sex, mai ales sexul modern, oralul pare esential si face parte din preludiu. A încercat anal, ce e rau in asta? E ca si cum ai vrea sa fie facut sexul doar într-o singura pozitie.
Adica gen sexul este ceva ce descoperi cu partenerul si e mereu diferit caci fiecare are placerile sale si le contopiti cumva.
Ce a avut cu unul, n-a avut cu altul. Căci de la relație la relatie ori cu tine o sa aibă ceva si mai intens si isi pune iubirea si toata baza in tine, ori a facut asta deja si cum este pațită, cu tine o sa fie poate mai rece, dar iubirea este unica cu fiecare împarte.
O fi facut si ea greșeli na, a trimis poze etc.
Dar asta nu determina ca relația sa fie eșuată si deja sa pui stop.
Depinde si cat timp a fost cu băieții aia. Ca doar nu s-a footot in 4 zile cu 4 tipi.
A avut relații esuate, in care a avut încredere si s-a ajuns la despartire.Si depinde cum este si ea ca fata si ce concepții are. Daca stai sa o judeci ca a supt in loc sa judeci cum e structura ei de fapt, tu ai o problema. Bați in colturi, zic sa revizuiești un pic cum functioneaza creierașul tau.
Daca tu esti cheie de biserica si nu ai facut cu niciuna inainte de ea, jos pălăria. Dar asa daca si tu esti experimentat, nu vad problema.
De asta nici n a veur să-ți zica la început căci poate ii era rușine ca a facut alegeri proaste, ca a fost luata de proasta ea poate fiind fata bună. Intereseaza te mai degraba cu ce fel de copilași a stat si tu sa nu fi cazul băieților ce i-a avut. Ascult o mai degrabă si situația o sa se schimbe.

| balalaika69 a răspuns:

Normal frt dai acolo și taci

| Anaiad4321 a răspuns:

Cati ani ai 11? Trecutul e trecut, doar nu crezi ca cineva sta si se pastreaza pentru tine ca tu esti Petrisor penis de aur...sa fim seriosi. Trecutul ei nu e treaba ta, si daca nu poti accepta las o in pace.
Crezi ca daca tu esti baiat ai dreptul sa faci ce vrei si ea sa stea ca sfanta maria sa te astepte pe tine?