| stefana94 a întrebat:

Acum 3 luni m-am desp de prietenul meu care am stat 2 ani pentru ca a dat in mine si pentru ca era prea gelos a fost primeu meu prieten care m-a iubit ca adevarat.de 2 luni si ceva am pe altcineva tin la el ma respecta imi vb frumos el ma ajutat sa trec peste desp de fostul, imi vb frumos, ma alinta dar fostul mai ma iubeste si face tot numai sa ne impacam si eu il mai iubesc nu pot sa uit amintirile petrecute ca el.Mama insa nu este de acord ca fostul ca cine este urat si nu ma potrivesc ca el ii ia apararea toti lu fostul, ca parinti mei lau considerat fiul lui.Nu stiu ce sa fac as vrea sa fiu ca fostul dar actualul ma iubeste si nu cred ca ar afce fostul ce a facut actualul pentru mine...ast ras... vreau sa iau o hatarare buna ca nu vreau mai tarziu sa-mi para rau

Răspuns Câştigător
| vivi_5803 a răspuns:

Dupa parerea mea uita-l pe fostul deoarece daca a dat in tine mai poate incerca si alta data, iar referitor la gelozie nu e bine deoarece te considera ca pe o propietate privata.Actualul din descrierea ta reiese ca e intelegator si poate e omul de care ai nevoie ca sa-l uiti pe celalalt. Iubirea vine incet, incet! De multe ori ne ghidam dupa inima, insa trebuie sa gandim de doua ori atunci cand luam o hotarare, ca mai tarziu sa nu ne afecteze! Multa bafta in luarea deciziei corecte!

3 răspunsuri:
| Bianca_2742 a răspuns:

Mah a dat in tine dar nu stiu eu nu aleg asa eu daca il iubesc ala ramane nu stau cu altul asa de dragul de a sta si stai linstita ca daca te impaci cu fostul poti sai pui niste reguli si obligat fortat o sa le accepte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o gramatica groaznica.sorry
Dar acum sa raspund totusi la intrebare ca asa e frumos :
Eu zic ca orice om greseste si merita o a doua sansa, probabil la nervi a dat in tine, si daca va iubiti de ce sa nu va impacati.
Eu spun sa te desparti de prietenul de acum pentru ca cu cat o sa treaca timpul el o sa se ataseze mai tare de tine si o sa sufere mai tare cand va veni vorba sa va despartiti.
Deci concluzie ---> Impacate cu fostul happy.
Numai bine iti doresc draga mea :*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput pune-l la un test ce ar face sati dovedecsa ca te iubest. mai pe urma pune-i conditiile care le doresti tu, pe urma dai un timp nu incepe tot ce a fost pina acum fi noua si increzuta arata-i ca daca vrei il lasi in orce timp nu-i arata ca il iubesti ca inainte spune ca daca ridica vocea il lasi sca de data daca pleci de la el nu te mai intorcii e de finitiv se va schimba dar tu nu te linisti chinuel cum iti place tie. iar daca esti sigura ca sa schimbt fi tu geloasa fai isterici cit mai des suparate dupa ce decide ca te-ai ticnit spune-i ca el tot asa era si in plus inca te mai palea. va functiona...