| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.

M-am despartit de un baiat cu care am avut o relatie de 2 ani jumate si sincer eu credeam ca nu mai e cale de impacare...am stat despartiti 3 saptamani (noi inainte stateam tot timpul impreuna,nu s-a intamplat sa stam desp asa mult). Motivul despartirii a fost faptul ca m-a jignit foarte mult la nervi, m-a impins de multe ori...mai multe. Am suferit si am plans enorm de mult, ca orice fata dupa o rel de 2 ani jum. L-am rugat sa vina sa lamurim situatia intre noi,dar nu a vrut spunand ca el nu mai are ce cauta la mine, deoarece ii era rusine de parintii mei care stiau toate jignirile facute la adresa mea(si la adresa lor).De aici am inteles ca nu o sa mai fim niciodata impreuna pentru ca el sustinea ca nu mai vn la mine niciodata.In tot acest timp in care am fost despartita,un baiat care ma placea de mult timp, m-a cautat,am vorbit si dupa o sapt m-am bagat intr-o relatie cu el ca sa imi fac fostul gelos si sa sufere. Aceasta a fost cea mai mare greseala a mea,deoarece acest baiat nu m-a jignit niciodata,s-a purtat exemplar cu mine si s-a atasat foarte mult de mine intr-un timp atat de scurt sadsad Acum fostul vrea sa ne impacam,imi zice ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna din nou chiar daca eu am stat cu altcineva ( mentioez ca atunci cand a aflat ca am alt iubit,a ramas socat,a plans pentru ca el nu a mai stat cu alta fata chiar daca ne mai certam ). Acum eu nu stiu ce sa ma fac sad Actualul meu iubit,care nu este in tara (a plecat ),e dezamagit complet deoarece i-am explicat situatia si i-am zis ca vreau un timp sa imi pun toate gandurile in ordinesad el chiar isi facea sperante si credea ca o sa avem o relatie de durata. Parea foarte afectat atunci cand am vbt sad am plans pe tot parcursul discutiei sad.

Acum intrebarea mea este ce sa fac? Sa ma impac cu fostul dupa cate mi-a facut? sau sa iau o pauza, sa stau singura? Astept sfaturi sigh

Multumesc!

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

,,Fostul,,se pare ca vrea reampacarea din orgoliu, daca a trecut la actiune doar cand a aflat ca esti intr-o noua relatie. Daca era un barbat adevarat, ar fi cautat sa indrepte lucrurile inainte, incepand prin a cere iertare si tie si parintilor tai.O dragoste adevarata nu implica orgoliul personal sau egoismul.Cred ca ar fi mai bine sa pastrezi actuala relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine sa stai singura...sa te mai gandesti. sunt o gramada de baieti...

| Hevnoraak a răspuns:

O pauză scurtă nu ar strica să îţi cureţi mintea dar dacă aştepţi prea mult îi pierzi pe amândoi.

| Alexandrughita a răspuns:

Aiurea situatie..eu zic mai bine iesi din ambele relatii. Ca si daca te impaci cu fostul, iti va reprosa la cea mai mica cearta lucruri, gen,, si daca ne despartim, ce vei face? iar te duci cu altu dupa o saptamana". Si iar nu va fi bine... Acum nu stiu cat de usor va trece el peste chestia asta. Dar fara a te supara pe mine, greseala e ta. Ai vrut sa te razbuni, si ai cazut in propria plasa sad

| Madalina68 a răspuns (pentru Alexandrughita):

Asa este sad el imi striga de acum chestia ca el nu ar fi putut sa imi faca mie asa ceva.